Komentowana treść: Projekt Timberwolf, czyli Firefox dla AmigaOS
[#1] Re: Projekt Timberwolf, czyli Firefox dla AmigaOS
Mimo tego że uwielbiam ppa, jestem wrednym mosistą i obojętny jest mi los AmigaOS to bardzo się cieszę z tej wiadomości! Brawo!
[#2] Re: Projekt Timberwolf, czyli Firefox dla AmigaOS
Epic win :)
[#3] Re: Projekt Timberwolf, czyli Firefox dla AmigaOS
no to trzeba bedzie dolozyc cegle
[#4] Re: Projekt Timberwolf, czyli Firefox dla AmigaOS
Pewne efekty są już dostępne, o czym można przeczytać i zobaczyć na stronie opisującej bounty.


Nie pierwszy to i nie ostatni raz jak cos takiego w amiswiatku sie pojawialo.

Z racji złożoności projektu nie został określony czas ukończenia portu.


śmierć frajerom.

żeby nie było: trzymam kciuki, bo byłoby to spełnienie wielu marzeń, ale jakoś wiary w powodzenie mi brak.
[#5] Re: Projekt Timberwolf, czyli Firefox dla AmigaOS
a czy juz czasem nie bylo calkiem pokaznego batonika na stworzenie firefoxa na amige?
[#6] Re: Projekt Timberwolf, czyli Firefox dla AmigaOS

@DRACOX, post #5

Jest, ale jest podobno obwarowany jakimiś dziwnymi zapisami że nie można się do niego dobrać.
[#7] Re: Projekt Timberwolf, czyli Firefox dla AmigaOS
Ciekawe ile czasu zajmie im ten port skoro robią go w wolnym czasie od swojego "tajemniczego ambitnego projektu"?
[#8] Re: Projekt Timberwolf, czyli Firefox dla AmigaOS

@Bigo, post #7

Tajemniczy projekt to pewnie open office nic innego mi do glowy nie przychodzi, FF coz bedzie tak samo uzyteczny jak owb i tak nie doda toto obslugi flasza wiec po cholere to
[#9] Re: Projekt Timberwolf, czyli Firefox dla AmigaOS

@Count Grishnak, post #8

e tam, zazdrość przez Ciebie przemawia. Przyznaj się, chciałbyś na swoim MOSie odpalić chociaż Google Chrome... :P
[#10] Re: Projekt Timberwolf, czyli Firefox dla AmigaOS

@Count Grishnak, post #8

Chodziło mi o "ambitny projekt" portu AmigaOS 4.1 na jakiś tajemniczy sprzęt.
[#11] Re: Projekt Timberwolf, czyli Firefox dla AmigaOS

@recedent, post #9

Okrutny jestes:). Za malo przebywasz z eskimoskami-to odpreza:D. A tak powaznie to ten FF w tym momencie w sumie nic nie daje, heh haslo moze i nosne ale hmm w rzeczywistosci to na obu systemach jest przegladara ktora daje tyle co ff. jedyny krok naprzod i uciecie jekow pt aos/aos like nie ma przegladarki to przekazanie macromedii calej kasy z amigoprzegladarkowych bounties- moze by sie zlitowali i zrobili port flasza na te systemy, na macka ppc sie dalo:)
[#12] Re: Projekt Timberwolf, czyli Firefox dla AmigaOS

@Bigo, post #10

lel jest cos mocniejszego z desktopow ppc niz macki ppc? Konrad wydaje sie byc zorientowany w temacie, chociaz dal plame z zamykaniem niebieskich pyszczkow po pianeta amiga ale ciagle saczy jaaad w kierunku sprzetyu ppc spod znaku jabluszka wiec pewnie to nie maciej, czyzby chinczycy zrobili terona2 na celu?
[#13] Re: Projekt Timberwolf, czyli Firefox dla AmigaOS

@Count Grishnak, post #12

Na pewno nie mac bo Hyperion oficjalnie powiedział że takiego portu nie będzie. Ma być coś ambitniejszego.
[#14] Re: Projekt Timberwolf, czyli Firefox dla AmigaOS

@Count Grishnak, post #12

jest cos mocniejszego z desktopow ppc niz macki ppc?


A musi być PPC?
[#15] Re: Projekt Timberwolf, czyli Firefox dla AmigaOS

@Bigo, post #13

Kiedyś też tak mówili o porcie OS4 dla Pegasosa.
[#16] Re: Projekt Timberwolf, czyli Firefox dla AmigaOS

@Count Grishnak, post #12

Na chwile obecna nie ma nic mocniejszego chyba ze uda sie z tym Projektem
[#17] Re: Projekt Timberwolf, czyli Firefox dla AmigaOS

@Count Grishnak, post #11

Tak sobie myślę.. FireFox na moim miniaku 1.5Ghz pod kontrolą MacOS chodzi.. znośnie. Rewelacji nie ma, pewnie przyzwyczaiłem się do prędkości mojego laptopa ale zaryzykuję stwierdzenie że w pewnych momentach OWB na Pegazie 2 przewyższało prędkością FF na Mini.
Nie wspominam o obsłudze Flasha, której OWB nie ma.

Jeżeli najszybszym sprzętem dla AmigaOS jest A1 1Ghz, to taki FF może sporo zamulić, chyba że zostanie konkretnie zoptymalizowany.
[#18] Re: Projekt Timberwolf, czyli Firefox dla AmigaOS

@Drako^lM, post #16

Drako: jak narazie zainteresowanie jest z rzędu 70 osób. Przyjmowane minimum przez pomysłodawcę to 500 osób. Wiem, że mało czasu upłynęło od czasu jak autor przedstawił swój pomysł, ale trochę wątpię, żeby udało mu się znaleźć tyle zainteresowanych osób.
[#19] Re: Projekt Timberwolf, czyli Firefox dla AmigaOS

@Drako^lM, post #16

Chyba istnieje mocniejszy sprzęt, o ile się orentuję, tyle, że w wyższych przedziałach cenowych, gdyż inny jest docelowy użytkownik? Np. serwery AIXowe IBMa oparte o architekturę Power? Albo http://www.yellowdoglinux.com/support/hardware/powerstation.shtml - aczkolwiem o YDL PowerStation nie wiem czy isnieje rzeczywiście, czy wyłącznie na tej stronie WWW.
[#20] Re: Projekt Timberwolf, czyli Firefox dla AmigaOS

@Drako^lM, post #16

Te propozycje nie są mocniejsze od maców. Wszystkie trzy procesory mają być taktowane zegarem około 1 Ghz.
[#21] Re: Projekt Timberwolf, czyli Firefox dla AmigaOS

@mailman, post #15

Fakt. Hyperion jak kobieta zmienny jest.
[#22] Re: Projekt Timberwolf, czyli Firefox dla AmigaOS
W wymaganiach Bounty rozumiem wykluczenie X serwera - ale dlaczego wykluczona jest też sensowna emulacja GTK .. ? Ktoś już kiedyś próbował (do pewnego stopnia zostało to pociągnięte ale chyba nie ukończone, z tego co pamiętam), zaimplementować bibliotekę mapującą API GTK na MUI. Gdyby zostało to zrobione przy okazji Firefoxa... byłoby to z pożytkiem dla portowania innych programów.
[#23] Re: Projekt Timberwolf, czyli Firefox dla AmigaOS

@APair, post #19

najmocniejszym normalnym sprzetem jest powermac g5 tyle, ze akurat tu para pojdzie w polgwizdek bo ani 64bitow ani wieloprocerowosci raczej amigaos nie wykorzysta

sluchanie konrada w innym celu niz humorystyczny można przyrównać do aplikowania sobie środków na przeczyszczenie

hyperion cos wyda to bedzie mozna dyskutowac, środowisko amigowe nie powinno dostawać złudnych zapowiedzi, po tylu latach to juz nie w porządku

ps. do trolli z execa: mosteam o ile sie orientuje mial mosa na macu duzo wczesniej niż ktokolwiek pomyslal o moanie

co do firefoxa to gratuluje oczywiscie userom os4 sensownego projektu, wiadomo ze inni nie skorzystaja bo hyperion skorzysta z reaction, ktore nie jest przenosne

Ostatnia edycja: 29.09.09 22:19:48
[#24] Re: Projekt Timberwolf, czyli Firefox dla AmigaOS

@Bigo, post #20

"Frieden też była kobietą?" :)

Odnośnie sprzętu, o którym wspomniał Drako: Te propozycje są mocniejsze od Maca Mini. Poczytaj wątek i wypowiedzi m.in. feanora. W pewnym uproszczeniu - 040/40 jest szybsze niż 030/50 :)
[#25] Re: Projekt Timberwolf, czyli Firefox dla AmigaOS
btw. Głównym programistą Apple zaangażowanym w prace nad Safari jest David Hyatt, poprzednio związany z Mozillą, znany jako twórca programu Mozilla Firefox.
[#26] Re: Projekt Timberwolf, czyli Firefox dla AmigaOS

@APair, post #22

dlaczego wykluczona jest też sensowna emulacja GTK


Bo emulacja GTK portowi FireFoksa do niczego nie jest potrzebna. Jak juz kiedys wspominalem na exec.pl (co mi potem zostalo wytkniete), czas zmarnowany na portowanie GTK pod AmigaOS, a potem poprawianie tej niedoskonalej emulacji pod katem Firefoksa wlasnie, mozna rownie dobrze poswiecic na natywny interfejs. Wszak to tylko implementacja fragmentow XPCOM odpowiedzialnych za GUI.

[#27] Re: Projekt Timberwolf, czyli Firefox dla AmigaOS

@Count Grishnak, post #8

Tajemniczy projekt to pewnie open office nic innego mi do glowy nie przychodzi, FF coz bedzie tak samo uzyteczny jak owb i tak nie doda toto obslugi flasza wiec po cholere to

Internet to nie tylko Flash. Gdyby tak było to bym chyba nie używał Internetu, bo by mnie coś trafiło. :) Ale to fakt, że różnica między FireFox a OWB nie będzie już tak powalająca jak między IBrowse/AWeb/Voyager a OWB. Już dzisiaj w OWB (przynajmniej MorphOSowym) można całkiem sensownie pochodzić po stronach i to nawet jakoś wygląda. :)
[#28] Re: Projekt Timberwolf, czyli Firefox dla AmigaOS

@pampers, post #17

z flaszem nie chodzi o owb/ff. Ami ff tez flasza mial nie bedzie
[#29] Re: Projekt Timberwolf, czyli Firefox dla AmigaOS

@pampers, post #17

Jeżeli najszybszym sprzętem dla AmigaOS jest A1 1Ghz, to taki FF może sporo zamulić,


FF pod Windowsem chodzi znośnie na 400MHz. Na 900MHz chodzi w zasadzie normalnie. Czemu miałby sporo zamulić pod AmigaOS na 1GHz ponoć wydajniejszego PPC?
[#30] Re: Projekt Timberwolf, czyli Firefox dla AmigaOS

@GumBoy, post #29

Bo na MacMini 1.5Ghz chodzi tak sobie. Albo to ja się przyzwyczaiłem do szybkości mojego lapka.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem