Komentowana treść: VmwAROS 0.9
[#1] Re: VmwAROS 0.9
Pięknie, ładnie.. gdyby tak jeszcze chciało działać na moim laptopie :( (wersja live oczywiście)
[#2] Re: VmwAROS 0.9

@MaaG^dA, post #1

Co do tego Live mam mieszane uczucia.
Ściągnąłem i wypaliłem na płycie, odpaliłem komputer z DVD i poszło bez problemów.
Kliknąłem w prefs AHI, patrzę - moje Audigy jest. :)
Wybrałem je i zadziałało. :D
No to, myślę sobie, teraz sieć - poszło bez problemów z automatu przez DHCP. Sweet. :D Wprawdzie pod Live nie zadziała, bo prefsy się nie zapisują (na końcu wykrywania sieci wyskoczył komunikat, że disk write protect).
No to wyciągnąłem stary 3,5" HD, który został mi jak wymieniłem go na 2,5" w A1200, podłączyłem do PC, odpaliłem Windowsa i wydrukowałem sobie załączoną instrukcję, żeby mieć podpowiedź w trakcie instalacji.
Odpaliłem na nowo VmwAROS - kurcze wyskoczyły ikonki dysków i wyrzuciło na blat "skróty" do folderów, TFU! katalogów miałem na myśli z gierkami itd. No już lepiej być nie może - myślę sobie super
Zaglądam do instrukcji - odpalić InstallAROS, no dobra, ale odpaliłem jeszcze na chwilę HDToolBox, żeby podejrzeć Device i Unit tego dysku. Uruchamiam InstallAROS sprawdzam, czy czy Device i Unit są właściwie ustawione, wybieram opcję Wipe disk, ustawiam rozmiary partycji i ...
w tym mniej więcej momencie moje rulezowanie się skończyło...

Po naciśnięciu na Proceed wyskakuje okienko postępu formatowania, guziki [Back] [Proceed] [Cancel] na chwilę się ghostują, po jakiejś sekundzie zaghostowanie z [Proceed] [Cancel] znika i to na tyle - nic więcej się nie dzieje...
Odłączyłem wszystkie dyski twarde i napędy optyczne oprócz dysku, na którym miał być ten AROS zainstalowany i DVD-RW, z którego startowałem - myślałem, że może za dużo tego i AROS się pogubił, ale nic to nie dało - przy drugiej próbie installer zachowywał się tak samo. Kombinowałem ze zmianą Device, Unitu - też nic.

WTF? Ktoś światły mógłby mi powiedzieć, co robię źle?


Ostatnia edycja: 13.10.08 22:54:54
[#3] Re: VmwAROS 0.9

@APC74, post #2

Jak tylko znajdę chwilkę to po testuję i dam znać...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem