Komentowana treść: XRoar 0.21
[#1] Re: XRoar 0.21
Fajnie i swietnie, ale pewnie bardziej ucieszylibysmy sie z emulatora MSX. Dragona i Tandy to raczej juz nikt nie kojarzy. No i nie bez powodu. Gry sa na pozimie AmiArcadii i taki emulator juz chyba wystarczy.

Natomiast w giery na MSXa, to kazdy by pogral. Sa naprawde na poziomie jesli chodzi o nawiazanie do automatow/C64/Atari. :)
[#2] Re: XRoar 0.21

@Andrzej Drozd, post #1

No ba... ja bym nawet powiedział, iż MSX2/2+/TurboR jest porównywalny z Amigą.

A szkoda że nikt nie zrobi dobrego portu na MOS czy OS4, pomimo iż na mojej stronie od kilku lat są dostępne źródła fMSX...
[#3] Re: XRoar 0.21

@Solo Kazuki, post #2

Mysle ze wiekszosc, mimo artkow na PPA, w ogole nie kojarzy MSXa.
fMSX i AmiMSX mozna juz uzywac calkiem dobrze na 040.

Jezeli ktos nie ma Ami, to warto sciagnac sobie emulator MSXa dla Windowsa z jakiejs "emumani" lub "starych gier". Gry sa naprawde wypasione biorac pod uwage ze zadawalaja sie juz tylko 040 (oczywiscie nie wszystkie).
[#4] Re: XRoar 0.21

@Andrzej Drozd, post #3

A ja dodam że zarówno emulator fMSX, jak i spora liczba gier na MSXa jest dostępna na mojej stronce ;)
[#5] Re: XRoar 0.21

@Solo Kazuki, post #2

ja bym nawet powiedział, iż MSX2/2+/TurboR jest porównywalny z Amigą.

TurboR od biedy może tak. Ale wszystko poniżej biegało na starym Z80 z zegarkiem 3 - 6 MHz, więc sorry, 68000 @ 7 MHz robi kółeczka dookoła niego. Na możliwości graficzne i muzyczne MSX, nawet w wersj TurboR, spuśćmy zasłonę milczenia...
[#6] Re: XRoar 0.21

@Grzegorz Kraszewski, post #5

Echem... MSX TurboR miał R800 (wprawdzie kompatybilny z Z80, ale ok 4x szybszy).

http://en.wikipedia.org/wiki/R800

Nie wspominając o tym, iż niektóre wersje gier dostępne na MSX i Amigę (np R-Type II) w wersji na przyjaciółkę wyglądały jak ubodzy krewni...
[#7] Re: XRoar 0.21

@Solo Kazuki, post #6

Nie wspominając o tym, iż niektóre wersje gier dostępne na MSX i Amigę (np R-Type II) w wersji na przyjaciółkę wyglądały jak ubodzy krewni...

Dokladnie tak jest. Z80 "dziala" bardzo mylaco na wyobraznie jesli chodzi o jakosc gier dla tych ktorzy o MSXie tylko slyszeli. Panowie, pecet i emulator MSX w dlon aby to zweryfikowac. Na poczatku proponuje wlasnie gry ze strony Solo Kazuki. Te lepsze oczywiscie zawarte sa na dyskietkach, prostsze w romach. http://members.lycos.co.uk/kazuki/MSX/

Ogolnie w necie w raz emulatorem na pc, zdaje sie ze mozna zaciagnac okolo 140-170 MB softu. Tak czy inaczej ostroznie, poniewaz nie wiem jak to sie ma do legalnosci.
[#8] Re: XRoar 0.21

@Solo Kazuki, post #2

gdzie te źródła są ?
[#9] Re: XRoar 0.21

@rzookol, post #8

W 7 poscie podalem link.
[#10] Re: XRoar 0.21

@Solo Kazuki, post #6

mała errata. Chodziło o R-Type. R-Type II na MSX nie było.

Ostatnia edycja: 09.10.08 00:33:09
[#11] Re: XRoar 0.21

@Grzegorz Kraszewski, post #5

Jasne, ze nie ta liga, ale te komputerki (przynajmniej jakieś 60%) są moim zdaniem po prostu PIĘKNE (wizualnie), a jednocześnie wydają się przy tym być bardzo dobrze wykonane.
[#12] Re: XRoar 0.21

@Solo Kazuki, post #4

http://korni.ovh.org/temp/fmsx-sdl.lha Odpalać z parametrem -lowres, wychodzić z klawiszem F12, reszta w readme.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem