Komentowana treść: Obrabiamy dźwięk!
[#1] Re: Obrabiamy dźwięk!
To w AmigaOS 4 jeszcze się nie pozbyli tego 8-bitowego ograniczenia w datatypach?
[#2] Re: Obrabiamy dźwięk!

@Grzegorz Kraszewski, post #1

Szkoda, że zaniechałeś rozwój swojego programu do obróbki dźwięku. Już dawno temu wyglądał bardzo sensownie, działał bardzo szybko, a interfejs był fajnie przemyślany. Program zapowiadał się bardzo dobrze. Już wtedy był znacznie bardziej zaawansowany od tego o czym mowa w newsie.
[#3] Re: Obrabiamy dźwięk!

@Grzegorz Kraszewski, post #1

Jakiego 8-bitowego ograniczenia?
[#4] Re: Obrabiamy dźwięk!

@Lorak, post #3

Cytuję newsa "oraz umożliwia wczytanie pliku przez datatypy (ograniczenie do 8 bitów)"
[#5] Re: Obrabiamy dźwięk!

@MDW, post #2

Ja nie zaniechałem jego rozwoju tylko musiałem go wstrzymać. Ale źródła nie zginęły i spoczywają na dysku oraz płycie CD... Tymczasem jednak cała para w gwizdek DBPro3. A w tym programie też ma być przecież edytor sampli...
[#6] Re: Obrabiamy dźwięk!
Wersja 0.2 nie dzialala zaciekawie na A1200. Trzeba obadac o0.3 i ta wtyczke mp3 :)
[#7] Re: Obrabiamy dźwięk!

@Grzegorz Kraszewski, post #4

CZyli mimo ze program umozliwia obrobke dzwieku w 32 bitach to fizycznie nawet nie moze takiego dzwieku wczytac?
[#8] Re: Obrabiamy dźwięk!

@Lorak, post #7

Można. Tylko nie przez datatypy. Więc jeżeli plik jest w formacie AIFF albo WAVE PCM to można wczytać z pełną "bitowością".
[#9] Re: Obrabiamy dźwięk!

@Andrzej Drozd, post #6

Program ma jeszcze duuuze zaleglosci w stosunku do np. SampleManagera. Ogolnie dziala, ale jeszcze dluga droga przed nim. Czekam takze na nowa wersje encodera mp3. Ta niestety nie dziala u mnie prawidlowo. Program nie wczytuje takze plikow MP3. Snoopy pokazuje ze probuje uzyc datatypes.library i sprawy z tym zwiazane. Mam mpegaDT. No niestety. Chyba lepszym pomyslem byloby to, aby korzystal z mpega.library, tak jak to robi SampleManager oraz SampleZ.
[#10] Re: Obrabiamy dźwięk!

@Andrzej Drozd, post #9

z zapisem mp3 trzeba uważać co do licencji bo potem sie może okazać że trzeba udostępnić kody
[#11] Re: Obrabiamy dźwięk!

@rzookol, post #10

Czy system wtyczki (osobnego pliku wykonywalnego) nie stanowi rozwiązania takiego problemu? Kod źródłowy wtyczki można udostępnić, a czy to już wiąże się z udostępnianiem kodu całego programu?
[#12] Re: Obrabiamy dźwięk!

@mailman, post #11

Tylko jako moderator proszę - bez kolejnego brednioserialu o licencji GPL.
[#13] Re: Obrabiamy dźwięk!

@Andrzej Drozd, post #9

Jest juz nowsza wersja 0.4 wraz z nowszym (0.2) pluginem mp3, ktory podczas zapisywania do mp3, posiada pasek postepu. Dziala bez problemu.
[#14] Re: Obrabiamy dźwięk!

@Andrzej Drozd, post #13

Powstaly nowe wtyczki MP3 (0.3) i OGG (0.1). Obie umozliwjaja wczytywanie i zapisywanie w swoich formatach.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem