Komentowana treść: SimpleMail 0.35
[#1] Re: SimpleMail 0.35
jak się objawiały wycieki pamięci? ;)
[#2] Re: SimpleMail 0.35
No to trza obadac. To jedyny program pocztowy jakikolwiek uzywalem (przez chwile tez byl Yam). Glownie, ze jako jedyny ma opcje wyboru konta z jakiego mozna wyslac maila w oknie pisania maila.

P.S. Ja tez zycze autorowi Szczesliwego Nowego Roku "2009"
[#3] Re: SimpleMail 0.35
Mi się jednak marzy taki thunderbird..
[#4] Re: SimpleMail 0.35

@pampers, post #3

Mi się wydaje, że off-line'owe programy pocztowe powoli odchodzą do lamusa. Na Amidze trzymały się dość długo wyłącznie z powodu braku sensownej przeglądarki obsługującej w pełni interfejsy pocztowe www w rodzaju gmaila itp. Ja od czasów OWB dużo rzadziej używam YAMa (a czasem jeszcze odpalę zdalnie pine przez ssh do obsługi innego konta).
[#5] Re: SimpleMail 0.35

@respector, post #4

Jesli masz jedno gora dwa konta pocztowe to faktycznie, masz racje. Ale majac kilka, kilkanascie to naprawde bardzo przydatny program.
[#6] Re: SimpleMail 0.35

@respector, post #4

masz racje, wydaje ci sie :)
[#7] Re: SimpleMail 0.35
Program jest świetny, tylko wciąż mi brakuje normalnego HTMLa. Ponadto mógłby mieć jeszcze możliwość korzystania z zewnętrznej bazy adresowej.
[#8] Re: SimpleMail 0.35

@AS, post #7

AS: I to jest dla mnie największa bolączka amigowych mailerów :(
[#9] Re: SimpleMail 0.35

@AS, post #7

Przeglądarki na webkicie już są, teraz brakuje biblioteki lub klasy MUI. Kto chętny do napisania?
[#10] Re: SimpleMail 0.35

@Valwit, post #6

A moglbys troche rozwinac swoja wypowiedz (tak jak to np. zrobil kolega MaveRick)? Co Cię trzyma przy off-line'owym kliencie e-mail? Również duża liczba kont pocztowych które chcialbys mieć w jednym miejscu, czy raczej przyzwyczajenie? Bo zakładam, że nie używasz modemu... ;)
[#11] Re: SimpleMail 0.35

@respector, post #4

@ respector
Mi się wydaje, że off-line'owe programy pocztowe powoli odchodzą do lamusa. Na Amidze trzymały się dość długo wyłącznie z powodu braku sensownej przeglądarki obsługującej w pełni interfejsy pocztowe www w rodzaju gmaila itp.

W moim przypadku i YAM i Simplemail już dawno odeszły do lamusa, kiedy jeszcze nikomu nie śnił się nawet Sputnik, a co dopiero OWB.
A problem obsługi webmailerów na starych przeglądarkach rozwiązałem założeniem konta tam gdzie interfejs w pełni działa na takim np. IBrowse :) Interfejs jest prosty, szybki, funkcjonalny, konfigurowalny. Działa na IB i jest jak najbardziej w moim guście. W dodatku konto dostałem w bardzo ładnej domenie amiga.pl, też jak najbardziej w moim guście :D


Ostatnia edycja: 26.12.09 18:32:20
[#12] Re: SimpleMail 0.35

@AS, post #7

Istnieje prosty programik czytajacy dokumenty w html. Lata temu mialem go podpietego to Yama i Simplemail. Radzil sobie swietnie z mailami HTML. Poszukaj... Chyba to byl HTMLRead...
[#13] Re: SimpleMail 0.35
dla AROS-a niestety nadal ostatnia wersja jest 0.32 :(
[#14] Re: SimpleMail 0.35
Yam Power
[#15] Re: SimpleMail 0.35

@respector, post #10

Wygoda.
Odpalasz i masz maile, nigdzie się nie logujesz, nigdzie nie wchodzisz. Bash.org.pl też wolę przez RSS niż przez WWW, mam podpięte pod Mirandę i mi się pojawia jak jest coś nowego, nie muszę "ręcznie" sprawdzać.
Nie mówiąc już o pracy. 300 maili dziennie przez WWW to nie to. Do tego jest potrzebny właśnie taki mailer jak Thunderbird. Wyszukiwanie po treści, temacie, nadawcy, adresacie kopii... Raczej przez WWW tego nie zrobisz.
[#16] Re: SimpleMail 0.35

@Santon, post #15

Santon: dokładnie, nawet nie wiesz ile razy skorzystałem z tego że nigdy nie czyszczę kosza ze skasowanymi wiadomościami. Sam profil mojego thunderbirda ma ponad 10GB ale jest to rzecz niebywale pożyteczna.

Obsługa kilku kont przez www nie jest dla mnie.
[#17] Re: SimpleMail 0.35

@pampers, post #16

Nikt jeszcze do tej pory nie porównał "responsiveness" interfejsów. A to kolejny plus dla mailerów.
[#18] Re: SimpleMail 0.35

@Santon, post #15

A to u mnie jakoś odwrotnie - mnie właśnie gmail całkowicie wyleczył z off-lajnowych mailerów. Bardzo wygodny interfejs, szybkie wyszukiwanie i - przede wszystkim - nie trzeba nic kasować i można sobie trzymać archiwum z ostatnich 5 lat. Bez względu na to z którego komputera się akurat zaloguję, nie trzeba się martwić o backup poczty przy "zaoraniu" dysku itp. :) Aczkolwiek mówię tu o użytku stricte domowym i faktycznie nie bardzo sobie wyobrażam, żebym miał na tym pracować np. przez 8 godzin dziennie...
[#19] Re: SimpleMail 0.35

@respector, post #18

Korzystanie z gmaila w zwykłym programie pocztowym nie wyklucza dostępu do archiwum poczty tego konta, poza tym po coś zrobiono też gmail offline ;)
[#20] Re: SimpleMail 0.35

@grxmrx, post #19

Jasne, jeśli ktoś używa gmaila do pracy to być może lepszym rozwiązaniem jest ściąganie poczty przez pop3/imap lub wspieranie się narzędziami w postaci gmail offline... Ja też mam w laptopie lokalną replikę bazy LotusNotes, którego używam w pracy (na wypadek, gdybym akrat nie miał dostępu do sieci itp.). Gmaila jednak używam wyłącznie w domu i funcjonalność/wydajność jego interfejsu www jest dla mnie w zupełności wystarczająca.
[#21] Re: SimpleMail 0.35
A czy interfejs WWW GMaila umożliwia filtrowanie przychodzącej poczty i segregację jej do różnych folderów? Czy trzeba wszystko w jednym trzymać?
[#22] Re: SimpleMail 0.35

@GumBoy, post #21

Tak - umożliwia. Możesz sobie ustawić filtry jakie sobie życzysz (z klucza nadawcy, tematu, określonych słów w treści itp.) i automatycznie wrzucać takie wiadomości do osobnych folderów.
[#23] Re: SimpleMail 0.35

@GumBoy, post #21

Interfejs WWW GMaila wygląda jak program pocztowy.
Jak wplotą w niego jeszcze kilka zaawansowanych opcji, to będzie można normalnie pracować jak z mailerem. Poza tym działa IMAP, mało który polski, darmowy dawca kont obsługuje ten protokół.
Nie dość że masz szyfrowanie, to jeszcze pracujesz na mailach jak w online. Jak coś przeniesiesz lub skasujesz mailerem, to to się też dzieje na serwerze. Komunikacja po prostu jest obustronna.
[#24] Re: SimpleMail 0.35

@respector, post #18

A co za problem trzymać archiwum z 5 lat na serwerze, a w programie mieć porządek? Sam mam Thunderbirda na dwóch kompach - w pracy i w domu - obydwa obsługują te same 5 kont, na obydwu mam ustawione pozostawianie wiadomości na serwerze, więc te same listy mam ściągnięte w domu i w pracy. A gdy raz na rok potrzebuję jakiegoś starego listu to wchodzę przez WWW.

Co do przewagi programu od WWW - nie trzeba się logować, możliwość masowego wysyłania listów (wystarczy w polu adresu podać nazwę grupy odbiorców - tak robiłem, gdy byłem starostą grupy na studiach). Do tego mój TH cały czas siedzi w trayu i co minutę sprawdza wszystkie skrzynki - WWW nie ma szans pod względem wygody, czy też szybkości.

Przepraszam, że tak mało amigowy ten post

Ostatnia edycja: 28.12.09 09:50:15
[#25] Re: SimpleMail 0.35

@MaveRick, post #12

Przymierzałem się do HTMLReady, ale nie udało mi się go uruchomić pod SimpleMailem. Może wiesz jak go ustawić pod tym programem?
[#26] Re: SimpleMail 0.35

@MikeN, post #24

Nie przepraszaj, SimpleMail ma te same ficzery, które opisałeś. Tylko zamiast traya jest iconify :).

Ostatnia edycja: 28.12.09 13:08:21
[#27] Re: SimpleMail 0.35

@Korni, post #26

No właśnie, amigowy soft ma to samo, a ja siedzę na grzybie. Więc wypadało przeprosić ;)
[#28] Re: SimpleMail 0.35

@Korni, post #26

W MorphOS-ie 2.x można by było zrobić moduł do górnej belki pomysł
[#29] Re: SimpleMail 0.35

@AS, post #25

Uzywalem takiej kombinacji z 5 lat temu :( ... zapomnialem. Teraz "wrocilem" i jeszcze mam z tym problemy.
[#30] Re: SimpleMail 0.35
Nie wiem czy powinienem tutaj pisac ale zauwazylem ze niektore darmowe konta (np Yahoo) nie daje mozliwosci uzywania programow pocztowych (Yahoo wpla 20$ za UpGrade). Jesli ktos ma problem z ustaieniem swojego konta z SM albo Yam niech najpierw sprawdzi regulamin swojego darmowgo konta.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem