Komentowana treść: Klasa plot.mcc
[#1] Re: Klasa plot.mcc
Dziwny ten zrzut ekranu...

"The requested URL /~rzookol/newsy/pics/plot5.png was not found on this server." ;)
[#2] Re: Klasa plot.mcc

@APC74, post #1

wywal kesz z przeglądarki
[#3] Re: Klasa plot.mcc

@APC74, post #1

na stronie glownej jest inny link niz na stronie z komentarzami.
http://brain.umcs.lublin.pl/~rzookol/pics/plot5.png
http://brain.umcs.lublin.pl/~rzookol/newsy/pics/plot5.png
[#4] Re: Klasa plot.mcc

@Norbert, post #3

Faktycznie... Ale w panelu adres dodany jest prawidłowo. Nie wiem co jest grane.

[edycja]
Już działa. grxmrx po raz kolejny uratował amigowy świat. :)
[#5] Re: Klasa plot.mcc
Jak dla mnie - wypas. Dzięki serdeczne! :)
[#6] Re: Klasa plot.mcc

@APC74, post #1

Już jest OK, naprawiłem.
Tańczący banan
[#7] Re: Klasa plot.mcc
7 komentarzy nie na temat!
Ja pytam gdzie jest moderator?!
[#8] Re: Klasa plot.mcc
Fajnie! :) To bardzo dobra wiadomość! :D
[#9] Re: Klasa plot.mcc

@MinisterQ, post #7

Eeee, siedem? Nawet jeśli mój komentarz uznałeś za niezwiązany z tematem, to w momencie gdy pisałeś swój było ich raptem sześć. ;)
[#10] Re: Klasa plot.mcc

@Kamul, post #9

A to uważasz że mój komentarz jest na temat? ;)
Jak miło! ;)
[#11] Re: Klasa plot.mcc

@rzookol, post #2

Tak z ciekawości - tą klasę da się zmusić do obsługi strumienia danych? Załóżmy hipotetyczną sytuację, że klasa ma tworzyć na bieżąco wizualizację dla danych przekazywanych jej z giełdy jako strumień (np. wahnięcia kursów walut) albo idźmy na całość - czy klasa może służyć jako spektometr programu do obróbki sampli albo innego programu muzycznego (np. DigiBostera)? :D
[#12] Re: Klasa plot.mcc

@APC74, post #11

pod dołączeniu nowej serii danych czyli wskaznika na tablice oraz jej dlugosci (ilość serii może być dowolna, tylko w programie przykładowym dla prostoty jest jedna seria (wykres) obliczana jest maximum i minimum dla dodanej serii. podczas wyswietlania jesli jest włączone automatyczne okreslanie xmin, ymin, xmax, ymax obliczone zostaje minimum z każdej serii i minimum globalne staje się początkiem a maximum globalne końcem zakresu wyświetlania danych. Jeśli nie ma włączonego automatycznego obliczania zakresu wyświetlania minimum/maximum dla x/y nie jest obliczane i wyświetlamy jest wykres w zakresach podanych z palca.

Jak to się ma do tego co napisałeś. Ano tak, że obecnie obliczanie minimum/maximum serii odbywa się tylko podczas dołączania nowej serii do wykresu więc jeśli jakiś element źródłowej tablicy zostanie zmieniony i wyjedzie poza zakres to nie zostanie on narysowany. Jeśli natomiast zostanie on (lub cała grupa) zmieniona i miesci sie w zakresie to się ładnie narysuje. W skrócie można powiedzieć, że dla strumienia danych (o ile jego dlugość bedzie stała) nie ma problemu z rysowaniem. Trzeba tylko odrysowywać co zmianę strumienia obiekt wykresu no i modlić się żeby za mocno nowe dane nie wystawały za zakres.

Można także dodać metodę, która explicite przeliczy maxima i minima dla danej serii danych w razie potrzeby (nie ma sensu przeliczać za każdym odrysowaniem bo by zżarło za dużo czasu) szczególnie dla dużej ilości serii i ich sporej długości.

Ostatnią rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę jest sam proces rysowania. Obecnie opiera się standardowe systemowe Draw, Move, Text oczywiście nie korzystające z penów tylko z nowego trybu bezpisakowego gdzie możemy podać kolor ARGB zamiast odwoływać się do jakiegoś dziwnego numerku w palecie kolorów. Muszę nad tym siąść i zastanowić się co by się dało przyspieszyć i jednocześnie zaimplementować prosty rasteryzator.

Jesli chodzi o prędkość puszczałem w pętli sin(x+dt) dt = (0..100) co by się przesuwał jako animacja i działało dobrze ale nie bardzo dobrze :)


Ostatnia edycja: 22.11.08 23:25:50
[#13] Re: Klasa plot.mcc

@rzookol, post #12

Znaczy się da radę. Naprawdę jestem pod wrażeniem. Ten scrool przy obserwacji giełdy wcale nie musi być jakiś niesamowicie szybki - ostatecznie jak często zmieniają się wartości. Tak "na oko" to jedna klatka na sekundę to aż nadto. W przypadku spektrometru do DB (pomijając zupełnie kwestię użyteczności dodatkowego spektrometru...) nic przewijać chyba nie trzeba a tylko odświeżać okno parę razy na sekundę, więc też nie jest źle.

"ilość serii może być dowolna" - znaczy się wahnięcia kursów kilku walut i te inne WIGi itp. albo zmiany pogody (dane z satelity meteo - zmiany temperatury, ciśnienia, zachmurzenia itd.) na jednym oknie, jednocześnie?
[#14] Re: Klasa plot.mcc

@APC74, post #13

"ilość serii może być dowolna" - znaczy się wahnięcia kursów kilku walut i te inne WIGi itp. albo zmiany pogody (dane z satelity meteo - zmiany temperatury, ciśnienia, zachmurzenia itd.) na jednym oknie, jednocześnie?

no oczywiscie, tak jak w excellu czy open offisie tylko, jak mówię, liczone są globalne minima i maxima dla x i y jesli jest auto włączone więc dane nie powinny się różnić o wiele rzędów wielkości. Najlepiej jakby oś X była taka sama
[#15] Re: Klasa plot.mcc

@rzookol, post #14


'ilość serii może być dowolna'

Jakiś pakier wygoogluje te komentaże i sie będzie chłopak głowił.



PS. fajny soft :) pozdrawiam
[#16] Re: Klasa plot.mcc

@ede, post #15

Bardzo mi sie to podoba, szczegolnie, ze mozna nakladac wykresy na siebie. Kiedys Arbuz wspomnial mi o tej klasie i od tego momentu stalem sie jej fanem. Mam jednak pytanie czy gdzies znalazla ona zastosowanie? Nie jest to zlosliwosc z mojej strony, pytam, poniewaz chcialbym sobie taki sofcik przetestowac.
[#17] Re: Klasa plot.mcc

@Zbysiuk, post #16

klasa została przejęta od krashana i rozwinięta w celu użycia jej w moim programie do licencjatu z chemii (fizykochemia statystyczna czyli obliczanie gęstości stanów dla modelu Isinga).

Jako, że niewielu interesuje chemia to do archiwum dołączony jest program przykładowy do rysowania wykresów w oparciu o pliki tesktowe z kolumnami danych liczbowych tak żeby każdy mógł sprawdzić jak to działa. Sam program zostanie w najbliższym czasie rozszerzony o wczytywanie większej ilości serii danych (na razie wczytuje tylko dwie kolumny X i Y) oraz jak napiszę parser Odwrotnej Notacji Polskiej to bedzie można dowolną funkcję w nim narysować.

Kolejnym krokiem bedzie przygotowanie baaaaardzo prostego arkusza kalkulacyjnego gdzie ta klasa oczywiście znajdzie zastosowanie.

Przeszkodą jest oczywiście czas i brak pomocy w pracy nad klasą. Niedobór amiprogramistów powoduje, że każdy pisze swoje małe projekciki więc się wszystko wlecze. W każdym razie jeśli ktoś byłby zainteresowany pomocą to chętnie bym taką pomoc przyjął (np. w sprawie portu dla arosa czy os3x)
[#18] Re: Klasa plot.mcc

@rzookol, post #17

Ok, czekam z utesknieniem. Mam nadzieje, że nie tylko ty bedziesz ja stosowal - to naprawde doskonaly kawalek softu. Niestety moje zdolnosci programowania ograniczaja sie tylko ko Rexxa i RxMUI a to ostatnie nie wspiera twojej klasy - szkoda, bo mam kilka pomyslow.
[#19] Re: Klasa plot.mcc

@Zbysiuk, post #18

załatw od autora rxmui sdk do pisania plików #?.rxmec to zrobie support
[#20] Re: Klasa plot.mcc

@rzookol, post #19

Dobrze, to konkretna propozycja. Jesli tylko sie zgodzi to posuniemy sprawe do przodu, ostatnio do niego pisalem i nie odpowiedzial. Mam nadzieje, ze tym razem sie przelamie. :)
[#21] Re: Klasa plot.mcc

@Zbysiuk, post #20

i wiadomo coś w związku z sdk ?

ps. próbowalem skompilować klasę pod arosa ale się poddałem :) za dużo problemów
[#22] Re: Klasa plot.mcc

@rzookol, post #21

Napisalem do Alfiego zaraz po naszej dyskusji, ale bez odzewu. Nie wiem co sie z gosciem dzieje. To juz drugi moj list i nic. Wyglada to tak jakby sie wybral na wczasy...
[#23] Re: Klasa plot.mcc

@rzookol, post #21

Rozumiem, ze problemu nie da sie obejsc w inny sposob. Sprobuje za jakis czas ponowic pytanie, tym razem na liscie dyskusyjnej, moze wreszcie sie odezwie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem