Komentowana treść: Allegro 1.0 dla AmigaOS 4.x
[#1] Re: Allegro 1.0 dla AmigaOS 4.x
Stworzenie, czy przeportowanie?
[#2] Re: Allegro 1.0 dla AmigaOS 4.x

@Grzegorz Kraszewski, post #1

i co to znaczy wymaga wysiłku :)
[#3] Re: Allegro 1.0 dla AmigaOS 4.x

@rzookol, post #2

No przed uruchomieniem tych programów należy zrobić przynajmniej 50 pompek z dedykacją dla niej
[#4] Re: Allegro 1.0 dla AmigaOS 4.x

@Marek Szyprowski, post #3

należy zrobić przynajmniej 50 pompek z dedykacją dla niej

No to w takim wypadku skorzysta z niej naprawdę niewielu. ;)
[#5] Re: Allegro 1.0 dla AmigaOS 4.x
jeszcze jedna sprawa, jak widać jest to kolejna biblioteka będąca libem w formacie *.so a nie zwykłą amigową biblioteką. Przykre jest, że system mieniący się amigowym rezygnuje z tak podstawowych form jego przekazu.

żeby nie bylo, że jestem negatywnie nastawiony to musze też powiedzieć, że gratuluję userom os4 posiadania tejże biblioteki, fajne gry/emulatory pod to wyszły
[#6] Re: Allegro 1.0 dla AmigaOS 4.x

@rzookol, post #5

Bardzo słuszna uwaga. Allegro to podobno sympatyczna biblioteka i gratuluję tego, że pojawiła się w wersji dla AmigaOS4. Jednak rzeczywiście coraz mniej Amigi w tej Amidze. Ja nie mówię żeby trzymać się jakiegoś starego śmietnika typu AGA czy Paula. No ale jak ostatnio 90% rzeczy, które wychodzą dla AmigaOS4 to rzeczy nie pod AmigaOS4 tylko jakieś multiplatformowe klimaty. Ja rozumiem, że trzeba jakoś ratować się przed ciągłymi brakami ami-softu. Jednak jak wszystko będzie tak robione to AmigaOS zostanie sprowadzony do roli "odpalaczki" różnych standardów pod którymi dopiero będzie się uruchamiało cały soft. Przy jednym czy dwóch programach to jest ok. No ale ta ilość zaczyna być niepokojąca. Jednocześnie rozwija się takie multiplatformowe zjadacze pamięci/procesora, a zapomina o tym co było naprawdę wartościowe i nasze, czyli np. MUI.
[#7] Re: Allegro 1.0 dla AmigaOS 4.x

@MDW, post #6

Jednocześnie rozwija się takie multiplatformowe zjadacze pamięci/procesora, a zapomina o tym co było naprawdę wartościowe i nasze, czyli np. MUI.

Bardzo trafnie zauważyłeś. :) Jakie to wszystko dziwne się wydaje w konfrontacji z tego typu tekstami:

"W ogóle we wszystkich tego typu projektach powinny być nakazane systemowe klasy. MUI na Amidze jest jedynie dla starszego oprogramowania w celu podtrzymania kompatybilności. Pod MUI nie tworzy się nowego oprogramowania. A jak ktoś o tym nie wie to ma problemy."

"Projektowanie nowego oprogramowania dla Amigi z wykorzystaniem MUI to błąd na miarę ustawienia domyślnego ekranu w trybie PAL."
[#8] Re: Allegro 1.0 dla AmigaOS 4.x

@MDW, post #6

brzeczysz jak moja stara ;) KLASYK WIECZNIE ZYWY !!!
[#9] Re: Allegro 1.0 dla AmigaOS 4.x

@HOŁDYS, post #8

Akurat te wszystkie nowe ami-standardy mają niewiele wspólnego z klasykiem. Jakoś tam jeszcze AmigaOS 4.0 dycha na klasyku ale to ostatnie niemrawe podrygi. :)

A co do samego klasyka to... jak ktoś używa na codzień jakiegoś Windowsa to może mu wystarczy jak sobie odpali jakiegoś starego klasyka z AGAtą w weekend. Jednak jak ktoś cały czas normalnie używa AmigaOS/MorphOS to na pewno tak żyć nie może. Po prostu wszystko zależy od tego czy komuś zależy na przeszłości Amigi czy na teraźniejszości i przyszłości. :)
[#10] Re: Allegro 1.0 dla AmigaOS 4.x

@Kamul, post #7

Bardzo trafnie wybrane cytaty. Brawo! :)
[#11] Re: Allegro 1.0 dla AmigaOS 4.x
Mniej więcej 18 miesięcy temu...

Zabawnie wygląda ten news w świetle bounty Sputnika, jakoś nikomu solą w oku nie było, że znacznie dłużej była robiona. Wszyscy by chcieli, aby pełnosprawna przeglądarka www była przez jednego zrobiona na "już". Mam wrażenie, że to jednak Sputnik wymaga większego nakładu czasu i pracy, aniżeli ta biblioteka.
[#12] Re: Allegro 1.0 dla AmigaOS 4.x

@SirLEO, post #11

Widocznie Colin Ward nie jest dziadem i spieprzać nie musi.
[#13] Re: Allegro 1.0 dla AmigaOS 4.x
Sword of Fargoal i Alex..., to typowe gierki na jeden raz. Zombiepox jest nawet nawet i ma fajna grafike. Ghouls&Ghosta nie udalo mi sie odpalic - 80 MB ramu ktore zostaje mi zaraz po zaladowaniu systemu to za malo. Gra chyba wszystkie png i wave wrzuca do pamieci. Co za nonsens.
Ogolnie gry na Allegro wydaja sie chodzic szybciej w prownaniu z SDL.
[#14] Re: Allegro 1.0 dla AmigaOS 4.x

@Marek Szyprowski, post #3

Raczej w intencji :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem