Komentowana treść: XmlViewer 0.9
[#1] Re: XmlViewer 0.9
Nie dziala pod 1.4.5
[#2] Re: XmlViewer 0.9

@Norbert, post #1

a masz aboutboxa ?
[#3] Re: XmlViewer 0.9

@rzookol, post #2

A mnie się nie uruchamia na 2.2
[#4] Re: XmlViewer 0.9

@rzookol, post #2

Mam aboutbox.
Mozesz juz dopisac ze program nie dziala na 1.4.5. Przetestowane.
[#5] Re: XmlViewer 0.9

@AS, post #3

expat.library masz zainstalowane ?
[#6] Re: XmlViewer 0.9

@Norbert, post #4

raczej po prostu poprawię program :)
[#7] Re: XmlViewer 0.9

@rzookol, post #6

A czy jest jakis sposob aby "odkodowac" pliki (systemowe)z MOSa 2.x, zeby mozna bylo ich uzywac pod 1.4.5?
[#8] Re: XmlViewer 0.9

@rzookol, post #5

Mam zainstalowane expat.library. Niestety nic się nie dzieje.
[#9] Re: XmlViewer 0.9

@Norbert, post #7

Nie, nie ma.
[#10] Re: XmlViewer 0.9
Wygląda to całkiem atrakcyjnie.
[#11] Re: XmlViewer 0.9

@AS, post #3

U mnie na MorphOS 2.2 też się nie uruchamia. Bibliotekę expat.library mam w SYS:Libs. Snoopium nic nie pokazuje. :( Szkoda, bo taki programik w dobie wszędobylskiego XML-a bardzo by się przydał.

Ostatnia edycja: 26.12.08 14:12:39
[#12] Re: XmlViewer 0.9
U mnie na MOS2.2 też nie działa a TaskManger wywala [Frozen]xmlviewer
[#13] Re: XmlViewer 0.9
U mnie na Mosie 2.2 działa, znaczy odpaliłem i about zrobiłem. :>
Aha, expat.library mam wersję 4.3 z 2007 roku.
[#14] Re: XmlViewer 0.9

@Arbuz, post #12

znaczy, ze sie wywalil
[#15] Re: XmlViewer 0.9

@kiero, post #14

Tyle to wiem ale dlaczego? Snoopium nie pokazuje żadnych baboli
[#16] Re: XmlViewer 0.9

@Arbuz, post #15

a musi cokolwiek pokazac, zeby program sie mogl wywalic?
[#17] Re: XmlViewer 0.9

@Norbert, post #7

Jednak zadzialalo. expat.library wersja 4.1
About pokazalo sie. Ale nic nie widac po wgraniu plik. xml
[#18] Re: XmlViewer 0.9
nie sciagajcie tego starego expata tylko ten:
http://aminet.net/util/libs/expat.lha
[#19] Re: XmlViewer 0.9

@Arbuz, post #15

to czy sie program wywala czy nie widać w logtoolu
[#20] Re: XmlViewer 0.9

@Norbert, post #17

mogłbyś mi podesłać, podać linka do tego pliku xml ?
[#21] Re: XmlViewer 0.9

@rzookol, post #20

pierwszy znaleziony plik.
http://www.w3.org/TR/2000/REC-xml-20001006.xml

Po wczytaniu pliku program zamraza sie na dluzsza chwile ale nic sie nie pokazuje, po pewnym czasie program odblokowuje sie i mozna go zamknac. (MOS 1.4.5) expat.library 4.1

a tu masz log z Logtool
http://free.of.pl/n/norbid/log.txt




Ostatnia edycja: 26.12.08 18:49:41
[#22] Re: XmlViewer 0.9

@Norbert, post #21

to duży plik i jest dużo przetwarzania dlatego tyle to trwa, poza tym coś się rypie przy danych wielolinijkowych, bede do tego musial zajrzeć

natomiast nie wiem dlaczemu nic sie nie pokazuje
jesli mozesz sciagnij jakis plik odt/ods i sprawdz na nim
(to zwykly zip)
[#23] Re: XmlViewer 0.9

@rzookol, post #18

Na nowej expat.library (4.1) faktycznie program ruszył. Fajnie! :)

Niestety trzy pierwsze pliki XML jakie miałem na dysku trochę dziwnie się wyświetlają (screenshot). Jak chcesz to ściągnij to archiwum LHA i zobacz czy znajdujące się w nim pliki XML u Ciebie też będą tak dziwnie wyświetlane.

Ostatnia edycja: 26.12.08 21:35:41
[#24] Re: XmlViewer 0.9

@rzookol, post #22

tak wyglada okienko jak wgrywam dowolny plik xml
http://free.of.pl/n/norbid/xml.jpg
[#25] Re: XmlViewer 0.9

@Norbert, post #24

dobra, wiem co się dzieje, kiero miał rację :)
[#26] Re: XmlViewer 0.9

@MDW, post #23

to zachowanie to wina głupiej expat.library, która przetwarzając plik z pecetycznymi enterami jesli zauważy "r" to potem wszystkie biale znaki traktuje jako dane

jesli możesz to sciągnij archiwum raz jeszcze i sprawdz
[#27] Re: XmlViewer 0.9

@rzookol, post #26

Zawsze możesz skorzystać z kodu źródłowego expata i to sobie poprawić. To lepsze moim zdaniem niż korzystanie z zewnętrznej biblioteki, zwłaszcza że kod expata jest względnie mały, i bezproblemowo się kompiluje pod wszystkimi amisystemami.
[#28] Re: XmlViewer 0.9

@rzookol, post #26

Dzięki za bardzo szybką reakcję. Wygląda na to, że teraz wszystko jest w porządku (screenshot). Super! :)

A tak przy okazji. Myślałeś nad tym żeby zrobić edytor XML? To znaczy żeby oprócz możliwości przeglądania plików XML zrobić możliwość ich wygodnej edycji? Dodawanie i kasowanie tych jego "gałęzi", zmianę wartości i nazw?


-------- edycja --------

Jak wczytam plik levels_export.xml (jest w archiwum, które wcześniej podlinkowałem) i nacisnę "Open All" to otwiera się wszystko ale nie wyświetla się zawartość najbardziej zagłębionego "katalogu" (sorry ale nie znam terminologii XML i nazywam to tak po swojemu) pomimo tego, że przy nim jest minusik. Lista pojawia się dopiero wtedy gdy go "ręcznie" otworzę klikając na "minusik". Jak już o tym wiem to żaden problem. Tylko po prostu piszę co zauważyłem.

Ostatnia edycja: 26.12.08 23:12:58
[#29] Re: XmlViewer 0.9

@MDW, post #28

dodawanie usuwanie to mozna prosto dodać, na razie myslę nad wyszukiwanie a'la wyszukiwanie w ambiencie w plikach tekstowych, sputniku czy firefoxie czyli pasek na dole (tutaj by jeszcze doszedł wybór po czym ma wyszukiwać). Nad zmianą wartości muszę pomyśleć jaką by miala formę (albo okienko albo wersja "inline" tak jak w ambiencie przy rename).

Jes tylko jeden problem: co zrobić z danymi, których nie przeparsowalem czyli entitiesami i innymi cudami, (komentarze xml będą obslugiwane tylko na razie nie mam czasu by to dodać)

ps. zobacze jutro co z tym otwieraniem
[#30] Re: XmlViewer 0.9

@Norbert, post #24

ok, mógłbyś sciągnąć jeszcze raz i sprawdzić czy teraz działa ?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem