Komentowana treść: Prototyp Natami w produkcji
[#1] Re: Prototyp Natami w produkcji
To dopiero świetna wiadomość !
Z tego co udało mi się zauważyć to Natami ma wielu kibiców.

P.S. Nie zauważyliście, że ostatnio robi się coraz ciekawiej :D
[#2] Re: Prototyp Natami w produkcji

@Yatterman, post #1

Ciekawe czy bedzie mozliwosc zakupu plyty bez procesora...
[#3] Re: Prototyp Natami w produkcji

@_arti, post #2

Ciekawe ile to będzie kosztowało i jak będzie ze zgodnością z amigą classic? Jakie ma to cudo wymiary?
[#4] Re: Prototyp Natami w produkcji

@ender, post #3

Na te wszystkie pytania odpowiedź znajdziesz na stronie projektu.
[#5] Re: Prototyp Natami w produkcji
Nananana ło ło ło xDDD WRESZCIE NOWA AMIGA !!! :D
[#6] Re: Prototyp Natami w produkcji

@arti4-92, post #5

Nie zdziw się, jak zaraz ktoś zapyta "a gdzie naklejka?"

Prowokator żeś jest, czy co? ;)
[#7] Re: Prototyp Natami w produkcji

@recedent, post #6

to niejako ..sprzęt klasyczny ..wiec moze nie musiec potrzebowac naklejki by odpalic os4...wszystko zalezy jak bardzo kompatybilne to cudo bedzie . przydala by sie do tego jakas obsluga tanich makowych kart ppc :)
[#8] Re: Prototyp Natami w produkcji

@recedent, post #6

Nowa amiga, na starych zasadach, aos 3.9 na 060 100mhz i 256mx fast musi działać co najmniej zajedwabiście :P

Ostatnia edycja: 06.08.08 07:16:01
[#9] Re: Prototyp Natami w produkcji

@arti4-92, post #8

Amithlonem sie nigdy nie bawiles? ;)
[#10] Re: Prototyp Natami w produkcji

@_arti, post #9

podałem to jako przykład, bo jest jeszcze pare dem co widziałem jak się tylko tną ;)
[#11] Re: Prototyp Natami w produkcji
Ciekawe jaka bedzie chociaż orientacyjna cena Natami, bo jestem mocno zainteresowany jej zakupem.

Swoją drogą to jestem wciąż ciekaw, skąd oni wzieli te procesory 060, skoro ponoć są one tak cięzko dostępne na rynku i chyba juz nieprodukowane?
[#12] Re: Prototyp Natami w produkcji

@slay, post #11

są chyba produkowane.
[#13] Re: Prototyp Natami w produkcji

@arti4-92, post #8

aos 3.9 na 060 100mhz i 256mx fast musi działać co najmniej zajedwabiście

Ze dwa razy szybciej, niż na dotychczasowych konfiguracjach z 060, istniejących od kilkunastu lat. Podniecać się za bardzo nie ma czym - to nie jest projekt rozwojowy, tylko zachowawczy.
[#14] Re: Prototyp Natami w produkcji

@Daclaw, post #13


Ważne, żeby miało złącze procesora i ze dwa porty zegara! Już my sobie rozwiniemy
[#15] Re: Prototyp Natami w produkcji

@Daclaw, post #13

Jest jak najbardziej rozwojowy - N68070. Szkoda, że dali se siana z ColdFire.
[#16] Re: Prototyp Natami w produkcji

@_arti, post #9

Amithlon nie jest Amiga, poniewaz nie ma AGAty i Pauli. ;)
[#17] Re: Prototyp Natami w produkcji

@Hareton, post #15

Ale po co komu ColdFire? Jezeli chodzi o kompatybilnosc, to lepiej jednak zostac przy 060. Trzymajmy lepiej kciuki za dodatkowy proc (modul) PPC, ktory byc moze umozliwi nam odpalenie AOS4 Classic i MOSa.

DODANE: MOSa, to raczej jeszcze po dolozeniu jakiegos Radeona, poniewaz nie dziala on na AGA (a tym bardziej nie pojdzie na SuperAGA).

Ostatnia edycja: 06.08.08 16:06:58
[#18] Re: Prototyp Natami w produkcji

@Andrzej Drozd, post #16

Czy w takim razie Aone jest Amigą?


Benedykt
[#19] Re: Prototyp Natami w produkcji

@Benedykt Dziubałtowski, post #18

Wygląda na to ze nie :)
[#20] Re: Prototyp Natami w produkcji

@Andrzej Drozd, post #17

Coldfire choćby ze względu na szybkość i cenę (sporo niższa niż '060). Poza tym to bardziej mikrokontrolery niż mikroprocesory. Są wersje z USB, PCI, kontrolerem DDR...
[#21] Re: Prototyp Natami w produkcji

@zyga64, post #20

Aaaa to dlatego robią na nich odtwarzacze mp3 :P
[#22] Re: Prototyp Natami w produkcji

@zyga64, post #20

No. I możnaby NatAmi w jeden chip z CPU zapakować.
[#23] Re: Prototyp Natami w produkcji
To pierwsza dla mnie wiadomosc od bardzo dawna.No to ja zacieram rece. Od dzis zbieram kase i niech tylko bedzie to cena taka jak zapowiedzieli KONSTRUKTORZY.Juz widze te dziwne spojzenia sprzedawcow jak bede dopasowywac obudowe!!! OK
[#24] Re: Prototyp Natami w produkcji

@Baru, post #23

Mialo byc "radosna,wspaniala"
[#25] Re: Prototyp Natami w produkcji

@Hareton, post #15

Rozwojowe to były Pegaz i A1. Wszystkie późniejsze wynalazki są lub będą od tych maszyn słabsze. Czyli koncepcja rozwoju w starym dobrym stylu Commodore, natomiast na bakier z ogólnie przyjętą logiką.
[#26] Re: Prototyp Natami w produkcji

@zyga64, post #20

Z tą kompatybilnością i szybkością ColdFire różnie bywa - z uwagi na konieczność emulacji sporej częsci instrukcji oryginalnych 68k, prędkość oryginalnego amigowego softu odpalonego na ColdFire nie jest tak powalająca jakby sugerował zegar powyżej 200 MHz. Na jednej z Amizaduszek przedstawiciele Elboxu prezentowali Dragona z ColdFire, można było przekonać się o szybkości, tudzież popytać elboksowców.Inna sprawa, że siła Dragona leży gdzie indziej, więc i tak gdy (ew. jeśli) się tylko pojawi, to będzie mała rewolucja dla klasykowców (podobnie jak było z pojawieniem się Mediatora).
A co do niższej ceny ColdFire to wszystko prawda (68060 jest wciąż produkowany - ale cenę ma naprawdę przyprawiającą o zawrót głowy).
[#27] Re: Prototyp Natami w produkcji

@Daclaw, post #25

Ja bym NataAmi chętnie kupił (o ile by nie była absurdalnie droga). Ciekawa konstrukcja takiego maksymalnie wypasionego klasyka, przy czym pokazującego pewną alternatywną drogę rozwoju amigi circa 1993-1996 - żadnych virgów, voodoo, wszystko ewolucyjnie rozwinięte na bazie OCS/ECS/AGA. Jedyne co obecnie budzi obawę, to kiepskie mozliwości wykorzystania tych ficzerów - kto będzie pisał pod to soft - ilu ludzi to kupi? A przecież żaden oryginalny program amigowy nie będzie potrafił wykorzystać np. sprzętowego teksturowania w superAGA.
[#28] Re: Prototyp Natami w produkcji
Świetna wiadomość będzie jak będzie rozsądna cena - a jak już ma to kosztować dużo to przynajmniej z obudowa. Bo nie chce mi się szukać i kombinować jak do efiki . A wena twórcza to mnie opuściła gdzieś tak w 1999 r.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem