Komentowana treść: DGen 1.24
[#1] Re: DGen 1.24
Lipa. Emulator na A1200 niby dziala - nie wiesza sie, mozna przelaczyc na pelny ekran, uzyc klawiszy opisanych w readme, wylaczyc go za pomoca ESC, jednak wybranie jakiegokolwiek romu sygnalizuje: "joystick: Unable to open any joysticks"
Caly czas jest czarny ekran. Niby dziala, ale widac ciemnosc.
[#2] Re: DGen 1.24

@Andrzej Drozd, post #1

a podłączyłeś urządzenie do otwierania dżojstików ?
[#3] Re: DGen 1.24

@Andrzej Drozd, post #1

Musisz przekonfigurowac AmigInput prawdopodobnie...
[#4] Re: DGen 1.24

@Andrzej Drozd, post #1

Ciekaw jestem predkosci emulacji a A1200...
[#5] Re: DGen 1.24

@Lokaty, post #3

Tak wyglada konfiguracja - http://img247.imageshack.us/my.php?image=amigainputou2.jpg

W niskopoziomowych do lowlewel przypisalem port 1 - dżojstic do Alassic_Ajoystic z jednostka 1. Na porcie 0 i jednostce 0 jest oczywiscie mysz.

Juz pomijajac joystick, kij z nim, przeciez moge sterowac klawiatura, ale czarnego ekranu nie potrafie przeskoczyc - emulator nie dziala.
[#6] Re: DGen 1.24

@reactor, post #4

Ciekaw jestem predkosci emulacji a A1200...

Emulacji brak. Narazie nie zglosil sie zaden uzytkownik z A1200/4000, ktoremu emulator by dzialal.
[#7] Re: DGen 1.24

@Andrzej Drozd, post #1

A pod os4emu dziala :)
[#8] Re: DGen 1.24

@Andrzej Drozd, post #6

Chyba ze złej strony patrzysz.

Najszybciej zgłaszają się ci, którym nie działa/ Jak komuś działa to po prostu używa.
[#9] Re: DGen 1.24

@GumBoy, post #8

Nie, nie ;)

Uzytkownikow A1200/4000 z AOS4 jest naprawde malo. News jest tylko na PPA, wiec jezeli ktos sciagnal dzieki newsowi i mu dziala lub nie, to by o tym napisal. Nie pytalem uzytkownikow z Execa, ale zdaje sie ze tylko Szaman i Konrad maja dostep do klasyka, z czego Szaman uzywa malej Amigi1 raczej. Na PPA AOS4 ma Lokaty (ale nie moze go aktualnie raczej uzywac), jarecki130 (ma aktualnie jakies problemy z A4000 i troche inne bardziej uzytkowe), Miniat (on natomiast zajety jest programowaniem)...do glowy przychodzi mi jeszcze Skolman. Chyba bedzie to jedyny czlowiek od ktorego bedzie mozna sie czegos dowiedziec na ten temat. Wiecej ludzi z AOS4 udzielajacych sie na portalu jakos nie kojarze.

Czyli generalnie jest najprawdopodobniej jedyna osoba ktora probowala odpalic DGena na klasyku z AOS4. ;)

Niezly ze mnie "Herlak Szolms", prawda? :P
[#10] Re: DGen 1.24

@Norbert, post #7

Odpalilem pod OS4emu na MOS PUP. Dziala...podobnie jak na AOS4 - nie wiesza sie, dziala zalaczenie na caly ekran, wyjscie z programu, tylko wciaz ten czaaarny ekran. Moze program po prostu powstawal na AONE i ma jakies ale do klasykow?

DODANE: na MOSie ladnie rozpoznal joystick. Moze dlatego ze odwoluje sie do romu 3.1 w pliku, ktorego uzywam po to, aby miec dostep do stacji dyskow?
Moze w AOS4 trzeba to wyedytowac w Kickstarts w jakims pliku .kmod (podobnie jak to musialem zrobic ze stacja dyskow)?

Ostatnia edycja: 23.10.08 15:29:03
[#11] Re: DGen 1.24

@Andrzej Drozd, post #10

Emulator dziala na Pegu pod OS4emu.
Tylko szkoda ze nie ma overlay.
[#12] Re: DGen 1.24

@Andrzej Drozd, post #10

no moje niewytrawne oko naczelnego fana os4 myślę, że po prostu może być problem z trybami graficznymi, pixelformatami etc

Ostatnia edycja: 23.10.08 18:03:21
[#13] Re: DGen 1.24

@rzookol, post #12

Tak mysle (ciezko i nie wiem), czyzby chodzilo o to ze emulator nie wyswietla sie na BVision, tylko na Radeonach? Hmmm, to juz odpadlem. Nie wiem kto ma klasyka z AOS4 na Radeonie.
[#14] Re: DGen 1.24

@Andrzej Drozd, post #13

No i druga sprawa, odnosnie Radeonow. To czy Radki dzialaja z AOS4 na Mediatorach czy Na G-Rexach? Albo na obu? Jezeli nie dzialaja na Mediatorach, no to "kredki". Nikt w Polandii nie uzywa G-Rexa...
[#15] Re: DGen 1.24

@Andrzej Drozd, post #14

G-Rex nie dziala wogole z OS4, a Radeony dzialaja tylko w Medku.
[#16] Re: DGen 1.24

@Andrzej Drozd, post #9

U mnie na A4000T pod OS4 działa. Używam klawiatury zamiast joya.

http://img407.imageshack.us/my.php?image=degenjt9.jpg
[#17] Re: DGen 1.24

@Norbert, post #11

dla Pega jest Genesis Plus...
[#18] Re: DGen 1.24

@Andrzej Drozd, post #5

Chcesz grać na 1 przyciskowym joysticku? Nie ma to najmniejszego sensu, gdyż większość gier pod Genesis wykorzystuje więcej niż 1 przycisk.
[#19] Re: DGen 1.24

@Sir_Lucas, post #16

A jaka masz karte GFX?
[#20] Re: DGen 1.24

@Solo Kazuki, post #18

Jedna reka joyem, natomiast druga klawiszami na klawiaturze.
[#21] Re: DGen 1.24

@Andrzej Drozd, post #19

CVisionPPC.
[#22] Re: DGen 1.24

@Andrzej Drozd, post #1

Ale dalem plame...zaciagnalem kilka romow spakowanych w .7z. Nie wiem co mi przyszlo do glowy aby probowac je odpalac. Przeciez jak byk pisze w readme ze DGEN nie obslugluje tego formatu. Po rozpakowagniu do formatu .dgen wszystko dziala ok. Takze nie ma problemu z .smd i .bin.

Co do predkosci to raczej nie za szybko dzialaja na 603 takie hity jak Aladdin, ale jest wiele gier w ktore bez problemu mozna pograc. Tak czy inaczej kazdy emulator jest "zlotem" na klasyku z AOS4, w zwiazku z tym ze nie da sie pograc za bardzo w gry na SDLu lub innych, ze sprzetowym wspomaganiem 3D...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem