Komentowana treść: Adapter stacji dyskietek PC
[#1] Re: Adapter stacji dyskietek PC
Takie same efekty mozna osiagnal przy modyfikacji tasmy sygnalowej.
Adapter mialby wieksze "wzięcie" jesli umozliwialby obsluge dyskietek HD (1.44Mb, 1.78MB).


[#2] Re: Adapter stacji dyskietek PC

@Norbert, post #1

Mam wrażenie że coś podobnego było opisane w nowym elektroniku kilka lat temu jak znajdć to podam dokładnie nr. Myślć że można by było dorobić przelotkć na jakimś procku z małym buforem ku uciesze nas wszystkich .
[#3] Re: Adapter stacji dyskietek PC

@Norbert, post #1

Nie do końca masz rację. Próbowałeś na taśmowej przeróbce zapisywać dane ndos? Ten sposób zamiast diody wykorzystuje scalak i mi się wydaje, że dzięki temu jest pełna obsługa dyskietek ndos.




Benedykt Dziubałtowski
[#4] Re: Adapter stacji dyskietek PC
A czy błąd przy zapisie ndos nie jest kwestią wykorzystania przeróbki taśmowej na Amigach 1200 made by Escom?
[#5] Re: Adapter stacji dyskietek PC

@sebar27, post #4

W Amiga made in escom zapis ani odczyt ndos po takiej przeróbce w ogóle nie działa. Dlatego zamiast jakieś śmiesznej diody dać jeden prosty scalak. Problem polega na tym, że trzeba go zasilić.



Benedykt Dziubałtowski
[#6] Re: Adapter stacji dyskietek PC

@Benedykt Dziubałtowski, post #3

Zastosowalem przerobke z dioda i stacja dyskow PC dzialala na A500 i A1200(C=). Sprawdzane bylo na SuperFrogu.
[#7] Re: Adapter stacji dyskietek PC

@Benedykt Dziubałtowski, post #5

cala zabawa sprowadza sie do prawidlowego generowania sygnalu _RDY. W klasycznej amidze jest on generowany po rozpedzeniu napedu z dyskieta (czyli ok. 500 ms), natomiast w pececie po wlozeniu dyskietki do stacji - ot i cala tajemnica
[#8] Re: Adapter stacji dyskietek PC

@Norbert, post #1

Witam.
Taki Adapter to każdy może sobie sam złożyć:
Zastosowany tam scalak to UCY7438N.
Czterokrotne, 2-wejściowe bramki buforowe NAND z otwartym kolektorem tranzystora wyjściowego.
Jest tam jeszcze kondensator - najprawdopodniej 100nF i matryca rezystorowa "drabinka" o wartości kilku kOhm.
Pozdrawiam.
[#9] Re: Adapter stacji dyskietek PC
A czy czasem pan Steadman to nie jest człowiek stojący za projektem Troika NG? To widzę, że teraz trochę prostszymi rzeczami się zajął, bramka NAND + kondensator ;).
[#10] Re: Adapter stacji dyskietek PC

@Norbert, post #6

Czytaj moje posty ze zrozumieniem.

Czy super frog umożliwia zapisywanie danych ndos? Bo o tym właśnie pisałem. Mylisz pojęcia i nie rozumiesz tego co piszę,.


Benedykt Dziubałtowski
[#11] Re: Adapter stacji dyskietek PC

@Benedykt Dziubałtowski, post #10

Czy zapis SuperFrog pod XCopy podchodzi po zapis NDOS?
SF jest dobrym testerem prawidlowego dzialania "przerobionej" stacji

Ostatnia edycja: 01.09.08 21:46:38
[#12] Re: Adapter stacji dyskietek PC

@Norbert, post #11

Czy zapis SuperFrog pod XCopy podchodzi po zapis NDOS?

Nie mam pojęcia.

SF jest dobrym testerem prawidlowego dzialania "przerobionej" stacji



Jest bardzo kiepskim testerem ponieważ umożliwia jedynie odczyt dysków ndos.A to można zrealizować za pomocą diody. Lepiej użyć Cannon Foddera 1. Umożliwia zapis danych na dysku ndos oraz formatowanie dyskietki ndos. Podobnie jest z Fire Force.




Benedykt Dziubałtowski
[#13] Re: Adapter stacji dyskietek PC
A w praktyce...

Przejściówkę sobie zrobiłem, wszystko podłączyłem, stacja PCtowska nawet ze sklepiku, nowa. Odczyt mam OK. Workbench, XCopy, North & South, Superfrog - się uruchamiają. Jednak jest pewne 'ale'. Mianowicie, nie mogę sformatować dyskietki w XCopy ('No disk in DF0:') ani w Workbenchu. Tu podczas próby formatowania mam komunikaty 'Formating cyl 0', 'Veryfing cyl 0' i potem komunikat się pokazuje 'Initalization failed, bad sector...'. I co teraz? A takie mam piękne plany na przyszłość... Tyle ADFów na dysku (komunikacja z PCtem już jest), a nawet CF 512MB chciałem do swojej A600 dodać :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem