Komentowana treść: Babylonian Twins - demo
[#1] Re: Babylonian Twins - demo
Ogólnie platformówki tego typu to dosyć mało ambitny projekt i zazwyczaj nudne (dla mnie) gry. Do bólu przypomina setki tego typu platformówek. Jednak przyznać muszę, że ta gra jak na swoje czasy wygląda na naprawdę dopracowaną. Gdyby była wydana w swoich czasach to miałaby szansę stać się znaną platformówką. Naprawdę należą się duże brawa za tę produkcję. Nie widać żadnego przymulania, postać porusza się sprawnie i dynamicznie. Nawet grafika jakoś daje radę. Wygląda to na grę godną rywalizacji ze słynnym SuperFrogiem (którego nawiasem mówiąc nie lubię). Jeszcze raz chylę czoła. Całkiem porządna produkcja na poziomie A500 i z czasów A500.
[#2] Re: Babylonian Twins - demo

@MDW, post #1

Moim zdaniem gra przebija Superfroga. To że ma świetną grafikę to widać już na screenach - jednak jest w niej kilka pomysłów, których nie spotkałem w innych amigowskich platformówkach, jak choćby sterowanie dwoma postaciami i to jak trzeba nimi współpracować, by osiągnąć cel. Na YouTube można obejrzeć kilka filmików z gry:
Babylonian Twins - Stage 1
Babylonian Twins - Stage 2
Babylonian Twins - Stage 3
[#3] Re: Babylonian Twins - demo

@MDW, post #1

a czemu nie lubisz superfroga ?
[#4] Re: Babylonian Twins - demo

@APC74, post #2

Co prawda współpracę mieliśmy chociażby w lost vikings, jednak tutaj rozwiązano to nieco inaczej. Jak na możliwości A500 gra prezentuje sie niesamowicie, jutro mam wolne więc czeka mnie ciekawa noc... :D :D :D
[#5] Re: Babylonian Twins - demo

@Logan, post #4

pod względem pomysłów podobne do superfroga z tym, że grafika jest gorsza natomiast animacja szczególne teł lepsza
[#6] Re: Babylonian Twins - demo

@Logan, post #4

No właśnie. I o ten detal się rozchodzi. :)
[#7] Re: Babylonian Twins - demo
Próbowałem właśnie uruchomić, i niestety pod WHDLoad się wykrzacza. Uruchomił ktoś z was?
Może problemem jest procesor 040?

Ostatnia edycja: 10.10.08 16:34:38
[#8] Re: Babylonian Twins - demo

@madman15, post #7

Dziwna sprawa bo mnie z WHDload zamraża ekran po kilku(nastu sekundach) grania (ale quit button działa). Grając z dyskietki nie ma tego problemu

Mam procek 030/50
[#9] Re: Babylonian Twins - demo

@Logan, post #8

No ja stacji dyskietek nie mam, więc z dyskietki nie pogram.
Co do freeza - nie masz uruchomionego Miami albo innego stosu TCP? WHD się gryzie z tego typu programami objawami takimi jakie opisujesz.
[#10] Re: Babylonian Twins - demo

@madman15, post #7

Uruchamiałem jak na razie tylko pod WinUAE i tu chodzi bez problemów (emulacja procesorów 030 i 040). W ikonce uruchamiającej grę jest 2x wpisane polecenie PRELOAD. Ja jedno usunąłem. Może to jest powodem zwiech?
[#11] Re: Babylonian Twins - demo

@APC74, post #10

Nie, bo próbowałem bez startup-sequence uruchomić wpisując w shellu "whdload babyloniantwins.slave preload novbrmove" (czyli standard). To samo, gra się uruchamia, widać intro (literki jednak są trochę rozmazane, czerwone kropki w losowych miejscach u dołu ekranu), naciskam fire - plansza tytułowa, kolejny fire - gra wychodzi z siebie z błędem.
[#12] Re: Babylonian Twins - demo

@madman15, post #11

Słyszałem o problemach z włączonym Miami itp. Mam AmigaSys 4 więc tam różne programy do internetu są.... popróbuje coś pozmieniać
[#13] Re: Babylonian Twins - demo

@madman15, post #11

@madman15
Może ten podwójny PRELOAD, to nie był błąd i był umieszczony w tej ikonie z jakiegoś powodu. Nie wiem, nie znam się. W każdym bądź razie pod WinUAE z 040 gra działa bez problemów zarówno z jednym jak i z dwoma PRELOADami - przeszedłem dla testu tak z połowę pierwszego levelu. Zarówno na intrze jak i w czasie gry nie zauważyłem żadnych przekłamań w grafice.

@Logan
Ja też uruchomiłem grę z poziomu AmigaSYS - tylko, że 3 a nie 4, muszę ją wreszcie zaktualizować kiedyś - i to właśnie była ta konfiguracja z 040, odpalona żeby sprawdzić jak gra zachowa się pod (emulowanym, ale zawsze) CPU 040, jak pisałem wcześniej gra uruchomiła się bez problemów i nie wyłączałem tam niczego (znaczy się żadnego netu itd.).

EDIT:
Ten, tego... a może to jakiś problem z instalką? Chyba nikt się nie pogniewa, jeżeli wystawię wersję HD? Do pobrania
tu


Ostatnia edycja: 11.10.08 11:08:45
[#14] Re: Babylonian Twins - demo

@APC74, post #13

Nie, to nie to. Objawy identyczne. Wyjąłem kartę (Apollo 040) i jest OK. Może złe 040.library?
[#15] Re: Babylonian Twins - demo

@madman15, post #14

U mnie:
68040.library 44.2 ( 21.06.98 )
© 1997-1998 by Pkase5, written by Ralph Schmidt

EDIT: To przerabianie na uśmieszki, czasami jest uciążliwe... :)

Ostatnia edycja: 11.10.08 11:29:23
[#16] Re: Babylonian Twins - demo

@APC74, post #15

Rzuć mi proszę na mejla. Ja mam 44.2 ale z 99 roku, nie wiem dokładnie jaka (version full internal res nie pokazało więcej).
[#17] Re: Babylonian Twins - demo

@madman15, post #16

OK. Poszło.
[#18] Re: Babylonian Twins - demo

@madman15, post #7

Probowales opcji nocache? U mnie tez ta gra sie wieszala na moim 040 Blizzard ale z nocache chodzi bez problemow.
A co do gierki to bardzo fajna jak na tamte czasy OK
[#19] Re: Babylonian Twins - demo

@Irek´72, post #18

Zbawco... Masz piwo jak pojawisz się na amizaduszkach. Najprostsze rozwiązanie, a zapomniałem (a o novbrmove to pamiętałem...).
[#20] Re: Babylonian Twins - demo

@madman15, post #19

No, niema problemu.:) A tak nawiasem mowiac to co miala zdzialac opcja novbrmove na 040 CPU? Mnie w kazdym razie jeszcze nigdy niepomogla a tobie? ;)
[#21] Re: Babylonian Twins - demo
Świetna gierka- naprawdę wymiata, super szybka i płynna na gołej A500!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem