Komentowana treść: Tomasz Ośmiałowski - wywiad
[#1] Re: Tomasz Ośmiałowski - wywiad
Fajny, ciekawy wywiad. Thx! OK
PIL, oczywiscie sie pamieta :).

Ostatnia edycja: 06.08.08 21:03:08
[#2] Re: Tomasz Ośmiałowski - wywiad
Pięknie LOGAN!! Bardzo się cieszę, że ciągniesz dalej "moją" działkę. Super, że masz zapał którego mi brakło.Życzę Ci aby starczyło Ci go na dłużej niż mi. Czekam na kolejne ciekawy wywiady. Trzymaj tak DALEJ!!




Benedykt Dziubałtowski.
[#3] Re: Tomasz Ośmiałowski - wywiad
Dzięki za wywiad. Przyjemnie się czytało. OK

Oczywiście nie byłbym sobą gdybym nie wyszperał choćby jednej literówki... :P

...wymogiem jakie nam narzucił było to, żeby gra chodziła na Amidzę 500...

Z czasem dokupiłem przystawkę Action Replay i mogłem dowoli testować...

Z czasem przeniosłem się na A1200, napisałem parę komecyjnych programów...

[#4] Re: Tomasz Ośmiałowski - wywiad

@Benedykt Dziubałtowski, post #2

Dziękuje, postaram się ze wszystkich sił :)
[#5] Re: Tomasz Ośmiałowski - wywiad
Teraz takie firmy produkujące gry, to są giganty, z własnym zapleczem lektorów i statystów, księgowych. A programistów jest coraz mniej. Po prostu bierzesz gotowy engine.

No ale i stopień skomplikowania gier jest tysiące razy większy. Gdyby taka dzisiejsza gra na nowe platformy miała być pisana od podstaw (dosłownie od pustego pliku main.cpp) to zrobienie jej zajęłoby pewnie z 15 lat. Z tym "wzięciem silnika" to też nie jest tak prosto. Pomimo tego, że niby dzisiaj jest tak łatwo gra powstaje przez rok czy dwa lata w grupie ludzi liczącej 20-50 osób (licząc tylko tych, którzy faktycznie coś praktycznego do gry robią). Każda z tych osób zarabia 5-25 tysięcy zł na miesiąc i pracuje na pełnym etacie. Stopień złożoności oprawy graficznej tamtych gier trudno nawet porównać z tym co jest dzisiaj.

Ostatnia edycja: 07.08.08 07:56:30
[#6] Re: Tomasz Ośmiałowski - wywiad
Dzięki Logan, fajny wywiad na luzie. Może trochę za krótki... ;)

"Kiedyś byłem maniakiem opisywania tego, co zrobiłem, [...]"
A ja jestem maniakiem czytania tego...
MIODZIO! OK
[#7] Re: Tomasz Ośmiałowski - wywiad
Pozdrawiam Tomasza. :)
[#8] Re: Tomasz Ośmiałowski - wywiad

@TCD, post #7

Witam, po latach i pozdrawiam :D
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem