Komentowana treść: Natami - zmiana specyfikacji
[#1] Re: Natami - zmiana specyfikacji
SRAM

No ładnie..
[#2] Re: Natami - zmiana specyfikacji
Jak dla mnie - SUUUUUUUUUUPER. :D
[#3] Re: Natami - zmiana specyfikacji
Niezle, ciekaw jestem jak to bedzie funkjonowac.
[#4] Re: Natami - zmiana specyfikacji
Ciekawe ile to będzie kosztować.



Benedykt Dziubałtowski
[#5] Re: Natami - zmiana specyfikacji

@Benedykt Dziubałtowski, post #4

eee licze lekko z 1k oiro... chyba ze te poprawki naprawde sprawia ze przyszly sprzet potanieje mocno.
[#6] Re: Natami - zmiana specyfikacji
To co, będą sprzedawali bez procesora? Sam slot tylko?
[#7] Re: Natami - zmiana specyfikacji

@Grzegorz Kraszewski, post #6

Tez sie zdziwilem. Napjpierw plytka z 68000, a potem opracujemy turbowke z 060:). Na PCI ma byc karta z 060, a z tym podrozeniem to chodzilo o to ze przy wypuszczaniu wersji dla softcora musieli by projektowac plytkie od nowa. Wiec zrobia plytke bez proca ze slotem i mozliwoscia przyszlych upgradow, bez ograniczania sie procem wlutowanym w plytke.

Ostatnia edycja: 03.10.08 08:56:20
[#8] Re: Natami - zmiana specyfikacji

@Fazior, post #7

I znów elboxopodobne firmy będą miały robotę. :) Żeby to Natami jeszcze miało jakieś "lewe" wejścia typu złącze zegarka to by już Amigowcy tam cuda podłączyli. ;)
[#9] Re: Natami - zmiana specyfikacji

@Grzegorz Kraszewski, post #6

Już poprawiłem. Skrót myślowy i nie napisałem. Procek będzie w slocie, a nie wbudowany ("The 68060 will now reside on a CPU card")
[#10] Re: Natami - zmiana specyfikacji

@mailman, post #9

A czemu po prostu nie zamontowac podstawki ze zworka do zasilania 040/060?
[#11] Re: Natami - zmiana specyfikacji

@_arti, post #10

Bo rozwiązanie ze slotem i kartą CPU daje potencjalnie możliwość zastosowania innych procesorów, niż 040/060.
[#12] Re: Natami - zmiana specyfikacji

@Daclaw, post #11

Np. wymarzony przez wielu amigowców x86.
[#13] Re: Natami - zmiana specyfikacji

@Daclaw, post #11

Żeby procesor zastosować to trzeba mieć jeszcze pod niego soft napisany.
[#14] Re: Natami - zmiana specyfikacji

@GumBoy, post #13

Przecież jest, Windows.
[#15] Re: Natami - zmiana specyfikacji

@SirLEO, post #14

I jest Aros ;) ale puki co można jedynie strzelać amigg i gadać na quake albo na odwrót??



Benedykt Dziubałtowski
[#16] Re: Natami - zmiana specyfikacji

@Benedykt Dziubałtowski, post #15

tak głupio zapytam. Co to jest SoftCore N070? tak szukam patrze i nie widzę.
[#17] Re: Natami - zmiana specyfikacji

@Benedykt Dziubałtowski, post #15

przecież x86 i 68k to niejedyne rodziny procków - inny od 040/060 może oznaczać zarówno 68030, ale także ARM, PPC, ColdFire, czy jakiś procek zrealizowany w FPGA (można znaleźć np. opracowania różnych procków z rodziny 68k pod Spartana)
[#18] Re: Natami - zmiana specyfikacji

@jimiche, post #16

070 to softwareowa implementacja procesora, która ma być zawarta w FPGA. Ta implementacja ma być znacznie wydajniejsza niż procesor 060 , na forum Natami jest wątek opisujący to rozwiązanie.
[#19] Re: Natami - zmiana specyfikacji

@ntx, post #18

dziękuje za wyjaśnienie.
[#20] Re: Natami - zmiana specyfikacji
Hm..W miesiac czasu sie uporaja z tymi zmianami?!Mam nadzieje ze uda im sie.A swoja droga to usb to dobry znak dla tej plyty i przesiadka na DDR2 to juz powazna zmiana i zbierac zaczne kase tak to bede musial miec. OK super OK! cool
[#21] Re: Natami - zmiana specyfikacji

@Kokos, post #1

kuszacy projekt ..i bardziej mi sie podoba od innych juz obecnych klonow ami
[#22] Re: Natami - zmiana specyfikacji
Natami w tym roku na pewno nie zobaczymy. Zgodnie z informacją na forum na luty 2009 szacowane są prototypy PCB.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem