Komentowana treść: SteamDraw 1.0
[#1] Re: SteamDraw 1.0
Zawsze bardzo lubiłem programy do grafiki wektorowej. Przez długie lata byłem fanem DrawStudio. Uważałem, że po kilku drobnych zmianach to mógłby być jeden z najfajniejszych programów do wektorówki na wszelkie platformy. Niestety program umarł (chociaż nie wiem dlaczego, bo był naprawdę wart dalszego rozwoju).

SteamDraw od zawsze olewałem, bo był w zbyt wczesnej wersji żeby warto było sobie nim głowę zawracać. No ale w tej wersji widzę zmiany. Naprawdę robi się z tego sympatyczny program. Oczywiście możliwości są jeszcze śmieszne w porównaniu z np. DrawStudio ale już widzę rzeczy, które mi się podobają. Antialias, różne sposoby rysowania figur, przyciąganie do punktów charakterystycznych figur (jak w CADach). Naprawdę mi się podoba. Tylko mam dwa śmieszne pytania.

1. Jak edytować krzywą Beziera? Mogę obiekt przesuwać ale jego krzywizny nie mogę już zmienić.

2. Jak obiekt obrócić o dowolny kąt?
[#2] Re: SteamDraw 1.0

@MDW, post #1

ad 2. Edit/rotate? Chyba, że chodzi Ci o obrót numeryczny.
ad 1. Nie da się? Ogólnie bardzo dziwne, że SteamDraw nie pokazuje punktów/dźwigni. Jak rysować krzywą Beziera "na oko"?

Ogólnie - fajnie, że coś się dzieje w programie, widać poprawę, choć ze stabilnością u mnie kiepsko. Chwila zabawy i "Application is meditating".
IMO szkoda, że nikt się nie podjął portu Inkscape'a. Być może to zbyt trudne i lepiej napisać program od nowa. Jeśli tak, to trzymam kciuki za kolejne wersje SD, a do wektorów na razie będę używał PC żony (argh) albo Inkscape pod Debianem (arrghh!!).
[#3] Re: SteamDraw 1.0

@MDW, post #1

2. Edit -> Rotate
[#4] Re: SteamDraw 1.0
Potwierdzam. Program zaczyna wyglądać ciekawie, ale niestety stabilność nadal pozostawia do życzenia.
[#5] Re: SteamDraw 1.0

@MDW, post #1

MDW, a używałewś DrawStudio pod MorphOSem? Działał Ci stabilnie?

Bo u mnie zawsze wieszał się i wiesza jeszcze bardziej niż StreamDraw...

Aha, ja polecam taki programik AmiFig 3.1. Co prawda też już trochę starawy, bo z 2001 r, ale przynajmniej mnie, nie wiesza się pod MOSem, a coś narysować da się.

Ostatnia edycja: 19.08.08 08:20:00
[#6] Re: SteamDraw 1.0

@Adam_K, post #5

Niestety DrawStudio dużo używałem w czasach gdy miałem Amigę 1200 z BlizzardPPC 603e/160 + 060/50 + BVision3D +... Na Pegasosie go kilka razy odpaliłem i niby działa. Ale używałem dosłownie kilka minut więc trudno powiedzieć coś o stabilności przy dłuższym używaniu. Przed chwilą sprawdziłem, ustawiłem mu ekran 1600x1200, pobawiłem się chwilę i się nie zwiesił. Ale też tylko chwilę się bawiłem.

O AmiFig nie słyszałem. Chętnie ściągnę i pooglądam. Dzięki za informację.
[#7] Re: SteamDraw 1.0

@MDW, post #6

No właśnie mi dziś DrawStudio powiesił się podczas ustawiania ekranu...;)

A kiedyś jak go próbowałem używać, to wieszał się również co chwila, z tego co pamiętam.
[#8] Re: SteamDraw 1.0

@Adam_K, post #7

Ekran wystarczy raz ustawić, ustawienia się zapisuje i więcej o ekran nie zapyta.

Pamiętam, że kiedyś wyszedł jakiś taki dziwny sterownik PAL dla Pegasosa i MorphOSa. Wtedy pisali, że dzięki temu DrawStudio działa na Pegasosie. W MorphOS 1.4.x na pewno to miałem. Ale czy teraz mam to nie wiem. Kopiowałem prawie wszystko z 1.4.x do 2.0 ale czy to się skopiowało to nie wiem. Sprawdzę w domu. Możliwe, że to mam i dlatego lepieij działa.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem