Komentowana treść: Autorzy programu AmiTekst upolowani!
[#1] Re: Autorzy programu AmiTekst upolowani!
Dzięki Benedykt za ciekawy wywiad. OK
[#2] Re: Autorzy programu AmiTekst upolowani!
Wywiad bardzo ciekawy, dowiedziałem się czegoś nowego a i fajnie tak poczytać wypowiedzi ludzi "z tamtych lat"

Wielkie dzięki Benedykt, pozdrowienia dla panów wywiadowanych :D
[#3] Re: Autorzy programu AmiTekst upolowani!
Super wywiad ... Klasa dla siebie samego. Czyli co - będą źródła? Czapki z głów Panowie. Gdyby wszyscy mieli takie podejście do tematu ... OK
[#4] Re: Autorzy programu AmiTekst upolowani!
Mam oryginalnego AmiTekstPro GOLD. Świetny program, brawa dla Autorów. Dzięki również wielkie za ciekawy wywiad.
[#5] Re: Autorzy programu AmiTekst upolowani!

@Minniat, post #4

Także w tamtych czasach kupiłem oryginał. Jako jedyny na Amigę miał sprawdzanie pisowni. Dzięki niemu bezbłędnie napisałem swoją pracę magisterską. A możliwość zaznaczania w tekście kolumn (a nie tylko zwyczajnie tekstu), pomogło mi w przeniesieniu danych wynikowych z IDEASa do amigowego arkusza kalkulacyjnego.
Był wart swojej ceny.
[#6] Re: Autorzy programu AmiTekst upolowani!
Dzięki Benedykt! Miło było przeczytać, kawałek historii...
[#7] Re: Autorzy programu AmiTekst upolowani!
A mnie jednak jedna rzecz denerwuje w wywiadach Bena niemiłosiernie..

Pytania są tak postawione jakby były z góry ustalone i nieważne co wcześniej powie wypytywany, to Ben leci z kolejnym ułożonym już dawno pytaniem. A jest tyle ciekawych wątków, które można by rozwinąć.. Ech...

Poza tym skoro część wywiadów polega na rozmowie face2face czy nawet telefonicznie to może fajnie by było nagrać taką rozmowę? Podcasty swoją zaletę mają bez 2ch zdań.
[#8] Re: Autorzy programu AmiTekst upolowani!

@Kokos, post #7

Z jednej strony racja, też o zauważyłem. Ale powiem Ci, że tego nie da się na dłuższą metę uniknąć. Też swojego czasu prowadziłem wywiady dla prasy muzycznej, jak trafiłeś na rozmówcę-gadułę, to konwersacja trwała ze 2h, przy czym na temat i tak mocno ponad godzina. No i zmieść tu się na jednej stronie papierowego pisma...
[#9] Re: Autorzy programu AmiTekst upolowani!
Swego czasu zakupiłem płytę w Elboxie z zestawem programów TSS. Są tam dwie wersje Amitekstu. I szczerze mówiąc nawet ta starsza jest w pełni używalnym programem. A Gold to po prostu GOLD. Wielka chwała im za to! Używałem bardzo dużo tego softu!
[#10] Re: Autorzy programu AmiTekst upolowani!

@quantor, post #8

To wtedy układasz wywiad z najciekawszych poruszonych kwestii i dajesz do autoryzacji (bądź też nie).
[#11] Re: Autorzy programu AmiTekst upolowani!
Dzięki za wywiad. Mnie zaintersowała gra Heartlight, czy ktoś ma ją jeszcze, czy autorzy AmiTekstu mają źródła i mogą udostępnić ?
[#12] Re: Autorzy programu AmiTekst upolowani!
Mam pytanie do Grześka.Czy może mi dać namiary na te książki o api
[#13] Re: Autorzy programu AmiTekst upolowani!
Przeczytałem, dzięki !
[#14] Re: Autorzy programu AmiTekst upolowani!
Był działający "z dyskietki" na A500 z KS1.3 i 1MB RAMu polski graficzny procesor tekstu "Leto", całkiem niezły jak na możliwości sprzętu (można było drukować na commodorowskich igłówkach w trybie graficznym). Pamięta ktoś kto to wydał i kiedy (chyba dosyć późno)?
[#15] Re: Autorzy programu AmiTekst upolowani!

@galu, post #14

wydał arrakis
[#16] Re: Autorzy programu AmiTekst upolowani!

@Kokos, post #7

@Kokos

To do roboty. Przeprowadź z kimś wywiad i zrób tak, jak piszesz. Oczywiście w pewnym względzie masz rację, lecz weź pod uwagę, że z niektórymi się nie przeprowadza wywiadów, lecz "wysyła się im maila z pytaniem". Odpowiedź dostaniesz dziś, jutro, za tydzień, a i nawet miesiąc. Wtedy zadasz kolejne. Jeżeli widzisz, że rozmówca w miarę płynnie odpowiada, możesz pociągnąć ładnie temat. Czasami jednak coś się urywa i nie wiesz co robić. Czasami rozmówca zapyta wprost - długo jeszcze? Ja tak miałem dwa razy właśnie wtedy, gdy ciągnąłem za język i nawiązywałem do wcześniejszych odpowiedzi. To podcina nieco skrzydła. Wkurzysz rozmówcę, który na przykład stwierdza, że nie chce dalej kontynuować wywiadu albo nie otrzymasz autoryzacji. I co wtedy?
[#17] Re: Autorzy programu AmiTekst upolowani!

@mailman, post #16

To oczywiste. Wiem jak to działa. Powiedziałem tylko co rzuca się w oczy w części wywiadów Bena. Tyle.

Jak rozumiem więcej wart byłby post w stylu "super wywiad, ben rulez, chce mieć z nim dzieci". :]
[#18] Re: Autorzy programu AmiTekst upolowani!

@Kokos, post #17

Nie o to chodzi. Każdy komentarz jest istotny o ile wyrażony w odpowiedni sposób. I wcale nie chodzi o to, aby na każdym kroku powtarzać "dzięki za wywiad".
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem