Komentowana treść: AmigaOS 4.1 dla SAM440 już wkrótce
[#91] Re: AmigaOS 4.1 dla SAM440 już wkrótce

@GumBoy, post #84

Pegasos też jest platformą PPC i mimo to Amigowym sprzętem nie jest. PlayStation3 również.

SAM440 poza systemem operacyjnym nie ma nic z Amigą wspólnego. A rozmawialiśmy o sprzęcie amigowym, a nie o sprzęcie z amigowym oprogramowaniem.


Ja to właśnie napisałem. Amigami były komputery produkowane kiedyś przez firmę Commodore. Po jej upadku linia Amigi nie była przez nikogo systematycznie rozwijana, więc skończyła się. Oto mój nowy pogląd, którego będę bronił jak niepodległości. Jakiś czas produkcję Amig prowadził co prawda jeszcze Escom, jednak nie rozwinął platformy. Tak więc na pewno żaden komputer wyprodukowany po 2000 roku nie jest Amigą.
[#92] Re: AmigaOS 4.1 dla SAM440 już wkrótce

@GumBoy, post #78

Tak. Ale wypada zdawać sobie z tego sprawę, a nie głosić demagogię i nową religię tworzyć.

Ja osobiście nie mam zamiaru. Stwierdzam, że 1200 albo 1500 złotych nie jest dla mnie kwotą dużą generalnie, a za "sprzęt z amigowym oprogramowaniem" w szczególności. Zdarzało mi się płacić znacznie więcej za znacznie słabszy obiektywnie sprzęt. Nie ma tu żadnej demagogii, tylko podejście wynikające z indywidualnej kondycji finansowej piszących.
[#93] Re: AmigaOS 4.1 dla SAM440 już wkrótce

@Daclaw, post #92

a ja tylko zaluje, ze w czasach, gdy mozna za grosze zlozyc cichy, maly komputerek np. na platformie atom (netbook czy desktop - do wyboru) nadal amiga os x.x nie moze dzialac na tym natywnie. obecnie przepasc miedzy sprzetem "amigopodobnym" a pc jest koszmarnie wielka i dziwie sie, ze garazowe firmy z taka desperacja szukaja czegokolwiek co ma wbudowane ppc, tylko po to, aby taki "pierwiastek amigowosci" znalezc, i sprzedawac sprzet za koszmarne pieniadze. x86 suxx :), ale trzymanie sie kurczowo linii ppc bez jakiegos szczegolnego powodu jest po prostu debilizmem. jak patrze na specyfikacje od lat obiecywanego sprzetu dla amiga os to za kazdym razem rece mi opadaja. a bylo tego nie malo. escom, viscorp, collas i cala masa innych obietnic. ech, szkoda gadac.
p.s.
juz o wbudowanych linuksach w plyty glowne pewnej firmy nie wspomne. kilka sekund i mozemy korzystac z sieci. dosc powiedziec, ze taki wbudowany bonusowo linuksik ma wieksze mozliwosci (pod pewnymi wzgledami) niz amiga os XXI wieku. koszmarne czasy nadeszly...
[#94] Re: AmigaOS 4.1 dla SAM440 już wkrótce

@hakonwpz, post #93

no, ok
przepisz amigaos na x64, nawet nie musisz przepisywać, aros już jest, wystarczy że dodasz emulator 68k i ppc i bedziesz mieć swój wymarzony system

jesli nie potrafisz tego zrobić to uszanuj pracę innych i nie narzekaj
[#95] Re: AmigaOS 4.1 dla SAM440 już wkrótce

@hakonwpz, post #93

a ja tylko zaluje, ze w czasach, gdy mozna za grosze zlozyc cichy, maly komputerek np. na platformie atom (netbook czy desktop - do wyboru) nadal amiga os x.x nie moze dzialac na tym natywnie.

Co by Ci to dało, skoro z natywnie działających programów pod ten system mógłbyś liczyć na kilka zegarków, pokazywaczek obrazków, port Dooma i transparentnego słonia... Wszystkie znaczące programy dla Amigi powstały na 68k, potem jeszcze kilka na PPC, więc potrzebna będzie emulacja, którą już teraz świetnie załatwia UAE. Nie spodziewam się wielkiego zainteresowania platformą "Amiga x86" ze strony programistów. Była już próba stworzenia takiej platformy - Amithlon. Bez efektu w postaci wysypu natywnego softu, choć w tamtym czasie Amiga jeszcze odpowiednio lepiej stała...
[#96] Re: AmigaOS 4.1 dla SAM440 już wkrótce

@Daclaw, post #95

Na amigaos x.x nie ma słonia. Jest tylko pokazywaczka obrazków z kanałem alpha.
[#97] Re: AmigaOS 4.1 dla SAM440 już wkrótce

@Korni, post #96

Na amigaos x.x nie ma słonia.

To do d... taki system. mofce!
[#98] Re: AmigaOS 4.1 dla SAM440 już wkrótce

@Daclaw, post #97

Wypowiedź dnia! Spadłem z krzesła :D :lol
[#99] Re: AmigaOS 4.1 dla SAM440 już wkrótce

@Radek, post #98

na bezamigiu he he he i samatha amiga z amiga sosem.
[#100] Re: AmigaOS 4.1 dla SAM440 już wkrótce
Czy ktoś orientuje się jak może wyglądać późniejsze wsparcie przez Hyperion platformy SAM?
[#101] Re: AmigaOS 4.1 dla SAM440 już wkrótce

@Kokos, post #100

chodzi ci o koszulki i skarpetki ?
[#102] Re: AmigaOS 4.1 dla SAM440 już wkrótce

@rzookol, post #101

w obliczu nadchodzącej zimy takie wsparcie to też coś, oczywiście skarpetki powinny być wełniane, a koszulki puchowe

Ostatnia edycja: 26.09.08 12:31:18
[#103] Re: AmigaOS 4.1 dla SAM440 już wkrótce

@wali7, post #102

I być dostępne od razu, a nie na zimę 2010.
[#104] Re: AmigaOS 4.1 dla SAM440 już wkrótce

@GumBoy, post #103

Skarpetki i koszulki to akurat będą najpierw i pewnie na tym się skończy.
A tak poza tym, to sio mi z wątkiem nie na temat!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem