Komentowana treść: Breakpoint znacznie okrojone
[#1] Re: Breakpoint znacznie okrojone
ciekawe co z innym wielkim party czyli Assembly. W zeszłym roku niestety scena PC olała to party i cały wartościowy staff poszedł do USA na party Nvidii.
[#2] Re: Breakpoint znacznie okrojone

@jimiche, post #1

Scena się skomercjalizowała i to ją zabije. Nie o to w tym chodziło... :(
[#3] Re: Breakpoint znacznie okrojone

@Deftronic/..., post #2

nie jade :) kryzys :D
[#4] Re: Breakpoint znacznie okrojone

@jimiche, post #1

hehe... to chyba dobrze że kloniarze się zmyli, nie? :)
[#5] Re: Breakpoint znacznie okrojone

@virago, post #4

Nie, wcale nie jest dobrze. Kiszenie się we własnym, małym, hermetycznym środowisku nigdy, nikomu na dobre nie wychodzi. Wystarczy kilka lat takiego braku współzawodnictwa, by na party zaczęły wygrywać prace wyglądające jakby wyszły spod ręki upośledzonego pięciolatka. To już się raz scenie zdarzyło, w okolicach roku 2000 - większość najlepszych się wykruszyła z różnych powodów i na scenie pozostał tzw. drugi sort, który nie miał z kim współzawodniczyć (więc nie było sensu rozwijać warsztatu - bo po co). Te sławy, które pozostały też jakoś nie miały powodów do wysiłku i tak to trwało, aż do czasu, gdy scena PC nie wyrosła na poważną konkurencję... No i nagle znowu mamy zajefajne demka na Ami, ciekawą muzykę i obrazki na widok których człowiek nie ma odruchów wymiotnych. Scena PC to być może zło dla "prawdziwego Amigowca" (TM) ale jest to zło konieczne.
Tyle moich niewątpliwie subiektywnych wynurzeń.

Ostatnia edycja: 07.02.09 16:51:25
[#6] Re: Breakpoint znacznie okrojone

@APC74, post #5

Zgadzam się :). A tym, którzy z samej zasady psiączą na scenę PC polecam wspaniałą produkcję Andromedy- Stargazer (Hyde, Archmage). Utrzymaną w klimacie (muzyka, design, nawiązanie do efektów) dem amigowych. Niejako, taki hołd.
[#7] Re: Breakpoint znacznie okrojone

@Deftronic/..., post #6

tak zwany NEXUS 9 ;)
[#8] Re: Breakpoint znacznie okrojone

@APC74, post #5

APC74 czy ja wiem czy się wykruszyła... zapewne chodzi ci raczej o nasze krajowe grupy to tak.
Właściwie pozostał tylko Kiero. Gdzieś znikli Mavey i Diamond, Maq przeniósł się na pc i po 3 produkcjach tak samo słuch o nim zaginą.
Jeżeli patrzeć przez pryzmat zachodni to tak naprawdę brak jest produktów Mandkind, IRIS, Scoopex (Antibeyta i MetalDisagnera), gdzieś wyparowali chłopaki z DCS i Loveboat.
Inna sprawa jest taka że nie uważam żeby ludzie tworzący po 2000 roku to był jakiś drugi sort.
Zresztą jak byś przeczytał jeszcze raz ziny z przełomu 97/98 to sporo wtedy pisano o śmierć pewnej super-grupy. Powodem tego miało być odejście dwóch coderów... Offa i Equalizera... Tak, tak tą super grupą było TBL.
I co ... dziś większość TBL kojarzy z produkcji kodowanymi przez Scouta, znaczy się Klamsa:), a TBL ma status super grupy wszech czasów. Najśmieszniejsze jest to że ten status zapewnili jej ludzie którzy tak naprawdę są w tej grupie już od roku 1995 (louie, tudor, scout, rubberduck)i stali jak by w cieniu offy i equalizera.
Uważam że nie warto pisać o scenie amigowskiej że umarła z powodu odejścia ludzi na scene pc czy komercjalizacji. Po prostu większość tych którzy na niej tworzyli musieli zacząć prawdziwe dorosłe życie dla tego przestali tworzyć. Ale mam cichą nadzieje że któregoś dnie wrócą...
Tak jak Andromeda.
[#9] Re: Breakpoint znacznie okrojone

@Deftronic/..., post #6

True. Niedawno, przeglądając płyty CHIPa natrafiłem na to demo i przyznaję, że po obejrzeniu jakoś tak ciepło w okolicach serca mi się zrobiło. Ta produkcja ma w sobie to coś. ok, racja I wali mnie, że odpalałem ją na moim PC a nie na Ami.
[#10] Re: Breakpoint znacznie okrojone

@APC74, post #9

ok. Tylko ze ja nie mowiłem o pctowych demkach, tylko o kilkusetosobowych zlotach, gdzie wiekszosc pctowców jest tylko aby podnieść łączną liczbę partyzantów. Moze przez to "olanie" party zrobiło się bardziej kameralne...
A co do pecetowych demek to lubię, tylko trochę cieżko uruchamiać je na przeciętnym pececie :) Nie dziwi mnie ze przez taki zapas mocy mogą na pc wymyslac bardzo innowacyjne efekty. Stargazer faktycznie przypomnia klimatem, muzą i rodzajem efektów demka amigowe.
[#11] Re: Breakpoint znacznie okrojone

@virago, post #10

Wiesz, na największym chyba polskim party amigowyn IO1, 90% (pewnie z jakieś 700 osób) amigowców podnosiło łączną liczbę partyzantów. Też jestem bardziej za klimatem pierwszych party (Gdynia w kraju, czy inne małe) czy zachodnie, małe copy-party.
[#12] Re: Breakpoint znacznie okrojone

@Deftronic/..., post #2

byles na bp? nie? to siedz lepiej cicho.
[#13] Re: Breakpoint znacznie okrojone

@jimiche, post #8

jimiche, drugi sort? conajwyzej weterani, moze troche zmeczeni. ale drugi sort jakosci?
wejdz na pouet, zerknij na produkcje i zastanow sie dwa razy zanim cokolwiek takiego napiszesz. podpowiem ci jakich grup - potion, mawi, encore. to wlasnie grupy aktywne po 2000.

tbl, no coz, akurat te ostatnie dema sa w koncu zjadliwe.

a gdyby wszyscy na wszystkich platformach nagle wydorosleli... ciekawe, ze niby wintel ma byc synonimem doroslego zycia? NIGGA PLEASE. zerknij czasem ile wychodzi dem na platformy inne niz pc...

[#14] Re: Breakpoint znacznie okrojone

@smackme, post #13

przeczytaj posta jima raz jeszcze, a potem zobacz co Ty napisałeś ;]
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem