Komentowana treść: AISS 4.5
[#1] Re: AISS 4.5
Czy można gdzieś dostać zbiór obrazków PNG do najpopularniejszych programów i gier?
Standardowe ikony często nie wyglądają za ładnie szczególnie na panelu.
[#2] Re: AISS 4.5

@Leon, post #1

Już ktoś kiedyś podawał tego linka na PPA:

http://www.iconspedia.com/

Jak się poszuka, to do wielu rzeczy można cos ładnego wyszukać :)
[#3] Re: AISS 4.5

@Adam_K, post #2

Szkoda, że nie ma gotowego pakietu obrazków do gier i programów, który podczas instalacji automatycznie podmieniałby stare ikony na nowe ala NewIcons.
[#4] Re: AISS 4.5

@Leon, post #3

Wiesz, że napisanie czegoś takiego nie jest możliwe z jednego powodu?

Skąd autor takiego instalatora ma widzieć gdzie i pod jaką nazwą znajduje się u Ciebie na dysku plik xxx.info, będący ikonką dla pliku uruchomieniowego gry xxx. Przecież on się nawet nie musi nazywać tak jak pierwotnie założyli autorzy danej gry, czy programu.

Takie cuda to tylko pakiety NewIcons, czy inne MagicWB miały, dla ikon standardowych składników systemu które z reguły są w tym samym miejscu pod tą samą nazwą u każdego użytkownika.
[#5] Re: AISS 4.5

@GumBoy, post #4

Można to rozwiązać w taki oto sposób:
Powiedzmy, że autor narysował 50 ikon do programów np: AmigaAMP, IBrowse, MPlayer, TVPaint, DPaint, FileMaster.
W pierwszej kolejności program instalacyjny przeskanuje dysk twardy w poszukiwaniu plików z rozszerzeniem info mających tą samą nazwę co nowe ikonki oraz plików posiadających ten sam początek a rozszerzonych dodatkowymi znakami. Program instalacyjny zacznie skanować od partycji systemowej przechodząc kolejno na pozostałe partycje. Po zakończeniu skanowania program wyświetli listę wszystkich plików info mających tą samą nazwę co nowe ikonki. Po zaakceptowaniu zmian zostanie wyświetlona lista plików info z rozszerzoną nazwą. Np. mając na dysku starą ikonkę DPaintV zostanie zamieniona na nową ikonkę DPaint.
W taki oto sposób możnaby było łatwo zamieniać ikonki mając do tego podgląd na ekranie starych ikon wraz z nowymi.
Oczywiście jeżeli ktoś zmieni nazwę ikonki z DPaintV na DP to możnaby było tylko ręcznie taką ikonkę zamienić.
[#6] Re: AISS 4.5

@Leon, post #5

Skoro wiesz, jak to zrobić, to do dzieła.

Napisanie takiego installera to w cholerę roboty, a i samo jego użycie jest czasochłonne. Taki MagicWB się instalował dobre kilkanaście minut, a on wiedział gdzie znajdują się ikony, nie musiał całego dysku skanować (a dyski teraz niemałe).

O wiele szybciej samemu sobie ikonki po podmieniać używając programu o którym kiedyś pisałem. Otwiera malutkie okno na które upuszczamy ikonkę którą chcemy zmienić, a następnie ikonkę którą chcemy ją zastąpić. Przesunięcie dwóch ikonek to może trzy sekundy. Jak się ma dane posegregowane na dysku (osobno gry, osobno programy chociażby i tematycznie podzielone jedne i drugie), to bardzo łatwa robota. Można to zrobić hurtem, albo systematycznie w miarę używania podmieniać.
[#7] Re: AISS 4.5

@Leon, post #5

Obawiam się, że skrypty działające pod programem Installer nie obsługują takich funkcjonalności (wyświetlenie listy wszystkiego co znalazł, akceptacja zmian).
[#8] Re: AISS 4.5

@GumBoy, post #6

Wszystko zalezy od tego ile ikon byloby do podmiany. Pakiet NewIcons zawieral ich grubo ponad tysiac. Majac do zamiany okolo 20-30 ikon pisanie takiego instalera nie mialoby sensu. Tak na dobra sprawe to nie ma jednego zestawu ikon i trzeba korzystac z wielu zestawow, zeby dobrac odpowiednie ikonki.
[#9] Re: AISS 4.5

@mailman, post #7

A nawet pisząc własny program instalacyjny, jest to masa roboty. Że nie wspomnę o przewidzeniu wzorca na możliwe warianty nazwy pliku uruchomieniowego dla danego programu.

A o tym, że sporo ludzi pisze własne skrypty uruchomieniowe, to już nawet nie wspomnę.
[#10] Re: AISS 4.5

@GumBoy, post #9

To znaczy, gdyby Installer (made by Commodore) obsługiwał coś takiego o czym pisze Leon, czyli skanowanie zawartości wybranych katalogów i podawanie na tacy skojarzonych nazw plików z zapytaniem czy nadpisać ikonkę, to wówczas można o czymś rozmawiać. Nadal jednak pozostaje inna kwestia - obrazek ikonki obrazkiem. Co z tooltypami? Takie nadpisanie ikonki jest jednoznaczne ze zmianą jej typu oraz zmianą tooltypów. Kontrola tego to chyba skórka za wyprawkę.
[#11] Re: AISS 4.5

@Leon, post #5

Ja bym tam trojanow podmieniajacych ikonki na 250GB dysku nigdy nie uzywal. :)

Powod? Czesc gier przestala by sie odpalac (chodzi o WHDLoad) i utracilbym wszystkie prefsy ustawione pod np. 040.
[#12] Re: AISS 4.5
Ściągnąłem, zainstalowałem, różnic i problemów nie stwierdziłem (sprawdzałem w YAM-ie i CubicIDE).
[#13] Re: AISS 4.5

@mailman, post #10

Są narzędzia które kopiują sam obraz, pozostawiając stare tooltype'y. Nawet można je uruchamiać "bezguiowo" z odpowiednimi parametrami.

Ale spisanie skryptu, czy nawet wcielenie na podstawie kodu źródłowego takiego programu we własny installer, to ciągle masa roboty z tymi wszystkimi wariacjami nazw. Chyba, że mamy pakiet raptem 10 ikon. Jednak wtedy dla 10 ikon skanować cały powiedzmy 20GB dysk... Zupełny bezsens. Zwłaszcza dla tych kilkunastu-kilku dziesięciu użytkowników, którzy w ogóle go użyją, zamiast samemu po podmieniać ikonki bez straty czasu na jakieś skanowania. Przy 50 ikonach to już masakra i pewnie napisanie takiego installera zajęłoby więcej niż przygotowanie ikon.

PS. Program o którym pisałem, również podmienia sam obraz, tooltype'y pozostawiając nietknięte z tego co pamiętam.
[#14] Re: AISS 4.5

@GumBoy, post #13

Jeszcze prościej dać pod MorphOSem (a takiego chyba systemu używa Leon) informację o ikonce, w miejsce starej ikony, starego obrazka wrzucić nowy, zapisać i gotowe. ;)

Nie wiem jak pod OS4, ale może też ma podobnie?
[#15] Re: AISS 4.5

@Adam_K, post #14

Dobrze zgadłeś :) głównie używam MorphOSa.
Co prawda klasyka też używam ale rzadziej (tam już nie mam co upiększać :) )
Dlatego szukam jakiegoś fajnego zbioru ikon, który by nie wyróżniał się znacznie od pozostałych ikon które posiadam.

Czy jest jakiś program na Amigę, który konwertuje ikonki ICO na PNG?
[#16] Re: AISS 4.5

@Adam_K, post #14

Pod OS3.x umożliwiał to Magellan. Jednak otwieranie za każdym razem właściwości ikony, których okno przesłoni spory kawał ekranu (często zasłaniając ikonę którą chcemy skopiować) jest mniej wygodne i zajmuje więcej czasu, nić proste przeciągnięcia ikony docelowej do okienka w rogu ekranu.

Aczkolwiek też jest to sposób szybszy niż podmiana pliku ikony "z ręki".
[#17] Re: AISS 4.5

@GumBoy, post #16

To już zależy od rozdzielczości w jakiej odpalony jest nasz system. U mnie np. jest sporo miejsca, więc coś takiego ograniczeniem nie jest... ;)

Ostatnia edycja: 14.11.08 22:33:43
[#18] Re: AISS 4.5

@Adam_K, post #17

Miejsca nigdy dość :)
Zwłaszcza, że zgodnie z prawem Murphiego, okno informacji o ikonie otworzy się nam dokładnie takim miejscu, w którym przysłoni ikonkę, której obraz chcemy zapożyczyć :)

Poza tym dochodzi pracochłonność operacji. Po co dla każdej ikonki otwierać informacje, skoro można zmienić obraz i bez tego?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem