Komentowana treść: Wideorelacja z Pianeta Amiga
[#1] Re: Wideorelacja z Pianeta Amiga
Szkoda ze z filmow nie wynikaja szumnie zapowiadane rewelacje zwlaszcza od acube
[#2] Re: Wideorelacja z Pianeta Amiga

@taurus, post #1

Spokojnie. Jeszcze Ci ta niebieska buzia zdziwieniem zabłyszczy ;)
[#3] Re: Wideorelacja z Pianeta Amiga

@taurus, post #1

Jak zawsze duzo szumu ...
[#4] Re: Wideorelacja z Pianeta Amiga
Dobrze, że był mos na targach. Przynajmniej filmujący miał na czym oko zaczepić.
[#5] Re: Wideorelacja z Pianeta Amiga
widac ze powoli os4 zyskuje ficzery dostepne jak na razie tylko w mosie
- usb 2.0, lepszy shell, ddc, cienie pod oknami
Duzo ma jednak do nadrobienia


Gui z mplayera to jakas popelina, mogli tego nie pokazywac bo wstyd :)

Blender jak blender - dobrze sie sie ukaże (albo ukarze :D )

Pokazano czym sie rozni flash z os4 i mosa (jeden nie dziala w przegladarce - pytanie ktory? :) )

Co do arosa to za pokazywanie demek z katalogu demos powinno sie strzelac do pokazujacego, podobnie jak do pokazujacego ikonki na os4

[#6] Re: Wideorelacja z Pianeta Amiga
Trochę się zawiodłem.

Flash na AOS, fajnie. Tylko że Fab dał radę zrobić to już trochę wcześniej, w dodatku działa to w przeglądarce a nie jako osobna aplikacja.

USB2.0? To już też niebiescy mieli trochę wcześniej.

Mplayer? A to Ci nowość.

Mało ludzi, dużo szumu i zawiedzione buzie, nawet moja niebieska bo spodziewałem się czegoś więcej.
[#7] Re: Wideorelacja z Pianeta Amiga

@rzookol, post #5

GUI MPlayera w Reaction roxx ;)
Jednak spodziewalem sie czegos wiecej
[#8] Re: Wideorelacja z Pianeta Amiga

@pampers, post #6

To znaczy że jeśli MOSowce miały USB2.0 to OSczwórkowce mają nie mieć tak? Nie żartuj.
Ech już mi na dekiel siada bez pegaza i ciągły kontakt z PCgrzybami:)
[#9] Re: Wideorelacja z Pianeta Amiga

@Arbuz, post #8

Ależ Arbuzie, oczywiście że mają mieć. Jednak nie robił bym z tego takiego wydarzenia jako jeden z newsów na Pianeta Amiga. Ludzie chyba oczekiwali czegoś więcej.
[#10] Re: Wideorelacja z Pianeta Amiga
u jak zawsze jedno i to samo, mialem mosa na pegazei i jest beznadziejny
[#11] Re: Wideorelacja z Pianeta Amiga

@Denver, post #10

Pomijając fakt, że twój komentarz ma niewiele wspólnego z komentowanym tematem - w czym objawiała się ta beznadziejność?
[#12] Re: Wideorelacja z Pianeta Amiga

@rzookol, post #5

No wybrazam sobie juz jakiegos czlowieczka na PA biegajacego, uciszajacego i krzyczacego do wszystkich "Alez Panownie, nie roby tyle szumu z tego! Przeciez to maja w mosie".
[#13] Re: Wideorelacja z Pianeta Amiga

@reactor, post #12

Szum zapowiedzial pewien fanatyk na czerwownym portalu. Szykowalem sie na jakies mocne uderzenie newsow hyperionowych i...
nic

Zeby nie bylo: cieszę się, że gorszy system goni system lepszy i w os4 powoli pojawiaja sie możliwości znane z Morphosa. Jesli tak dalej pojdzie to os4 z systemu gorszego i wolniejszego zmieni sie w podobny chociaz nadal wolniejszy system. Jest to na reke obecnym posiadaczom os4 gdyż otrzymaja update oraz mi bo Mosteam czując oddech rywala może wezmie sie do wzmożonej pracy :)

[#14] Re: Wideorelacja z Pianeta Amiga

@rzookol, post #13

I zapomniales dodac ze AmigaOS nigdy nie przegoni MOS-a!
[#15] Re: Wideorelacja z Pianeta Amiga

@reactor, post #14

Moze jak poprawia Workbencha ;) . To bedzie szansa :)
[#16] Re: Wideorelacja z Pianeta Amiga

@reactor, post #14

może przegoni, to zalezy tylko i wylacznie od nakladu pracy i ilosci programistow mosowych i os4owych

os4 ma juz teraz wiecej sterownikow do kart muzycznych (plus dosc fajnie wygladajacy audioevolution), ma tez stery do SATA a morphos ich nie ma, w pozotalych rzeczach jest gorszy. Dla mnie prawdziwym kuriozum jest brak sterownikow 3d dla radonow 8500/9100 (a sa to jedyne radki ze starych radkow ktore obsluguja overlaya o szerkosci 1080, poza tym sa najszybsze)
[#17] Re: Wideorelacja z Pianeta Amiga

@reactor, post #14

Klon przerósł mistrza? Co to się dzieje.
[#18] Re: Wideorelacja z Pianeta Amiga

@rzookol, post #16

No i jak chcesz to rzeczowo piszesz. Oby tak dalej OK
[#19] Re: Wideorelacja z Pianeta Amiga

@rzookol, post #16

Mnie strasznie denerwuje w AmigaOS4 Workbench. Przecież AmigaOS od pierwszych wersji do dzisiaj ma nieużywalnego tego swojego Workbencha. Zawsze trzeba było to czymś zastępować. W moim przypadku ratowałem się kolejno: FileMaster2, FileMaster3, Opus4, OpusMagellan. Sam Workbench był... od parady. Tego się używało tylko do odpalania programów z ikonki (przed erą Magellana). To parodia, że do dzisiaj się to właściwie nie zmieniło. Jak się przesiadłem na MorphOS to z przykrością stwierdziłem, że Ambient jest jeszcze bardziej niedorobiony i nie wierzyłem, że cokolwiek z tego będzie (używałem najpierw Opusa4, a potem Maglellana). No ale od czasu wielkiej afery z Ambientem, kiedy przeszedł rewolucję to okazało się jak strasznym byłem niedowiarkiem. Ambient zmienił i rozwinął się 100 razy bardziej niż mogłem przypuszczać. Dzisiaj używam tylko Ambienta. Gdzieś tam sobie zostawiłem możliwość odpalenia Maglellana ale nie robiłem tego od miesięcy. Do dzisiaj nie mogę uwierzyć, że mój pseudo-ami-system ma naprawdę wygodnego i zupełnie normalnie używalnego Workbencha, który jest oficjalną częścią systemu.

Ostatnia edycja: 27.09.09 16:16:41
[#20] Re: Wideorelacja z Pianeta Amiga

@reactor, post #18

modle sie zebys kiedys mogl tak napisac redaktorom na execu
[#21] Re: Wideorelacja z Pianeta Amiga

@rzookol, post #16

A czy w Mosie jest pełna obsługa 3D w Radkach 8500 i 9100 czy tylko częsciowa? I drugie pytanie na jakich radkach kończą się stery dla Mosa?
[#22] Re: Wideorelacja z Pianeta Amiga

@TomK, post #21

trudno mi ocenic co to jest pelna obsluga 3d - ani w mosie ani w os4 nie ma obslugi shaderow (w tym wypadku 1.0), obsluga 3d w mosie konczy sie na radeonie 9250, 2d teoretycznie na 9700, mos ma takze dzieki kiero obslugiwaną wiekszą ilosc funkcji opengl dlatego też istnieje dla niego wiecej portów gier 3d (np. pokazywany na targach foobillard jest na mosie od 5 lat)
[#23] Re: Wideorelacja z Pianeta Amiga

@TomK, post #21

Są w pełni obslugiwane .. A stery obecnie na radeonie 9250 ...
[#24] Re: Wideorelacja z Pianeta Amiga

@TomK, post #21

Są w pełni obslugiwane .. A stery obecnie na radeonie 9250 ...
[#25] Re: Wideorelacja z Pianeta Amiga

@TomK, post #21

Obecnie TinyGL korzysta ze starego API Rave3D. W przyszłości TinyGL będzie miał własne API sterowników, które zapewni szybką, kompletną obsługę 3D.
[#26] Re: Wideorelacja z Pianeta Amiga

@Korni, post #25

Oby ta przyszlosc nie byla za dluga ..... ;)
[#27] Re: Wideorelacja z Pianeta Amiga

@rzookol, post #22

No to zapraszam na tą stronę http://www.acube-systems.biz/compatibility/compatibility_41.php chociaż sam jestem zaskoczony tą listą w kontekście tego co wypisywane jest na tym portalu.. OK
[#28] Re: Wideorelacja z Pianeta Amiga

@Korni, post #25

No wybacz w przyszłości to wiesz.....
[#29] Re: Wideorelacja z Pianeta Amiga

@TomK, post #27

Mogli zrobic podzial jeszcze na 3d ;)
[#30] Re: Wideorelacja z Pianeta Amiga

@TomK, post #27

Przestan psuc propagande!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem