Komentowana treść: Elektroniczna wersja magazynu eXec 4/2000
[#1] Re: Elektroniczna wersja magazynu eXec 4/2000
...gdyby nie ta nazwa, to magazyn mialby szanse istniec do dzisiaj, poniewaz z zalozenia nie byl komercyjnym krokiem jakim byl np. ACS. No niestety.
Bylo naprawde duzo ludzi ktorzy czuli totalna pustke po upadku wczesniej MA, a pozniej ACS. Niestety nie mieli pojecia o Execu...

Jak moznabylo tak nie doinformowac "gwarantowanych" nabywcow?
[#2] Re: Elektroniczna wersja magazynu eXec 4/2000

@Andrzej Drozd, post #1

Hmm, ja miałem pierwszy numer i następne też, jakoś do mnie ta informacja dotarła.
[#3] Re: Elektroniczna wersja magazynu eXec 4/2000

@Andrzej Drozd, post #1

Kto kupował ACS i/lub MA, ten o istnieniu Execa wiedział. Moim zdaniem gazetki wykończyło coś innego. Nie wiem jak inni, ale ja do najbliższego Empiku mam ok. 90km... A żeby zaprenumerować gazetę trzeba było kupić chociaż jeden numer, no a z internetem nie było tak różowo jak dziś. Ot i tyle - przynajmniej w moim przypadku.
[#4] Re: Elektroniczna wersja magazynu eXec 4/2000

@APC74, post #3

Pamietam czasy, kiedy Magazyn Amiga mozna bylo kupic w prawie kazdym kiosku, a potem juz tylko w co poniektorych.. Nie wiem dlaczego tak bylo; Nie znam sie na dystrybucji prasy.
[#5] Re: Elektroniczna wersja magazynu eXec 4/2000

@skipp, post #4

To proste. Coraz mniej ludzi kupowało, więc coraz mniej kiosków sprowadzało.
[#6] Re: Elektroniczna wersja magazynu eXec 4/2000

@APC74, post #3

Kto kupował ACS i/lub MA, ten o istnieniu Execa wiedział.

Nie bardzo. Mam wszystkie numery MA i ACS. To byly jeszcze czasy salboointernetowane. Dopiero juz gdy ACS przestal sie pojawiac, przypadkiem trafilem na malo widoczna reklame Execa w jednym z ostatnich numerow. Nazwa magazynu i prawie calkowity brak reklamy, okazaly sie niewypalem. Ja zalapalem sie dopiero na ostatni, 4 numer.
[#7] Re: Elektroniczna wersja magazynu eXec 4/2000

@Andrzej Drozd, post #6

Mam mnóstwo numerów MA i ACS oraz chyba wszystkie eXec. eXeca kupowałem na stoisku z prasą na giełdzie warszawskiej na Batorego (koło Stodoły). Pierwszy MA kupiłem w 1993 roku z opisem gry Lemmings 2 The Tribes.

Ostatnia edycja: 02.11.08 10:18:46
[#8] Re: Elektroniczna wersja magazynu eXec 4/2000

@Andrzej Drozd, post #6

Andrzej, czy możesz zeskanować wszystkie numery ACS i umieścić na retroreaders lub gdzie indziej ? czy są one też chronione jeszcze prawami autorskimi ?
Kiedyś miałem sporo numerów, ale tragiczne okazało się przechowywanie ich w szafie piwnicznej :(
[#9] Re: Elektroniczna wersja magazynu eXec 4/2000

@ethan72, post #8

Niestety nie mam skanera. A wyslanie ci skanow na wlasny uzytek, tym bardziej ze kupowales ACS, chyba nie jest zadnym problemem.
[#10] Re: Elektroniczna wersja magazynu eXec 4/2000

@Andrzej Drozd, post #6

Pierwszy numer EXECa to jeśli dobrze pamiętam to był w czasie pierwszego AmigaMeetingu w Łodzi wydany i dodrukowywany na miejscu. W każdym razie ja miałem z tego dodruku.
[#11] Re: Elektroniczna wersja magazynu eXec 4/2000

@Andrzej Drozd, post #9

Właśnie. Jak to jest w chwili aktualnej. Czy można umieścić w necie skany z dawnych MA i/lub ACS, czy też będzie to niezgodne z prawem?
[#12] Re: Elektroniczna wersja magazynu eXec 4/2000

@Mario, post #11

Jest tylko jeden sposób żeby się o tym przekonać... ;)

Ale tak, jeśli by ktoś mógł uzupełnić brakujące numery to byłoby świetnie. OK
[#13] Re: Elektroniczna wersja magazynu eXec 4/2000

@5h00n4y, post #12

Mam parę kilo ;) MA i ACS.Jak wrócę wiosną do Polski to postaram się wrzucić co nieco.A tak na poważnie to mam całe roczniki MA od 1995 do końca i trochę starszych numerów oraz ACS od 1997 do końca bez dwóch numerów.
[#14] Re: Elektroniczna wersja magazynu eXec 4/2000

@ethan72, post #8

Skany to bardzo dobry pomysł na jesienne wieczory ok, racja
Moje oryginały też niestety poszły z dymem...
[#15] Re: Elektroniczna wersja magazynu eXec 4/2000

@Andrzej Drozd, post #1

Ja też nie miałem dostępu do internetu a informacja o Execu jakoś do mnie dotarła. To było zbyt istotne w polskim świecie amigowym żeby tego nie zauważyć. Nawet jeżeli byłaby tylko jedna mała reklama w innym ami-pisemku to przecież wtedy człowiek dokładnie czytał każdą strone, każdą ami-reklamę. Jak się brało udział w ami-życiu to info o Execu nie mogło przejść bokiem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem