Komentowana treść: SAM440ep i AmigaOS 4.1 - zbiorowy zakup
[#1] Re: SAM440ep i AmigaOS 4.1 - zbiorowy zakup
Trochę to na oślep. W sumie fajnie by było wiedzieć w przybliżeniu ile będzie kosztować przy 20 czy 40 zamówieniach. Jestem np.zainteresowany ale jak się okaże że ten rabat to niewiele, trochę będzie głupio zrezygnować.
[#2] Re: SAM440ep i AmigaOS 4.1 - zbiorowy zakup

@slawekwozniak, post #1

@slawekwozniak

Próbowaliśmy, ale niestety nie da się tego inaczej załatwić. Jak widać po cenach - Amigakit sprzedaje sprzęt bez marży. Wszystkie ustalenia zależne są od woli ACube, a ta zależna jest od konkretnego zamówienia.

Zaraz po pierwszych informacjach (o dostępności AOS4.1 na SAM) możliwe było uzyskanie kwoty trochę ponad 2000zł. Niestety kurs walut trochę temu celowi przeszkodził. Mogę przewidywać, że z obecnych 700 euro (płyta,system, transport,vat) uzyskamy cenę w granicach 630 euro. Nie są to jednak dane oficjalne. Może będzie lepiej - nie jestem w stanie tego stwierdzić. Najwyżej zapisani będą miec miłą niespodziankę...

Tak więc, jeśli kogoś nie przeraża kwota rzedu 2200zł, chciałbym prosić o zgłoszenie już teraz. Rzoumiem, że jest to dość spora suma, ale im więcej osób się zapisze, tym większą obnizkę uzyskamy. Niestety nie jestem w stanie powiedzieć ile. Poniżej 2000zł chyba nie zejdziemy...
Jeśli uda mi się uzyskać jakąś konkretną informację, dam znać.

Pozdrawiam!


Ostatnia edycja: 09.10.08 17:47:41

Ostatnia edycja: 09.10.08 17:48:45
[#3] Re: SAM440ep i AmigaOS 4.1 - zbiorowy zakup

@Radov, post #2

amikit wcale nie musi sprzedawac bez marży. możliwe, że się dogadał z acube i wykupil od razu pewną partię po nizszej cenie
[#4] Re: SAM440ep i AmigaOS 4.1 - zbiorowy zakup

@rzookol, post #3

Rozmawialiśmy z Amigakit - najnowsze wieści:
- zamówiony sprzęt zostanie wysłany od 8 listopada.
- nie należy spodziewać się szokującej obniżki

@Rzokool
Amigakit na pewno w jakiś sposób zarabia na umowie z Acube, ale ponieważ sprzedaje po tej samej cenie - więc ma odpowiednio mniejesze pole manewru. Mógłby oczywiście dorzucić do każdego egzemplarza 100euro marży, a potem nam ją odpuścić: 800euro na 650 to prawie 20% rabat. 700 na 650 wygląda już gorzej, ale jednak kwota do zapłacenia będzie taka sama...

Gdyby Acube produkował SAM440 tysiącami też pewnie mogłoby sobie pozwolić na gest w naszą stronę. Co więcej, już samo GPU byłoby sporo tańsze - niestety radeon M9 jest obecnie dość drogi przy małych (poniżej 1000 sztuk) zamówieniach. Zeby nie było: nie uważam ceny SAM za małą. Jest bardzo wysoka. Ale jakoś się do tego przyzwycziłem...
Takie są realia. Przecież z "zysków z SAM", uzyskanych, na rynku Amigowym Acube nie będzie nawet w stanie spłacić wykonanania projektu płyty. A tym bardziej zaprojektowania nastęnej.

PS. Wiem, że jest kilka osób które czeka na Flex, ale moim zdaniem Acube powinno przeprojektować tą płytę i dostosować do 460ex. Razem z nowoczesnym moblinym GPU sprzęt byłby całkiem przywoity, bez znacznego podniesienia ceny.



Ostatnia edycja: 10.10.08 20:19:02
[#5] Re: SAM440ep i AmigaOS 4.1 - zbiorowy zakup

@Radov, post #4

ok pomoge Ci zrozumiec specyfike handlu sprzetem IT :)
AmigaKit zdecydowanie zarabia tym i zapewniam Cie ze wiecej niz sadzisz :)
rynek ksztaltuje sie nastepujaco w modelu T2 i T1
producent> dystrybucja> resseler (w tym przypadku AmiKit) >enduser
Acube w tym przypadku producent i dystrybutor sprzedaje sprzet i soft zarówno poprzez rynek partnerów handlowych (reseler T2) jak i bezposredno tzw Tier1.
Producent najczesciej daje upust partnerowu handlowemu w przypadku hardwaru wynosi on 25 % i soft 50 %. Dodatkowo reseler moze starac sie o dodatkowy upust od producenta w przypadku wiekszego zamówienia.. np dodatkowe 10%.
Tak wiec starajcie sie chlopaki o najlepsze ceny bo to jest biznes i wszyscy na tym zarabiaja.. negocjowac mozna na wiele sposobów..AmigaKit nie ma wylacznosci na ten sprzet.. ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem