Komentowana treść: Hyperion Entertainment i Amiga Inc. podpisały ugodę!
[#31] Re: Hyperion Entertainment i Amiga Inc. podpisały ugodę!

@ender, post #30

Już wcześniej pomyślałem sobie, że wraz z nabyciem wszelkich praw do AOS, Hyperion dostaje do ręki potężną broń, którą być może wykorzystają przeciwko MOSowi. MOS chyba zawiera w sobie jakieś elementy systemu, technologie zaczerpnięte z AOS? Inaczej nie byłby chyba system tak bardzo podobnym do AOS?
[#32] Re: Hyperion Entertainment i Amiga Inc. podpisały ugodę!

@Deftronic/..., post #31

API AmigaOS nie jest opatentowane. A tylko to łączy AmigaOS i Morphosa.
Tutaj jest dokładnie tak samo jak z ReactOS i Wine a Windows.
[#33] Re: Hyperion Entertainment i Amiga Inc. podpisały ugodę!

@ender, post #30

Pod jakimi konkretnie zarzutami Hyperion miałby MOS Team do sądu podać?
[#34] Re: Hyperion Entertainment i Amiga Inc. podpisały ugodę!

@GumBoy, post #33

No właśnie pytam, pod jakimi? Na forum są mądrzejsi (czyt. bardziej obeznani z MOSem i jego historią) ode mnie.

Ostatnia edycja: 19.10.09 19:12:30
[#35] Re: Hyperion Entertainment i Amiga Inc. podpisały ugodę!

@ender, post #34

To źle Cie zrozumiałem. Napisałeś, że się zastanawiasz czy to zapowiedź procesu, wiec pomyślałem, że masz ku temu podstawy aby tak sądzić.
[#36] Re: Hyperion Entertainment i Amiga Inc. podpisały ugodę!

@Sir_Lucas, post #26

No wtedy wyszlo by że nie są słowna firmą . W sumie nie pierwszy raz by coś takiego zrobili :)
[#37] Re: Hyperion Entertainment i Amiga Inc. podpisały ugodę!

@Deftronic/..., post #31

No już raz przegrali proces . Więc i tym razem nic by im to nie dało ..
[#38] Re: Hyperion Entertainment i Amiga Inc. podpisały ugodę!

@ender, post #30

Kontynuuje myśl w związku z cytatem:
Ciekawe co teraz zrobi zespół tworzący Natami? Ich płyta/ komputer bez Aos 3.1 to ...? Zwrócą się w stronę Arosa/ Mosa ? to się porobiło.
[#39] Re: Hyperion Entertainment i Amiga Inc. podpisały ugodę!

@ender, post #38

Przecież nie mogą im zabronić kompatybilności z OS3.1.
[#40] Re: Hyperion Entertainment i Amiga Inc. podpisały ugodę!

@Drako^lM, post #36

Dokładnie. Tak ja wtedy gdy na rynek została wypuszczona Sam440 i Hyperion się zarzekał, że nie planują w najbliższej przyszłości wydania systemu na żadną inną płytę PPC, a tu tadaaa i mamy OS4 na Pegasosa 2.
[#41] Re: Hyperion Entertainment i Amiga Inc. podpisały ugodę!

@taurus, post #27

Albo i nic nie będzie . Bo nie takie cuda już zapowiadali ;)
[#42] Re: Hyperion Entertainment i Amiga Inc. podpisały ugodę!

@Drako^lM, post #36

W światku amigowym taka niesłowność jest miłym zaskoczeniem. Raczej jesteśmy przyzwyczajeni do innego rodzaju niesłowności (obiecanek). Ileż to już było projektów itp.
A i twórców MorphOSa motywuje to do dalszego rozwoju. Bo łatwiej konkurować z systemem na tej samej platformie niż z np. x86.
Ogólnie wydaje mi sić, że jest to super wiadomość.

Ostatnia edycja: 20.10.09 08:27:16
[#43] Re: Hyperion Entertainment i Amiga Inc. podpisały ugodę!

@XaVeR, post #42

W światku amigowym taka niesłowność jest miłym zaskoczeniem.


Powiedz to tym, którzy zamówili Sam440 za 2.5k (i byli zwodzeni dostawami przez 3 miesiące), a po chwili okazało się, że mogli pod OS4 kupić znacznie tańszego i szybszego Pegasosa 2. Owszem, niektórym to nie przeszkadzało, bo zależało im na niewielkich gabarytach Sam440, ale nie wszyscy się cieszyli.
[#44] Re: Hyperion Entertainment i Amiga Inc. podpisały ugodę!

@ender, post #38

Jestem sceptykiem "teraz" tego projektu.

1.jak byś się przyjzał to zwodzą. To wyskoczy procek,to problem z starą implementacją pamięci( wcześniej SDRAM) teraz DDR2, to USB na płycie itd... I ciągle przekładają premierę płyty dla developerów.

2.Jeżeli to coś w końcu ujrzy światło dzienne to nie jest powiedziane że ma dzałac koniecznie pod os 3.1!! może równie dobrze zadziałac pod os 3.0 a do tej wersji systemu HYPERION praw "jeszcze" nie ma !!!! I mam nadzieje że nie będzie miał!!!
[#45] Re: Hyperion Entertainment i Amiga Inc. podpisały ugodę!

@Baru, post #44

Zapomniałem dodac że wygląda mi to na AKT KAPITULACJI a nie UGODE od strony Amiga INK.
[#46] Re: Hyperion Entertainment i Amiga Inc. podpisały ugodę!

@Baru, post #44

Prawa kogokolwiek do AmigaOS3.1 nie powinny być przeszkodą. Po pierwsze sam system wyszedł w wersji płytkowej (bodajże wydane przez Cloanto) więc można poszukać i kupić, po drugie posiadając np. A1200 z 3.1 można wyjąć z niej kości kickstartu i użyć w Natami (o ile ujrzy światło dzienne). Dokładnie tak samo jak w przypadku minimig.
Decyzja Hyperionu oznacza jedynie, że żadna firma nie będzie mogła dołączać systemu AmigaOS3.1 do ich produktów, po prostu użytkownik będzie musiał LEGALNIE wejść w posiadanie tego systemu i samodzielnie go zainstalować.

Ostatnia edycja: 20.10.09 11:28:54
[#47] Re: Hyperion Entertainment i Amiga Inc. podpisały ugodę!

@wali7, post #46

Dokładnie. Nie widzę sensu nakręcać afery odnośnie Natami. Do UAE też są potrzebne ROMi i system i można je zdobyć legalnie bez pytania o pozwolenie Amiga Inc. czy Hyperionu. Czy to, że prawa do Windowsa posiada MS oznacza, że bez ich pozwolenie nie wolno nikomu peceta na którym będzie on działał wyprodukować?

To nie oznacza również cofnięcia licencji dla Cloanto. Nabywając prawa Hyperion nie anulował automatycznie ich kontraktu. Kontrakt jest ważny dalej na takich samych warunkach, chyba, że Hyperion go będzie chciał zerwać, ale to ciągnie zapewne jakieś konsekwencje.

Ostatnia edycja: 20.10.09 12:22:43
[#48] Re: Hyperion Entertainment i Amiga Inc. podpisały ugodę!

@ender, post #30

Zastanawiam się, czy to zapowiedź procesów w sprawie istnienia Arosa i MORPHOS-a?

To nie jest zapowiedź takich procesów. Brak podstaw prawnych do postawienia jakichkolwiek zarzutów.
[#49] Re: Hyperion Entertainment i Amiga Inc. podpisały ugodę!

@Grzegorz Kraszewski, post #48

to nie jest zapowiedz procesow , tylko pozbycie sie problemu Hyperionu , czyli kuli u nogi ,pasożyta i firmy krzaka zwanego Amiga INC, ittec etc.

teraz amiga os ,zrodelka ,oraz logo systemu nalezy do kogos kto chce system rozwijac by na nim zarabiac ,a nie kosic pseudo-wymaginowane kokosy na 20 letnie "umarłej" marce i jakis javach czy innych AA/aa2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem