Komentowana treść: MPlayer z nowym GUI
[#1] Re: MPlayer z nowym GUI
No no fab rulez :)
[#2] Re: MPlayer z nowym GUI
zajebiście :)
[#3] Re: MPlayer z nowym GUI
No brawo Fab o takie GUI mi chodziło chociaż brakuje kilku rzeczy które były dostępne w TDMPlayer na przykład dopisywanie różnych opcji czy zmiana kodowania napisów i zmiana czcionki do napisów. Dźwięku nadal nie ma w 3gp ale za to mniej zajmuje procesor przy odtwarzaniu MKV
[#4] Re: MPlayer z nowym GUI
Wypas to mało powiedziane. ;) Nareszcie jakiś pełny port MPlayera w porządnym amigowym stylu :D

Ostatnia edycja: 06.11.08 23:17:17
[#5] Re: MPlayer z nowym GUI

@Marek Szyprowski, post #4

GMPlayer całkiem ładnie wygląda ale jeszcze mu sporo brakuje do tego GUI z linucha

Mały OT.
Marek a to kiedy wyjdzie MOS2.2? Bo widzę że go używasz :)

Ostatnia edycja: 07.11.08 00:07:37
[#6] Re: MPlayer z nowym GUI
Super wreszcie GUI zintegrowane z programem. OK
Jak mogę zmienić czcionkę w MPlayerze bo nie wyświetla mi polskich czcionek?
[#7] Re: MPlayer z nowym GUI
W domu przed wyjsciem do roboty zdazylem tylko sciagnac i sprobowac tego (G)MPlayera. Nie zdazylem zakomentowac newsa. Jednak to co zobaczylem tak mi sie spodobalo, ze nie moglem czekac i klepie w autobusie.

Ale wypas! To jest MPlayer! Wiecej nie napisze,bo brak mi slow.
[#8] Re: MPlayer z nowym GUI

@Leon, post #6

Ja zawsze przekopiowuję ze starszej wersji jaką używam.
[#9] Re: MPlayer z nowym GUI

@ZED^lM, post #8

Też tak robię. Katalog "fonts" zawsze mam z poprzedniej wersji. Pochodzi jeszcze z pamiętnych i długo panujących wersji 0.90 i 0.91. Ech, stare czasy... ;)
[#10] Re: MPlayer z nowym GUI

@MDW, post #9

No super to jest. Wreszcie cos co wyglada i chodzi jak trzeba. Mam pytanie (bo nie zaznajomilem sie jeszcze z nowa dokumentacja) czy jest juz mozliwe uzywanie bibliotek AMR z Linuxa? Jesli tak to bylaby bomba.
[#11] Re: MPlayer z nowym GUI
Czy mógłby mi ktoś wysłać fonty do MPlayera na maila byłbym bardzo wdzięczny.
Nie posiadam starej wersji MPlayera.
[#12] Re: MPlayer z nowym GUI

@Leon, post #11

są na stronie mplayera
[#13] Re: MPlayer z nowym GUI

@rzookol, post #12

W nowej wersji MPlayera w katalogu conf znajduje sie katalog font z plikami raw czy wystarczy je podmienić z innej starszej wersji MPlayer?
np. Mplayer rc2 LeitMotiv version (05-11-2007) pobrać
[#14] Re: MPlayer z nowym GUI

@Leon, post #13

spróbuj z tymi fontami
http://brain.umcs.lublin.pl/~rzookol/font-arial-cp1250/
[#15] Re: MPlayer z nowym GUI

@rzookol, post #14

Podmieniłem czcionki i działa!!!! yippee
Wielkie dzięki za pomoc. OK
[#16] Re: MPlayer z nowym GUI
Poprzednia wersja była super, ale ta wersja z GUI jest genialna.
[#17] Re: MPlayer z nowym GUI

@Sir_Lucas, post #16

WYPAS!!! Świetne GUI, takie 'amigowe' Przypomina mi troszkę Moovida, ale w lepszych kolorach.

No i możliwość używania Drag'N'Drop - jak mi tego brakowało (przyzwyczajenia Windowsowe ;))

A w ogóle zauważyłem, że ta wersja jest o niebo szybsza niż mplayera (CLI), którego używałem wcześniej (1.0rc2-2.95.4)...

Ostatnia edycja: 08.11.08 07:42:12
[#18] Re: MPlayer z nowym GUI

@skipp, post #17

tja... Przy odtwarzaniu FLV około 80 % zajętosci CPU,

a poczciwa 1.0rc2-2.95.4 około 8 % .

Ja niestety nadal mam tę werję od tego tamtę od tamtego.

Ale w sumie też się cieszę z rozwoju tego programu ;)





Ostatnia edycja: 11.11.08 16:06:32
[#19] Re: MPlayer z nowym GUI

@ede, post #18

a nie masz przypadkiem voodoo zamiast radeona?
[#20] Re: MPlayer z nowym GUI

@kiero, post #19

ano kurka wodna mam :)

mam i radeona ale niestety działa tylko w OF pod pod MOS2x też.

i tak patrzę sobie teraz 'normalne' avi i te nowe wersje 100 % blisko hmm.. i tną się jeszcze bardziej.



I coś mi się zdaje, że używanie pega z voodoo to profanacja jest ... dziwnie niektóre rzeczy nie działają albo dziwnie się zachowują.

Ostatnia edycja: 11.11.08 17:57:50
[#21] Re: MPlayer z nowym GUI

@ede, post #20

po prostu od jakiegos czasu mplayer uzywa trybu overlay ktory jest emulowany na voodoo. jest opcja w konfiguracji ktora to wylacza (jest to tez opisane w readme chyba). wystarczy do linii komend dodac -vo cgx_overlay::NOPLANAR.

[#22] Re: MPlayer z nowym GUI

@kiero, post #21

mhmm, nie ma to jak zajżeć czasem do readme :)

Dzięki za podpowiedź. W rezultacie ustawiłem to w pliku PROGDIR:conf/conf (bo coś mi tam z tooltypes nie poszło)

gui mam oddzielone od okna odtwarzania ale najważniejsze że działa lux
[#23] Re: MPlayer z nowym GUI

@ede, post #22

Ok, to jeszcze małe sprostowanie dla posiadaczy voodoo 'takich jak ja co sie przyznaja' i nie wiedza o tej emulacji overlay'a.


W pliku MPlayer/conf/config dodałem linijkę: vo=cgx_overlay_gui::NOPLANAR.

I wszystko śmiga i gui w jednym oknie z filmem :P


Ostatnia edycja: 12.11.08 14:41:46
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem