Komentowana treść: HighGFX 40.6
[#1] Re: HighGFX 40.6
lol, na co to komu?
[#2] Re: HighGFX 40.6

@arti4-92, post #1

Wyjdz!
[#3] Re: HighGFX 40.6

@Fazior, post #2

Chcą zrobić z AGA nie wiadomo co... Zresztą tak jest z całą klasyczna Amigą, więc spoko :P

Zaraz se zainstaluje, zobaczymy czy będzie dało się tego używać w 16 kolorach :]

Ostatnia edycja: 09.09.08 20:17:20
[#4] Re: HighGFX 40.6

@arti4-92, post #1

Bo, gdyż, ponieważ wszystko co zrobił syn/szwagier/ojciec/wujek/dziadek (niepotrzebne skreślić) Michelle Pfeiffer jest godne uwagi!
[#5] Re: HighGFX 40.6
[#6] Re: HighGFX 40.6

@arti4-92, post #3

Wiesz... mnie to też jest przydatne jak łysemu grzebień (nie mam już classica), niemniej jest to ciekawostka. Przykład, wymierającego już w czasach p.t. "coś słabo działa - daj lepszego proca", jak najlepszego wykorzystania hardware, o którym często sami projektanci nie mieli pojęcia. Powiedz jakiemuś "niereformowalnemu pecetowcowi" że na "gołej amidze" da się uzyskać obraz HD 720p. Niemniej jak już pisałem jest to raczej ciekawostka, bo na AGA nie widze sensu korzystania z takich rozdziałek (prędkość i ograniczenie chipmem).
[#7] Re: HighGFX 40.6
Na moim MicroVitecu się obraz nie zmieścił ;) Ale nie żal mi tego. Fajna zaleta - obraz niespecjalnie drgał (nawet dość stabilny) jednak z każdej strony 100 pikseli już wystawało poza ekran... No ale tak czy siak max dla MicroViteca to 800x600 :D

Ostatnia edycja: 09.09.08 21:34:28
[#8] Re: HighGFX 40.6
Wlasnie odpalilem to cudo na Apollo z AGA i przemyslowym Microvitecu 17', ktory lapie PAL i VGA. No rewelacja. Mam 1024x768. Po co to komu? Jest to idealne dla monitora 17'.
Tryb jest nieco migajacy, ale duuuuzo lepszy niz PAL. Pracuje w -V 54.3 Hz i -H 22.03 kHz.

Tak wyglada dodatkowa przestrzen uzytkowa w 64 kolorach. Zostalo okolo 1.4 MB Chipu (z Fblitem). Tryb predkosciowo w pelni nadaje sie do uzywania. Celowo zostawilem stara tapete, aby skojarzyc jak duza przestrzen otrzymujemy w porownaniu z DBLPal/Multiscan.

http://img168.imageshack.us/my.php?image=highgfx1kr3.png

Arti, a to wlasnie daje ten tryb - wieksza swobode uzytkowa i dostep do wiekszej ilosci programow jednoczesnie. Na AGA jest to rewelacja. :)

http://img168.imageshack.us/my.php?image=highgfx2ub5.png


PS. W bonusie dodatkowo jest jeszcze tryb HD720 o parametrach przypominajacych PAL i chyba powinien ruszyc na zwyklych monitorach (czyli 47Hz na 17.86 kHz)

Dodane: HD720 jest w nieco inych rodzialkach odpowiadajacych PALowi (chodzi o Hires-Laced, SuperHires-Laced i innych), np 640x720, 1280x720


Ostatnia edycja: 10.09.08 16:53:15
[#9] Re: HighGFX 40.6

@Andrzej Drozd, post #8

Chodziło mi bardziej o szybkość działania, ale jak mówisz że jest dobrze, to wierze, muszę spróbować
[#10] Re: HighGFX 40.6

@Andrzej Drozd, post #8

No u Ciebie to elegancko wygląda... No ale sam sobie winien jestem, że mam monitor z 93 roku, który ma tylko 14"... A z jakich rozmiarów ekranu przechodziłeś na ten nowy tryb bo różnica robi wrażenie? Ja, jak do tej pory korzystam z DBLPal ale 720*480.
[#11] Re: HighGFX 40.6

@Radek, post #10

Z DBLPal o standardowej rozdzialce 640x512 lub Multiscan (640x480). A tapeta jest zdaje sie w 704x512. Aktualnie nie musze uzywac wynalazkowych DBLPal o rozdzialkach 704 lub 720, poniewaz ten monitor bez problemu potrafi rozciagnac w poziomie standardowy DBLPal w 640. Podobnie nie ma problemow z trybem 800x600 na tym monitorze. Teraz do kolekcji mam 1024x768. AGA Rulez! :)
[#12] Re: HighGFX 40.6

@Andrzej Drozd, post #11

No ja niestety używam właśnie tych DBLPal bo tylko one łykają także LCD, a często się przełączam między monitorkiem LCD 17" a Microvitec-iem. 912*600 długi czas gościło u mnie na 14"...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem