Komentowana treść: Bounty na USB Mass Storage zarezerwowane
[#1] Re: Bounty na USB Mass Storage zarezerwowane
hmmm, lepszy byłby ata.device imho
[#2] Re: Bounty na USB Mass Storage zarezerwowane

@rzookol, post #1

ale przeciez ata.device tez bedzie. Chodzi po prostu o to, ze bez mass storage musialbys uzywac dosc okreznej drogi zeby na hdd podpietym do efiki arosa zainstalowac.


PS. News jest lekko mylacy. Prace nad posejdonem nie trwaja w tej chwili. Najpierw musi zostac zebrana okreslona suma w bounty, a dopiero potem Chris zabierze sie za programowanie.
[#3] Re: Bounty na USB Mass Storage zarezerwowane

@szuler, post #2

przeciez i tak większosc na efice ma mosa wiec moze partycje stworzyc i arosa zainstalowac
[#4] Re: Bounty na USB Mass Storage zarezerwowane

@rzookol, post #3

dobrze że dodałeś "większość"
[#5] Re: Bounty na USB Mass Storage zarezerwowane

@rzookol, post #3

I dopiero bylby smiech na sali :)... "w celu zainstalowania aros-a uruchom MOS-a"... :P Nie dziekuje. TO juz wole napisac klase mass storage dla usb.

Tym bardziej ze wszystkie arosowe architektury z tego skorzystaja
[#6] Re: Bounty na USB Mass Storage zarezerwowane

@rzookol, post #3

Gdybym kupił tę efikę z USA, niemiał bym na niej na pewno MOSa. Na początek debian, a dalej czekał bym właśnie na AROSA, w sumie, to nadal czekam :)
[#7] Re: Bounty na USB Mass Storage zarezerwowane

@Bagheera, post #6

A co, pecet się zepsuł? Dużo szybszy, poręczniejszy, niedrogi jest jakiś lekki PC-laptop. Na nim też działają natywnie AROS i Debian. Męczyć się z jakąś Efiką (zwłaszcza z jej RAM-em) tylko po to żeby powiedzieć, że się ma jakiś dziwny sprzęt? Bez sensu.
[#8] Re: Bounty na USB Mass Storage zarezerwowane

@MDW, post #7

Rodney uważa, że masz racje :>
[#9] Re: Bounty na USB Mass Storage zarezerwowane

@MDW, post #7

nie, PCty działają OK

co dla mnie przemawia za efiką?

+mały pobór mocy (jak znalazł na mini serwerek ftp/rtorrent/wget)
+niewielkie rozmiary
+egzotyczność
+zabawa przy robieniu własnej obudowy

do tego 128 ramu mi wystarczy

jedyny minus to dla mnie cena
[#10] Re: Bounty na USB Mass Storage zarezerwowane

@Bagheera, post #9

a teraz porównaj z via epia
[#11] Re: Bounty na USB Mass Storage zarezerwowane

@rzookol, post #10

tak wiem..
Mam podobną płytę intela, już znalazła kupca. Zamiast efiki kupiłem terminal neoware.

Mimo to, i tak wolałbym mieć efikę, a może najdzie mnie ochota na MOSa ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem