Komentowana treść: Bounty na Sputnika dla AmigaOS 4.x unieważnione
[#1] Re: Bounty na Sputnika dla AmigaOS 4.x unieważnione
To się narobiło. Focha strzelili i Marcik nie będzie miał plazmy :)
[#2] Re: Bounty na Sputnika dla AmigaOS 4.x unieważnione

@Arbuz, post #1

Mialy byc takie fajne swieta.
[#3] Re: Bounty na Sputnika dla AmigaOS 4.x unieważnione

@Arbuz, post #1

Nie bedzie mial plazmy to fakt, ale jak widac nie jest materialista i bardziej sobie ceni przywiazanie do MOS'a niz jakis tam Amiga.inc
[#4] Re: Bounty na Sputnika dla AmigaOS 4.x unieważnione

@Leon, post #2

Jeszcze sie moze okazac, ze beda, jak Marcik zrobi nowa betke... :)
[#5] Re: Bounty na Sputnika dla AmigaOS 4.x unieważnione
Ciekawe czy na bratnim portalu o tym radośnie poinformują, z jakże odpowiednim wydźwiękiem i komentarzem. ;)
[#6] Re: Bounty na Sputnika dla AmigaOS 4.x unieważnione

@MinisterQ, post #5

Już to robią ...
[#7] Re: Bounty na Sputnika dla AmigaOS 4.x unieważnione

@Drako^lM, post #6

najlepsze są brednie diabielskiego w stylu:
"Pod MUI nie tworzy się nowego oprogramowania. A jak ktoś o tym nie wie to ma problemy."

ciekawe czy autor FPSE oraz Wookiechata o tym wiedzą. Szczególnie autor wookiechata, który zaczął pisać projekt w reaction i widząc jego zaawansowanie przerzucił się na mui
[#8] Re: Bounty na Sputnika dla AmigaOS 4.x unieważnione

@Zbysiuk, post #3

Marcik od ponad 2 miechów pracował nad portem dla OS4 . Zwłaszcza że ostatnio poinformował o stanie prac na AW.net.
A miało to miejsce 19 Grudnia .
"I was asked to post an status update here, so.

Work on sputnik version for OS4 has started about 2-3 months ago. It's already compiling and many important parts are working (like network code, font rendering). The biggest current obstacle is hacking MUI 4 part. I hoped to resolve them before christmas, and as it's the last big problem release some first beta but i failed. And i have 2 news. A good one: i know now how i can get tie my code into older MUI. A bad one: it'll be a rather big redesign and with my current free time it will take about 1-2 more months to complete."

LINK

Dziwna to decyzja ale coż.
[#9] Re: Bounty na Sputnika dla AmigaOS 4.x unieważnione

@MinisterQ, post #5

Z ust mi to wyjąłeś.

Niemniej jednak nie ma co rozpaczać, przecież Marcik zawsze może na rurze dorobić ;)
[#10] Re: Bounty na Sputnika dla AmigaOS 4.x unieważnione

@Drako^lM, post #8

No to czemu skasowali bounty??
[#11] Re: Bounty na Sputnika dla AmigaOS 4.x unieważnione

@Zbysiuk, post #3

Aha czyli bardziej ceni sobie przywiązanie do Genesi?
[#12] Re: Bounty na Sputnika dla AmigaOS 4.x unieważnione

@rzookol, post #7

Gloryfikowanie reaction kosztem MUI to typowa zagrywka propagandowa ludzi którzy nie mają o tym temacie większego pojęcia, że nie wspomnę o programowaniu w ogóle.
Dla nich zakodowało się że "programy pod MUI się wywalają", i że jest to wina samego MUI, bądź autora tego pakietu...
Może kiedyś, jak już reaction dorobi się zewnętrznych klas robionych przez jakichś "zdolnych" amiprogramistów, i przede wszystkim programów które ich będą wymagać, sami poczują na własnej skórze ów "syndrom zwieszającego się MUI", tyle że w wydaniu raction.

Marcik swoją drogą sobie sam strzelił w stopę używając w Sputniku niepublicznych metod z MUI 4.x (o ile dobrze pamiętam z jakiejś rozmowy z Nim - tak właśnie było). To zawsze powoduje problemy, zwłaszcza w sytuacji gdy myśli się o portowaniu kodu na inne platformy.

[#13] Re: Bounty na Sputnika dla AmigaOS 4.x unieważnione

@Chaos, post #11

Tego nie wiem, probuje tylko interpretowac fakty :)
[#14] Re: Bounty na Sputnika dla AmigaOS 4.x unieważnione
Sputnik przegrał ;) ...z AmigaOS 4.x.
Jeśli chodzi o wielokrotnie przekładane terminy realizacji to w amigowym świecie jest to hmm... normalne? ;) Jednak wszystko zależy od tego kto w kim/czym/jakiej firmie pokłada swoje nadzieje.
Mimo wszystko ja bym na miejscu autora rozwijał i udostępnił betę programu (gdy będzie gotowa) dla użytkowników AmigaOS 4.x niezależnie od tego czy będzie za to plazma czy nie ;)
[#15] Re: Bounty na Sputnika dla AmigaOS 4.x unieważnione

@MinisterQ, post #12

Na niepublikowane mu sie zebralo - ale nie rozumiem, dawalo mu to wieksze pole manewru, wieksza elastycznosc, w ogole co mu to dawalo??
[#16] Re: Bounty na Sputnika dla AmigaOS 4.x unieważnione

@Chaos, post #11

Hmm a co tu ma Genesi do tego ?
[#17] Re: Bounty na Sputnika dla AmigaOS 4.x unieważnione

@Zbysiuk, post #15

Większe pole manewru i możliwości na swój sposób. Nie wiem czy to również dotyczy nowszych wersji sputnika, być może w nowszych wersjach używał po prostu nowych, publicznych metod z MUI4, ale niewystępujących w starszych wersjach MUI (co też moim zdaniem odpada w sytuacji nastawiania się na portowalny kod, chyba że ma się własne odpowiedniki). Ogólnie na ten temat i tak wie najwięcej sam Marcik, i najlepiej by było gdyby to on sam się na ten temat wypowiedział.
[#18] Re: Bounty na Sputnika dla AmigaOS 4.x unieważnione

@Zbysiuk, post #13

I w dodatku trochę na siłę, abstrahując już od tego czy Marcik kiedykolwiek w jakikolwiek sposób był przywiązany do Amiga Inc. nie bardzo wiem co ma firma Amiga wspólnego z portem(i bounty na niego) Sputnika na AOS 4. Zresztą ona nawet dużo nie ma wspólnego z samym systemem AmigaOS 4.0, a jeśli już to większości przypadków można zauważyć "szkodzenie" w rożny sposób systemowi pisanemu przez Hyperion ;)
[#19] Re: Bounty na Sputnika dla AmigaOS 4.x unieważnione
Łe. No Marcika w dobrym świetle ta cała sytuacja nie stawia..
[#20] Re: Bounty na Sputnika dla AmigaOS 4.x unieważnione

@Drako^lM, post #16

A co ma do tego Amiga INC?
[#21] Re: Bounty na Sputnika dla AmigaOS 4.x unieważnione

@Zbysiuk, post #15

niepublikowane są po to bo może się zmienić api i pewnej funkcji metody nie bedzie w nim więc programy przestaną działać.
Może to oczywiscie doprowadzić do sytuacji, która wynikła z pewną funkcją z mosa usuniętą potem z sdk gdzie oficjalnie mos przestał ją mieć a aros a nawet os3.x ją miały :)
[#22] Re: Bounty na Sputnika dla AmigaOS 4.x unieważnione
Oczywiście szkoda pracy marcika którą juz wykonał nad portem (przy założeniu, że port ten nie ujrzy światła dzinnego),
ale z drugiej strony będzie mógł spokojnie skupić sie na wersji dla MOSa. Tym bardziej, że jestem przekonany, ze nasze
środowisko bez problemu powetuje finansowo Autorowi afront ze strony czerwonych. Ja deklaruję się, że jak tylko pojawi
się kolejny upadate dla MOSa, to wpłacam kolejną kwotę na bounty (tym bardziej, że ostatnio reanimowano system bounty).

Z drugiej strony po pojawieniu się na OS4 przeglądarek opartych na silnikach z tej samej, co Sputnikowy, rodziny, można
się było spodziewać takiego zwrotu akcji. Tym bardziej, że od samego początku tak silnie niebieski projekt był solą w oku co
bardziej wojowniczo nastawionej częsci tamtego środowiska.
Ale jak piszę, żałuję tylko zmarnowanej pracy marcika, i mam nadzieję, że dzięki temu będzie mógł zwiekjszyć wysiłek na tą
ważniejszą dla nas wersją.
A więc marcik - trzymaj sie, a my ze swej strony na pewno to docenimy :)

Ostatnia edycja: 27.12.08 13:14:28
[#23] Re: Bounty na Sputnika dla AmigaOS 4.x unieważnione

@wali7, post #22

zapomniałem że mam ustawione spoofowanie Opery pod Win, więc mój pisany pod Sputnikiem post nie zabrzmiał tak jak powinien. Ale juz poprawiłem OK
[#24] Re: Bounty na Sputnika dla AmigaOS 4.x unieważnione

@wali7, post #22

Podpisuje sie pod tym. I nie mam nic przeciwko Czerwonym, niech sobie pisza pod co chca (pod MUI tez).
[#25] Re: Bounty na Sputnika dla AmigaOS 4.x unieważnione

@grxmrx, post #14

O ile nie zabiora AONe.
[#26] Re: Bounty na Sputnika dla AmigaOS 4.x unieważnione

@Drako^lM, post #6

Niestety czytałem. Szkoda, że ludzie cieszą się z takich powodów. :(
[#27] Re: Bounty na Sputnika dla AmigaOS 4.x unieważnione

@Chaos, post #20

Ami "NIC" nie ma kompletnie nic, a Gąsie juz dawno temu porzucily blekitnego motyla. To juz jakas prehistoria nawet jest.
[#28] Re: Bounty na Sputnika dla AmigaOS 4.x unieważnione

@Andrzej Drozd, post #27

Ja to wiem, ale niektórzy nie wiedzą często czego się złośliwie przyczepić, i nie trzeba szukać nawet podobnych "jajec" na execu
[#29] Re: Bounty na Sputnika dla AmigaOS 4.x unieważnione

@Andrzej Drozd, post #27

Co do Genesi to dalej po części wspierają MorphOSa :)
[#30] Re: Bounty na Sputnika dla AmigaOS 4.x unieważnione

@Zbysiuk, post #3

Miało być tak, ze marcik czekał na większego batona :]
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem