Komentowana treść: Posiadacze Papyrus Office dla MorphOS-a nabici w butelkę?
[#1] Re: Posiadacze Papyrus Office dla MorphOS-a nabici w butelkę?
Dobrze że przeczytałem artykuł o tym pakiecie w Total Amiga i nie skusiłem się na jego zakup bo teraz naprawdę czułbym się nabity w butelkę.

P.S. Szkoda że dobrze zapowiadający się program nie będzie rozwijany. :(
[#2] Re: Posiadacze Papyrus Office dla MorphOS-a nabici w butelkę?
Pfff... Dobre. W tajemniczy sposób zepsuły się oba Pegasosy deweloperów... A to ci pech... A na Efikę nikogo pewnie nie stać... :)
[#3] Re: Posiadacze Papyrus Office dla MorphOS-a nabici w butelkę?
to przed odpaleniem trza zmienic w systemie date
[#4] Re: Posiadacze Papyrus Office dla MorphOS-a nabici w butelkę?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #3

Znacznie ułatwi to późniejsze segregowanie dokumentów (tudzież ich poszczególnych wersji).

A jakie to wygodne... :)
[#5] Re: Posiadacze Papyrus Office dla MorphOS-a nabici w butelkę?

@GumBoy, post #4

można uruchamiać Papyrusa poprzez skrypt, który najpierw zmienia datę, a po wyjściu z programu wraca do oryginalnej :)
[#6] Re: Posiadacze Papyrus Office dla MorphOS-a nabici w butelkę?

@wali7, post #5

Ale dokument zostanie ostemplowany wymyśloną datą.
[#7] Re: Posiadacze Papyrus Office dla MorphOS-a nabici w butelkę?

@GumBoy, post #6

To może skrypt zmieni z powrotem datę po kilku s od uruchomienia Papyrusa? Pewnie sprawdza tylko na początku, potem nagrywane przez niego dokumenty będą miały aktualną datę :)
[#8] Re: Posiadacze Papyrus Office dla MorphOS-a nabici w butelkę?

@wali7, post #7

Jak jest dobrze napisany, to nie sprawdza tylko na początku, bo autor powinien przewidzieć tak banalny i znany od dawna sposób na ominięcie ograniczeń czasowych.
[#9] Re: Posiadacze Papyrus Office dla MorphOS-a nabici w butelkę?

@GumBoy, post #8

Nie sądzę - umieszczenie zabezpieczenia w kodzie inicjalizującym program jest najsensowniejszym miejscem... oczywiście można robić to sprawdzanie nawet co np. odświeżanie pionowe (albo nawet poziome ;) ), tylko po co? Na 99% potencjalnych piratów wystarczy zabezpieczenie przy starcie.
Można też spatchować funkcję systemową sprawdzającą czas (w MOSie raczej się nie rzeźbi po rejestrach) i w przypadku gdy taskiem wywołującym funkcję jest Papyrus podanie mu fałszywej daty. Reszta softu miałaby normalny czas (w tym wszystkie elementy systemu wywoływane przez Papyrusa - czyli zapisywane na dysku pliki miałyby aktualny czas). :)
[#10] Re: Posiadacze Papyrus Office dla MorphOS-a nabici w butelkę?

@wali7, post #9

Nie wydaje Ci się, że jest to za dużo zachodu, tylko dlatego, że ktoś w kulki poleciał?
[#11] Re: Posiadacze Papyrus Office dla MorphOS-a nabici w butelkę?

@GumBoy, post #10

Ja tylko podaję możliwe rozwiązania ;)
sam Papyrusa nie mam i na pewno nie będę się w to bawił...
a napisanie takiego patcha to sprawa prosta - myślę, że w 5 min obeznany z systemem programista sobie poradzi.
[#12] Re: Posiadacze Papyrus Office dla MorphOS-a nabici w butelkę?

@wali7, post #11

Obeznany z systemem programista może i tak, ale nie zakładamy, że jedynie tacy Papyrusa kupili ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem