Komentowana treść: AmigaOS 4.1 - recenzja
[#1] Re: AmigaOS 4.1 - recenzja
Troche offtopic, ale ja ciagle czekam na recenzje MOS2.1.
[#2] Re: AmigaOS 4.1 - recenzja

@reactor, post #1

http://obligement.free.fr/articles/morphos21.php
[#3] Re: AmigaOS 4.1 - recenzja

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #2

Byłoby już przetłumaczone, ale ktoś nie wierzy w moje zdolności więc bez łaski.. ;)
[#4] Re: AmigaOS 4.1 - recenzja
Na razie popaczałem na obrazki (zaraz się zabieram za 'miernictwo'). Bardzo przyjemny wygląd. Chętnie bym pomacal, dowiedział się więcej, np jakie są główne różnice między ta wersją AOS a najświeższą MOS.
[#5] Re: AmigaOS 4.1 - recenzja

@Kokos, post #4

popaczałem

Zabawie sie w Valvita (wybacz Valvit). A o jakich Apaczow chodzi? :P
[#6] Re: AmigaOS 4.1 - recenzja

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #2

Sorry, ale nie znam francuskiego.
[#7] Re: AmigaOS 4.1 - recenzja

@reactor, post #6

Tu masz w bardziej zjadliwej wersji (wystarczy zmienić jezyk na stronie i poszukać tematu - miałem fuksa :D)
LINK


[#8] Re: AmigaOS 4.1 - recenzja

@Andrzej Drozd, post #5

GNU-śnych.
[#9] Re: AmigaOS 4.1 - recenzja
Zatem MOS przegral ;)
[#10] Re: AmigaOS 4.1 - recenzja

@AmiChris, post #9

Gdzie tam przegrał, teraz ostro się wzieli za port maka.
[#11] Re: AmigaOS 4.1 - recenzja

@Leon, post #10

Maka będą portować? A co to i na jaką platformę go portują?
[#12] Re: AmigaOS 4.1 - recenzja

@GumBoy, post #11

Najlepsze makowce sa w cukierni, na platformie wiertniczej.
[#13] Re: AmigaOS 4.1 - recenzja

@Andrzej Drozd, post #12

A... nie, nie, to chyba pomylilo mi sie ze "Stawka wieksza niz Zycie" i nie chodzilo o makowce tylko o jakies kasztany na jakims placu :P
[#14] Re: AmigaOS 4.1 - recenzja

@GumBoy, post #11

port na maka. To jest tak jak chce się być szybszy od netu :D
[#15] Re: AmigaOS 4.1 - recenzja

@Leon, post #10

Hmm.. To tylko tyle, że będzie ich więcej..
[#16] Re: AmigaOS 4.1 - recenzja

@Kokos, post #15

i szybciej sie beda zawieszac ;)
[#17] Re: AmigaOS 4.1 - recenzja

@AmiChris, post #16

Jak zwykle ;)
[#18] Re: AmigaOS 4.1 - recenzja

@Andrzej Drozd, post #17

No ale dobra, zwieszac sie moga itd. ale przestanmy juz Panowie o tych Makach. Albo nie...czy ktos z Was uzywa Maca i ma jakies wrazenia odnosnie MacOS?

DODANE: Dodam ze Macintosh z MOS/AOS4, to bedzie "PALMA".
Kazdy z nas moze tego doswiadczyc. Ot, co, kokos w glowe i "huemaj" :P

Ostatnia edycja: 22.09.08 01:10:31
[#19] Re: AmigaOS 4.1 - recenzja

@Leon, post #14

Port na maka bylby dla amisystemow gwozdziem do trumny. Jak to slusznie zauwazyl MDW, firmy robiace sprzet dla ami nie wytrzymalyby konkurencji pod postacia taniego sprzetu z demobilu czy tez innego ebay-a.

Port MOS-a i OS4 na maki bylby dla was czyms pieknym, o tak. Ale po kilku tlustych latach obudzilibyscie sie z reka w nocniku. Kto by dla was wtedy zaprojektowal nowy sprzet? Bo przeciez nie Apple ktore odeszlo od PPC juz jakis czas temu.
[#20] Re: AmigaOS 4.1 - recenzja

@szuler, post #19

Nie jestem przekonany, Mac mini nie jest jakims szczytem marzen, ma jednak sporo wad. To raczej taka zapchaj dziura w sytuacji braku sprzetu. Napewno wole miec pegaza2, a co dopiero jakiegos pegaza3 ;)

A dla amisystemow raczej bylby zastrzykiem finansowym z powodu sprzedania wiekszej ilosci kopii.


Ostatnia edycja: 22.09.08 12:02:59
[#21] Re: AmigaOS 4.1 - recenzja

@nelson, post #20

Nie jestem przekonany, Mac mini nie jest jakims szczytem marzen, ma jednak sporo wad.


I mozna go kupic na ebay-u za jakies 200€, albo i taniej.. Porownaj teraz ta cene do ceny Samanthy chociazby.

A dla amisystemow raczej bylby zastrzykiem finansowym z powodu sprzedania wiekszej ilosci kopii.


I gwozdziem do trumny dla firm produkujacych sprzet. No, chyba ze hyperion zarobi tyle, ze bedzie ich stac na oplacenie kolejnej platformy sprzetowej.

Kto ci kupi samanthe jesli bedzie mial mozliwosc kupienia uzywanego maka? Kto ci kupi pegaza3 (o ile powstanie), jesli macmini bedzie dla MOS-a wystarczajacy?
[#22] Re: AmigaOS 4.1 - recenzja

@szuler, post #21

I gwozdziem do trumny dla firm produkujacych sprzet.


Mowisz o "minikomputerach" Sam czy Efika? Przeciez kupuje sie je tylko dlatego ze nie ma zadnej innej alternatywy. Taka ma byc przyszlosc sprzetowa dla MOSa i czy OS4?

Kto ci kupi samanthe jesli bedzie mial mozliwosc kupienia uzywanego maka?


Odpowiedz masz wyzej

Kto ci kupi pegaza3 (o ile powstanie), jesli macmini bedzie dla MOS-a wystarczajacy?


Jezeli powstanie Pegaz3, to mysle bedzie o wiele lepszy niz macmini i ja go kupie :)
[#23] Re: AmigaOS 4.1 - recenzja

@nelson, post #22

Mowisz o "minikomputerach" Sam czy Efika? Przeciez kupuje sie je tylko dlatego ze nie ma zadnej innej alternatywy. Taka ma byc przyszlosc sprzetowa dla MOSa i czy OS4?


Nie, ale MacMini PPC to tez nie jest przyszlosc. Apple zamknelo ten rozdzial. Jaki sprzet kupic jak juz wyczerpia sie zapasy makow? Kto stworzy ten sprzet dla ciebie?

Niestety, prawda jest taka, ze przyszlosc waszych kochanych amisystemow zalezy tez w duzej mierze od producentow sprzetu z PPC na pokladzie. A tych jest w tej chwili juz niewiele. Odrzucenie przez was sprzetu produkowanego przez ACube czy tez bPlan/Genesi na rzecz makow z ebay-a to dla rzeczonych firm potezny cios w plecy.

Myslisz ze te firmy beda w stanie stworzyc cos konkurencyjnego wobec maka z ebay-a, z PPC na pokladzie? Co zrobicie jesli te firmy zamkna okoloamigowa dzialanosc?
[#24] Re: AmigaOS 4.1 - recenzja

@szuler, post #23

ja sie przerzuce na arosa i zaczne pluc w monitor
[#25] Re: AmigaOS 4.1 - recenzja

@Andrzej Drozd, post #18

kokos w glowe i "huemaj" :P

Czy on mnie przypadkiem nie obraża?
[#26] Re: AmigaOS 4.1 - recenzja

@szuler, post #19

> Port na maka bylby dla amisystemow gwozdziem do trumny. Jak to slusznie zauwazyl MDW, firmy robiace sprzet dla ami nie wytrzymalyby konkurencji pod postacia taniego sprzetu z demobilu czy tez innego ebay-a.

p******y, jeszcze troche to nawet nie bedzie mial kto produkowac procesorow powerpc
[#27] Re: AmigaOS 4.1 - recenzja

@szuler, post #23

> Niestety, prawda jest taka, ze przyszlosc waszych kochanych amisystemow zalezy tez w duzej mierze od producentow sprzetu z PPC na pokladzie.

niestety, prawda jest taka, ze takich firm nie ma, bo skad jak nowy amigowy system na ppc praktycznie nie istnieje.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem