Komentowana treść: Homeworld dla MorphOS-a
[#31] Re: Homeworld dla MorphOS-a

@Arbuz, post #26

Tak jest wersja polska :)
[#32] Re: Homeworld dla MorphOS-a

@OSH, post #12

BO to prawda. JAk ktoś coś portuje to jakieś prawie 10 letnie starocie. A i tak wszyscy mają podnietę.
[#33] Re: Homeworld dla MorphOS-a

@Dzban, post #32

Ale programista, który portuje musi mieć dostęp do kodu źródłowego gry. Taki np. ID Software nie wypuścił od razu kodu do Quake III Arena, dopiero po kilku latach...
[#34] Re: Homeworld dla MorphOS-a

@Dzban, post #32

Tak, równie dobrze mógłby przecież spróbować coś takiego napisać samemu. Zajęłoby mu to... Hmm... Jakieś niecałe 10 lat
[#35] Re: Homeworld dla MorphOS-a

@GumBoy, post #27

tak tez robiłem :]

I próbowałem stosować taktykę po 1 na raz w tej ostatniej misji. Ale widać nie robiłem tego wystarczajaco dyskretnie, bo zaraz zlatywała się cała ławica..
[#36] Re: Homeworld dla MorphOS-a

@Bagheera, post #35

wiecej niz 5 raczej trudno wyciagnac. jak nie masz floty, zeby 5 rozbic to moze byc trudno. 2 fregaty mozna zawsze przejac a reszte nie powinno byc trudno rozwalic.
[#37] Re: Homeworld dla MorphOS-a

@kiero, post #36

Dokładnie. Najważniejsze jest, żeby po ukończeniu misji nie wciskać od razu "hyperjump", tylko wyeksploatować z surowców już na spokojnie dany obszar do końca.

Dobrą taktyką są również miny. Eskadra z powiedzmy 5 statków, w formacji wall. Odlatujemy od statku matki na bezpieczną odległość i budujemy ścianę z min, największą jaką się da, bez przemieszczania eskadry. Potem odrobinę bliżej w stronę przeciwnika i następna ściana. I tak do momentu aż przeciwnik zareaguje i ruszy w stronę eskadry. Jeśli wszystko dobrze zrobiliśmy, to wystarczy nią uciec, a przeciwnik w pościgu natknie się na 10 ścian z min po kolei. Z reguły przy trzeciej, zostają już tylko niedobitki do wyczyszczenia.
[#38] Re: Homeworld dla MorphOS-a

@recedent, post #34

Niekoniecznie. Kilka osób z Turcji zrobiło bardzo fajną grę Mount&Blade. Zajeło im to 2 lata. Zajrzyj na stronę www.taleworlds.com.
[#39] Re: Homeworld dla MorphOS-a
No to mój Homeworld już idzie do mnie pocztą - wkrótce wyskrobię kilka słów na temat MOSowego portu. Nie znam tej gry, ale jeśli to będzie coś pośredniego między Freespace2 (w którym się zakochałem) i RTSem (które też lubię), to szykuje się kilka zarwanych nocek :)
[#40] Re: Homeworld dla MorphOS-a

@wali7, post #39

gdzie dorwales? na allegro tylko dwojka aktualnie jest.
[#41] Re: Homeworld dla MorphOS-a

@quaint, post #40

na Allegro, kilka dni temu było kilka egzemplarzy
teraz jest jeden, ale za chorą cenę 69 zł
[#42] Re: Homeworld dla MorphOS-a

@wali7, post #41

ja kupilem za 6 zł na allegro
[#43] Re: Homeworld dla MorphOS-a

@rzookol, post #42

no to ja przepłaciłem, bo zapłaciłem aż 7,80 zł
[#44] Re: Homeworld dla MorphOS-a

@wali7, post #43

a ja dalem 2zl, i warlords mam w gratisie:)
[#45] Re: Homeworld dla MorphOS-a

@Fazior, post #44

Ja mam na razie tylko wersję demo, jak mi się spodoba to kupie oryginał.
[#46] Re: Homeworld dla MorphOS-a

@Fazior, post #44

Wersja z CD-Action :)

Tylko że jak kupiłeś bez gazety, to sprzedawca złamał prawo :)
[#47] Re: Homeworld dla MorphOS-a

@GumBoy, post #46

pies zjadł gazetę
[#48] Re: Homeworld dla MorphOS-a

@rzookol, post #47

w takiej sytuacji musisz nabyć grę razem z psem, ew. z tym co wyszło z drugiej strony psa
dura lex, sed lex ;)
[#49] Re: Homeworld dla MorphOS-a

@wali7, post #48

w takim razie gazeta spalila sie razem z pożarem domu
[#50] Re: Homeworld dla MorphOS-a

@GumBoy, post #46

A fuj, brzydze sie oszustwem (w koncu jestem urzedasem), kupilem z gazeta jak najbardziej:D. Edit: Ale ze moj freełerowy net z balkonu zglupial wczoraj ( w pozytywnym sensie) i ciagnal z predkosciami oscylujacymi w granicach 300 kb/s to mam juz backupa, teraz czekam na oryginal:).

Ostatnia edycja: 23.09.08 07:43:03
[#51] Re: Homeworld dla MorphOS-a

@Fazior, post #50

Ja to chyba nie doceniam co mam, bo jakby było 300 KB/s, to szaleństwo mojego neta oceniłbym jako negatywne ;)
[#52] Re: Homeworld dla MorphOS-a

@GumBoy, post #51

Burzuj:P
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem