Komentowana treść: AROS - raport ze stanu prac
[#1] Re: AROS - raport ze stanu prac
nie wygląda to najgorzej, widać też, że dużo Polaków robi przy arosie

Ostatnia edycja: 19.07.08 18:20:03
[#2] Re: AROS - raport ze stanu prac

@rzookol, post #1

Poproszę o odpowiedź, jak to jest z tym Arosem a dokładniej VMWAros - zbieżność nazw? bo na VMWare player nie mogę tego za nic uruchomić, a z płytki live CD Aros nie mogę uruchomić neta przez pppoe - może ktoś pomoże, albo jak przetrawić plik ze strony Arosa, tak abym otworzył w VMWare Player (jak linuksy) albo czy jest możliwe uruchomienie neta w Arosie z płyty live CD - moja wiedza nawet na temat windowsa z którego piszę jest szczątkowa, ale chciałbym "pobawić" się netem na Arosie. Z góry dzięki :)
[#3] Re: AROS - raport ze stanu prac

@mercin.brezan, post #2

Uruchamiasz VMWare Playera, klikasz na open,wyszukujesz plik konfiguracyjny VmwAROS beta 0.8.vmx i musi chodzić.
[#4] Re: AROS - raport ze stanu prac

@piteq, post #3

dzięki - zassałem od nowa plik ze strony vmwaros i tym razem 7-zip "rozekstraktował" mi plik, jeden problem z głowy :) ale co tam z netem??, jakoś ami gg nie chce się załączyć, niewspominając o przeglądarce internetowej (a widzę jest tylko web kit launcher - na wikipedii piszą ze powinno być coś jak traveller jeszcze) :], sorki za takie pytania ale linuksy na vmware mają od razu dostęp do sieci....
[#5] Re: AROS - raport ze stanu prac

@mercin.brezan, post #4

sorki za takie pytania ale linuksy na vmware mają od razu dostęp do sieci....

Nie wiem jak w linuxie ale w windowsie jak zauważyłem VMWare Player przy każdej instalacji przypisuje inny aderes wietualnej karcie sieciowej.Dlatego czeka Cie troche zabawy ;).Na początku musisz wejść w windowsie do panelu sterowania/połączenia sieciowe i kliknąć na VMware Network Adapter VMnet8.Po lewej stronie w szczegółach powinien być widoczny adres IP przypisany do tej karty.To będzie Twoja brama.Następnie odpalasz AROSa, wchodzisz do prefs/configip i modyfikujesz pliki konfiguracyjne stosu TCP.Brame już znasz, jako adres dla karty dajesz dowolny z tej puli (przykładowo u mnie brama jest 192.168.64.1 a adres sieciówki 192.168.64.2).Myśle że jako użytkownik linuxa powinieneś się w tym połapać ;)
Ps.W AROSie linux-hosted również można uruchomić sieć.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem