Komentowana treść: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0
[#1] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0
Czyli z tego wynika, że jak się nie kupi AmigaOS4.0 to się nie zrobi AmigaOS4.0.
[#2] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0
Bez screena to ja nie uwierze. ;)
[#3] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0

@Leon, post #1

Dokładnie. Jakoś tak (o czym wspominał mailman w newsie) to mi wygląda na działanie w stylu "sztuka dla sztuki", dodatkowo pewnie obciążone "bonusem" w postaci podwyższonej wiechliwości (jak to zwykle bywa przy takich kombinacjach).
[#4] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0

@Andrzej Drozd, post #2

Żeby zrobić screena AOS 3.9 wyglądającego nawet lepiej od AOS4.x czy najnowszego MOSa to nie trzeba nawet tego wszystkiego instalować - wystarczy AfA_OS. Tylko ta funkcjonalność, której na screenie nie doświadczysz...
[#5] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0
Czyli nic nowego w świecie Classic - patchowanie do potęgi setnej. :) Ech, odwykłem do tego ciągłego łatania starego systemu i martwienia się o to który patch z którym koliduje i kiedy co się powiesi. Tak sobie czasem myślę, że gdyby nie wyszedł MorphOS albo AmigaOS4 to na pewno nie używałbym już ami-systemów. Wchodziłbym na PPA tak samo jak wchodzę na przykład na atarionline.pl - z sentymentu.
[#6] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0
Tak w ogóle to ja mam ostry dystans do AmigaOS 3.9. Toż to klasyczny Workbench 3.0/3.1 wzbogacony o garść bibliotek. Nihil novi sub sole. Od kilu miesięcy lecę na stareńkim 3,0, bez jakichkolwiek dodatków. I dobrze się mam.
[#7] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0

@Des, post #6

i jesli chodzi o wygląd to 0s4.0 niewiele wyszedł poza łaty oferowane przez 3.9 i patche (przed wszystkim to aaliasing na czionkach i gradienty w reaction). Redaktor niegdyś związanego z Amigą klasyczną portalu exec.pl podsumowuje to w jednym z postów chęcią utrzymania amigowego feelingu. Ja widzę to jako przejaw zacofania. Do amigowców należy wybór czy wolą mieć system zacofany i czy nowoczesny.
[#8] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0

@Des, post #6

.

Ostatnia edycja: 24.11.09 22:41:54
[#9] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0

@rzookol, post #7

Widziałem też że MorphOS został określony jako ten który tego feelingu nie ma. Ja to jestem jakiś nienormalny bo miałem kilka lat przerwy pomiędzy używaniem AmigaOS 3.1 a potem od razu MorphOS i spodobał mi się tak bardzo, dlatego że tego feelingu jest w nim mnóstwo. Ale widać jestem już zniebieszczony do bólu ;)
[#10] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0

@APC74, post #3

to tak jakbym czytal jakis komentarz na nieamigowym forum.
[#11] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0

@MDW, post #5

Czyli nic nowego w świecie Classic - patchowanie do potęgi setnej.
Akurat latki, apdejty nie sa charakterytyczne tylko dla Amigi Classic. Wezmy na przyklad inny system operacyjny - Windows, dosc popularny w wielu kregach. Zauwaz ile tam ton latek i apdejtow jest do pobrania, no tak, tylko tam to nazywa sie aktualizacja i poprawka ...^100 ;)
[#12] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0

@rzookol, post #7

Wprawdzie nie lubiłem używać łatek więc ich dobrze nie znam ale dodałbym jeszcze zakładki w Reaction (chyba nie było ich w 3.9), przeźroczystość (wprawdzie udawaną w 4.0 ale jednak) i "skórkowalność" okienek (okienka mogą mieć zaokrąglone rogi krótszą górną belkę itp.).
Wybacz ale póki co to żaden system okołoamigowy nie jest nowoczesny.

Ostatnia edycja: 25.11.09 00:39:10
[#13] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0

@Des, post #6

Wzbogacony o garsc nowy bibliotek i poprawione wiele elementow systemu. Dodtkowo wazny soft, na przyklad darmowy stos TCP/IP.
[#14] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0

@reactor, post #13

W OS 3.9 darmowy jest chyba Genesis...
[#15] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0

@mailman, post #14

Raczej (podobnie jak w przypadku AmigaOS4) - jest wliczony w cenę. Bo ani OS3.9 ani OS4.x darmowe nie są...
[#16] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0
Podstawowym "prawie" jest to, że taki system jest tylko trochę pod PowerPC. :)
[#17] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0

@reactor, post #11

Różnica jest gigantyczna gdyż łatki wydawane przez MS są pisane przez ludzi, którzy napisali windowsa. I nie są to ordynarne łaty "whakowujące" się w system a całe nowe komponty (np. dll-ki itp.). Większość paczy amigowych to wytwory jej fanów, napisane bez brania pod uwagę innych części system, czy tez innych łatek. Reasumując Twoje porównanie jest chybione.
[#18] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0

@sqward, post #17

A skad wiesz ze ci co pisali windowsa teraz pisza apdejty?
Wsrod amigowych "aktualizacji" tez jest wiele nowych komponentow (np. librarki itp. ;) ), nie wszystko sie "whakowuje".
Tak, wlasciwie wszystkie amigowe pacze sa pisane przez fanow amigi, co wiecej, czesto bywa tak ze wielu z nich dolozylo rowniez swoja cegielke podczas powstawania AmigaOS. A inne czesci systemu sa brane pod uwage, ba, nawet inne systemy, wszystko zalezy od betatesterow.
Pewnie tez nigdy nie zaliczyles BOD po pracy Microsoft Update.
[#19] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0

@MDW, post #5

Ech, odwykłem do tego ciągłego łatania starego systemu i martwienia się o to który patch z którym koliduje i kiedy co się powiesi.

Ja chyba tez...AOS4 Classic jest chyba najstabilniejszym systemem amigowym. Fakt ze nie dziala mi wszystko, ale w necie jest OK. Reszte mam na drugiej Amidze.
[#20] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0

@APC74, post #4

Tylko ta funkcjonalność, której na screenie nie doświadczysz...

No wlasnie, troche to tak jak w latach 90-tych, AOS3 mogl wygladac jak Win, ale nim nie byl. Ja tam duzej roznicy pomiedzy AOS3, a AOS4 nie widze (jesli chodzi o podstawowe programy typy Yam itp.). Malo jest softu ktorego nie da sie odpalic na AOS3, a ktory bylby tylko dla AOS4. Tak czy inaczej taka proba, to fajna sprawa. Ze komus sie jeszcze chce. Jakby nie bylo, wciaz pozytywnie mysle o Natami. :)
[#21] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0

@Des, post #6

Tak w ogóle to ja mam ostry dystans do AmigaOS 3.9.

Ja tej nakladki na AOS3.1, w ogole nie rozumiem. Dziwne to jakies. Trzeba uzyc w AOS3.1 kilka bibliotek i juz, a kto robil soft tylko dla AOS3.9 (Reaction), ten glupi i bez MUI (pewnie). ;)
Natomiast AOS4 jest calkiem sympatyczny. Surowy. Bez Dopusa4 sie nie obejdzie. :)
[#22] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0

@rzookol, post #7

a widzę to jako przejaw zacofania.

Zal ci i tyle. :P MOSowco jedna. :)
Albo jakas Macowco czy inna owco nieamigowa.

PS. Nie obrazaj sie :P :)
[#23] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0

@pampers, post #9

Jezeli ktos mowi ze MOS i Ambient nie jest amigowy, to po prostu jest idiotą. Po prostu.
[#24] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0

@sqward, post #17

Windows to jedna wielka kupa, ale XP, do ktorego dlugo sie przekonywalem jest OK. Popatrz na srodowisko pecetowe. Oni juz dawno powiedzieli NIE. XP bedzie zyl w uzytkowaniu jeszcze bardzo dlugo. :)

Dodane: M$ juz nie ma nad tym kontroli, wypadli z obiegu. ;)

Ostatnia edycja: 25.11.09 21:00:34
[#25] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0

@Andrzej Drozd, post #21

O, to super. To ja poprosze taki opis jak z AOS3.1 zrobic pelnoprawny AOS3.9. Dodam tylko kilka bibliotek i po sprawie, zaoszczedze 199 pln!
[#26] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0

@reactor, post #25

Ale ja sie nie znam na AOS3.9 i jednak wole AOS3.1. Moze i da sie, ale WB, mamy do odpalania programow. Prawda? To tylko zwykla odpalarka softu na "pulpicie", ktorego i tak ustawimy i zalatamy po swojemu.
"Jedyna" wada AOS3.1, to brak przwijania okien w czasie rzeczywistym i chowania okien poza ekran. AOS4 ma to juz na starcie. AOS3.1 nie ma, ale jest 100 razy stabilniejszy niz AOS3.9 (hybryda) ktora uzytkownika robi w ch....(za pprzeproszeniem).
[#27] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0

@Andrzej Drozd, post #26

Zdecyduj sie. Najpierw piszesz ze sie nie znasz na AOS3.9, a zaraz oceniasz ten system...
[#28] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0

@reactor, post #27

Ale na co ja mam sie decydowac? Cale zycie uzawam AOS3.0. Jak sobie kupilem sprzetowy kick 3.1, to uzywam 3.1. Dla mnie Amiga to AOS3.1. Natomiast 3.5/3.9 nie sa dla mnie. Nie rozumie tego. Przykro mi. Kumam AOS4, nawet MOS, ale 3.5/3.9 nie rozumie. Pewnie to jakas skaza genetyczna. Czarna owca w Amigolandii. Olewam. To nie moj problem, tylko systemu. ;)
[#29] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0

@Andrzej Drozd, post #26

No cóż ja używam OS 3.9 od ponad roku (w sumie już na dwóch Amigach) i nie wiedzę aby on był mniej stabilny niż 3.0/3.1.
[#30] Re: Zrób sobie własny AmigaOS 4.0

@radzik, post #29

I w tym jest chyba najfajniesza puenta - Nie mowmy jakiego systemu ma ktos uzywac. Wazne jest, ze jest to system amigowy. Poniewaz na tym polega ten portal. :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem