Komentowana treść: Nietypowa obudowa do Efiki
[#1] Re: Nietypowa obudowa do Efiki
Całość bardzo ładnie się prezentuje, choć ja bym się pokusił jeszcze przed złożeniem o pokolorowanie obudowy na modrakowy kolor (kwestia gustu). Sam zastanawiałem się nad obudowa od GameCuba na duże płyty. Niestety nie mam efiki i pozostanie mi gdybać. OK
[#2] Re: Nietypowa obudowa do Efiki
KLIK - klikamy link i przewijamy w dół.
[#3] Re: Nietypowa obudowa do Efiki

@ender, post #1

raczej efiki do obudowy od Gacława byś nie wcisnal , jest mniejszy. obudowa na duze plyty wielkoscia nie rozni sie od oryginalnej. jedynie ma inaczej wyprofilowana "niecke" na plyte.



hmm calkiem fajnie to wyglada.....ja niedawno mialem pomysl by upchnac Via Nano do obudowy po A CDTV
[#4] Re: Nietypowa obudowa do Efiki
Strasznie wielką obudowę wybrałeś do efiki zrozumiałbym wybór jakbyś posiadał tylko standartowy zasilacz ATX. Co prawda wygląda to fajnie ale masa miejsca w środku nie jest wykorzystana i niewiem co mógłbyś tam jeszcze włożyć żeby ją całą zapełnić. Dla mnie byłoby troszkę szkoda tracić tyle cennego miejsca na biurku. Tak czy owak duże brawa za wykonanie, za fajny artek i fotki OK

Ps. Ja włożyłem moją A1200 z zasilaczem do obudowy po srebnym DVD i ledwo na szerokość się zmieściła płyta główna wraz z kartą rozszerzeń. Wraz z srebnym TV też nie najgorzej się to prezentuje, tylko na chwilę obecną nie mam interfejsu klawiatury :(

[#5] Re: Nietypowa obudowa do Efiki

@Leon, post #4

Dzięki, za recenzję :) Chyba zmodyfikuję obudowę o zamontowanie zasilacza wewnątrz. Zmotywowałeś mnie swoimi słowami, oraz pomaluję panel przedni na jakiś Mosowy kolorek ;)

Dzięki
[#6] Re: Nietypowa obudowa do Efiki
Więcej tych nietypowych obudów niż typowych. ;]
[#7] Re: Nietypowa obudowa do Efiki
zgadzam sie w pelni z lorakiem, i mam dodatkowe pytanie: co to jest kolorowa katoda?
[#8] Re: Nietypowa obudowa do Efiki
dobre ale trochę duża ta obudowa. Tak czy siak ten artek zawsze się może przydać. Dzięki wielkie.
[#9] Re: Nietypowa obudowa do Efiki
Ja bym sprobowal wykozystac intniejace prtzycisk na panelu przenim obudowy.
Ale ogolnie pomysl dobry. Mam zamiar zrobic cos podobnego ale wykozystujac obudowe
po dekoderze cyfrowego polsatu. Sprobuje tez tam upchac cd-rom typu slim.
[#10] Re: Nietypowa obudowa do Efiki

@DRACOX, post #3

ale musiał byś coś wysmerfować żeby napęd w tym był szczelinowy albo na cady, bo jakoś sobie nie wyobrażam cdtv z wysuwaną tacką

P.S. Gacek może jest mały, ale efika powinna po jakiś manewrach wejść(np włożyć płytę gł po przekątnej) No i od razu mamy naklejkę GPU by ATi :P .
[#11] Re: Nietypowa obudowa do Efiki

@biax, post #5

Tak pomyśałem, a może zamiast pomalować na jeden kolor, lepiej zamówić na Allegro odpowiednio dużą naklejkę z niebieskim motylem lub inny wzór u sprzedawcy, który proponuje naklejki na laptopa lub obudowy PC. Pamiętam, że znalazłem tam jedna firmę, która chętnie coś takiego robiła. Nie wiem czy później można taki wzór/naklejkę pokryć jakimś bezbarwym lakierem dla bezpieczeństwa i trwałości. OK

Ostatnia edycja: 09.08.08 09:54:46
[#12] Re: Nietypowa obudowa do Efiki

@arti4-92, post #10

http://www.maxconsole.net/?mode=content&itemid=163
LINK
http://konsola.kylos.pl/m/index.php?option=com_content&task=view&id=101&Itemid=2

Niestety nie ma szarego panelu z przodu, gdzie sa gniazda do padów, ale to chyba mały problem.
A to za wikipedią
"(...)Game Cube – jak sama nazwa wskazuje – ma kształt kostki o wymiarach 11.4cm wysokości, 15cm szerokości i 16cm długości. To tak jakby ułożyć 11 płyt CD w pudełkach w wieżyczkę. Gamecube jest dostępny w kolorze fioletowym i czarnym, pojawiła się też jego platynowa wersja. Z przodu znajdują się cztery wejścia na pady i dwa na karty pamięci. Z tyłu konsoli znajdują się złacza na zasilacz, cyfrowe wyjście obrazu "Digital AV Out" i analogowe "Analog AV Out". Na górnej części konsoli znajdują się trzy przyciski: power, reset i open, są one rozmieszczone wokół klapki napędu DVD(...)."
Efika ma wymiary [b]53 mm x 118 mm[/b, więc powinno sie zmieścic. Pewnie trzeba by było "rzeźbić" w środku w obudowie, ale warto pomyśleć. Wydaje mi się, że lepszym rozwiazaniem w tym wypadku były by karty low profiles, powinny sie wmieścic bez problemu.

PS. Wpadłem na szalony pomysł: może efikę wsadzić w jakąś obudowę od boomboxa. Mielibyśmy od razu dwa głośniki i moglibyśmy zabierać ją ze sobą he he. (Nie chciałem nikogo urazić tym pomysłaem, po prostu wydał mi się zabawny)

Ostatnia edycja: 09.08.08 10:23:32

Ostatnia edycja: 09.08.08 10:24:16
[#13] Re: Nietypowa obudowa do Efiki

@ender, post #12

Jakiś ekranik z przodu walnąć i trackballa też ^^ kurde, niezły pomysł na wypasionego bumboxa :P
[#14] Re: Nietypowa obudowa do Efiki

@ender, post #11

Te naklejki na ogół są gówniane, są tak zwane naklejki wodne(działają jak te tatuaże z gum), przyklejamy taką naklejkę do równej powierzchni, polewamy wodą i odklejamy to, pozostaje sam wzór który został nadrukowany.
Takie naklejki wyglądają bardzo estetycznie(nie to co te drukowane na papierze ;/ ).

Ostatnia edycja: 09.08.08 10:40:19


P.S. Proponuje dodać w dziale grafiti poddział "Efiki" :P

Ostatnia edycja: 09.08.08 10:41:30
[#15] Re: Nietypowa obudowa do Efiki

@Valwit, post #7

A w czym sie ze mna zgadzasz skoro jeszcze nic nie zdazylem powiedziec?;)

Dla mnie obudowa ok, tylko te czerwone przyciski jakies takie liche;) Poza tym na osmym zdjeciu podprogowa kryptoreklama tyskiego;)
[#16] Re: Nietypowa obudowa do Efiki

Nigdy nie należy kłaść uruchamianego sprzętu (płyty gł, dysku twardego itp) na metalizowanej folii antystatycznej, tak jak to pokazał autor na zdjęciu nr 1. Grozi to spaleniem elektroniki. Folia metalizowana z której są robione torby antystatyczne służy do bezpiecznego _przechowywania_ sprzętu. Jej powierzchnia przewodzi!
[#17] Re: Nietypowa obudowa do Efiki

@Lorak, post #15

Lorak, Leon, sorry za pomylke :D
[#18] Re: Nietypowa obudowa do Efiki

fajna buda fajny pomysł :)
[#19] Re: Nietypowa obudowa do Efiki

@Lorak, post #15

Witaj

Akurat reklama tyskiego nie była zamierzona. Po paru chwilach ta puszka została opróżniona :) Nie rozumiem dlaczego czepiasz sie takich szczegółów. Czy to opis montażu Efiki czy wyszukiwanie elementów kryptoreklamy ? Na zdjęciu nr 3 - Hyundai, na ostatnim Belinea. I co Ty na to ?
A swoją drogą, może umówimy się na piwo ? :)
[#20] Re: Nietypowa obudowa do Efiki

@Valwit, post #7

Zimna Katoda Ccfl Kolorowa

http://www.zakupomat.pl/komputery/podzespoly-komputerowe/wentylatory-pozostale/386149/

[#21] Re: Nietypowa obudowa do Efiki

@Phibrizzo, post #9

Witaj Robercie

Myślałem nad tym, ale konstrukcja przycisków oraz ich gniazd wykluczyła taką możliwość. Są one lichej jakości, mocowane na zasadzie przypalenia brzegów, jednym słowem tandeta :(
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem