Komentowana treść: Zbiorowy zakup Sam440ep
[#31] Re: Zbiorowy zakup Sam440ep

@Lokaty, post #30

Patrzysz od złej strony. To Hyperion powinien postarać się, aby OS4 chodził na jakichś atrakcyjniejszych płytach, a nie producent płyty stawać na głowie, żeby OS4 na niej działał.

Każdy z obecnych producentów traktuje OS4 jako dodatkowy bajer na ich płycie, nikt nie nastawia się na robienie sprzętu głównie pod niego, bo na tym się zarobić nie da. Nie wydaje mi się, aby sprzedaż tych powiedzmy 5000 sztuk zwróciła koszty zaprojektowania i produkcji płyty.

Nie mam dostępu do ksiąg rachunkowych żadnego producenta, więc są to tylko moje przypuszczenia.
[#32] Re: Zbiorowy zakup Sam440ep

@GumBoy, post #31

Zgodze sie z toba. Jednak "naciagnoles" moja wypowiedz, chociaz chcialem tylko przedstawic koledze Komisarzowi, ze jego racja w moich oczach jest "pusta". Nie mialem/mam zamiaru brnac dalej w opowiesci "co by bylo..." - nie jestem zwiazany z produkcja sprzetu. Kazdy myslacy czlowiek wie jak jest i na czym polega zabawa w "amigowanie" oraz wszystkie dzialalnosci zwiazane z produkcja sprzetu/oprogramowania dla tegoz hobby. Chwytanie sie za slowka nie jest moja domena i zanim napisales powyzszy post bylem swiadomy tego o czym w nim traktujesz.

Pobocznie:

Wracajac pamiecia wstecz, przypomina mi sie poczatek narodzin SAM440. Kolacza mi sie pewne fakty (jednak nie potwierdzone - musialbym przejrzec archiwa aby miec prewnosc...), ze ACube Systems zostalo powolane do zycia, po to, aby stworzyc plyte rowniez pod AmigaOS. W zwiazku z tym mysle, ze Ci Ludzie stworzyli sprzet, ktory na rowni mial byc przeznaczony do zastosowan przemyslowych jak i hobbystycznych. Mysle, ze wystarczajacym dowodem na to jest fakt, ze ekipa tworzaca ACube miala wczesniej jakies powiazania ze srodowiskiem amigowym. Jednak to sa moje wywody - tego nie wiem ani ja, ani Ty. Wiedza to tylko ludzie z ACube Systems.

Ostatnia edycja: 27.09.08 12:21:30
[#33] Re: Zbiorowy zakup Sam440ep

@Lokaty, post #30

Chodzi mi o to ze powinii byli dac do tej Plyty mocniejszy procesor Slot PCI-Ex i slot na więcej ramu to wszysko to bym nawet był skłonny ją kupic...
[#34] Re: Zbiorowy zakup Sam440ep

@Komisarz, post #33

... nawet był skłonny ją kupic...

Nawet jezeli koszt wzroslby o 30% - 50% obecnej ceny SAM?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem