Komentowana treść: Scalos 41.7
[#1] Re: Scalos 41.7
Ciekawe kto jeszcze tego używa ;)
[#2] Re: Scalos 41.7

@grxmrx, post #1

ja ;P
[#3] Re: Scalos 41.7

@grxmrx, post #1

Ja tylko pamiętam, że jak go swego czasu przetestowałem, był programem biednym i strasznie niestabilnym. Wtedy nie miał szans z Magellanem na klasyku, teraz nie ma szans z Ambientem.
[#4] Re: Scalos 41.7

@Grzegorz Kraszewski, post #3

No tu to nie ma co wogóle porównywać Scalosa do Ambienta - nie ta klasa.
[#5] Re: Scalos 41.7

@Grzegorz Kraszewski, post #3

Pod tym względem nic się nie zmieniło, jak na WB Replacement jest zbyt niestabilny i nadal nie może równać się z Opusem.
[#6] Re: Scalos 41.7
A szkoda, szkoda bo byl ladnie modulowa zbudowany.
Tak samo ambienta, powinno sie zamknac zrodla i pozwolic miec dostep tylko osobom rozwijajcym.
[#7] Re: Scalos 41.7

@grxmrx, post #1

Też używałem przez dłuższy czas. Sprawował się całkiem przyzwoicie:)
[#8] Re: Scalos 41.7

@AmiChris, post #6

W tych otwartych źródłach i tak grzebią tylko osoby rozwijające, czyli ludzie z MorphOS Teamu. Więc ich zamknięcie nic by nie zmieniło.
[#9] Re: Scalos 41.7

@grxmrx, post #1

Ja też :)
[#10] Re: Scalos 41.7
Ja próbowałem go używać ale pisząc szczerze to nie widziałem różnić pomiędzy nim a WB3.1. Może mało się tym bawiłem na emulatorze pod windą ale na tej próbie skończyłem ze Scalosem. Na klasyku używam tylko New Icons. Przymierzam się do instalowania DOpusa5.5 z AmigaFuture 82, ale bez przynajmniej 030 na pokładzie, z tego co poczytałem, nie mam co zaczynać zabawy.
[#11] Re: Scalos 41.7
Zombie wiecznie żywy... ;)
[#12] Re: Scalos 41.7

@Tomski, post #10

Ja z 12 lat temu zainstalowałem scalosa i usunąłem go po paru minutach. Zostałem dalej przy magellanie.
[#13] Re: Scalos 41.7
Raczej nie skorzystam. Scalos zmęczył mnie po kilku dniach. No jakby nie patrzeć - szaro, smutno, bez sensu. Bez sensu przede wszystkim dlatego, że niestabilnie, się wykrzacza raz za razem.

Polecam za to Magellana, wspaniała sprawa. Początkowo może ciut się człek dziwnie czuje, ciut się gubi. Ale po tygodniu zabawy zaczyna się myślenie takie: "Luuuuudzie! Jak ja bez Magellana żyłem"?
No jest Magellan rzeczą obowiązkową dla każdego, kto chce od Amigi Mocno Klasycznej czegoś więcej niż tylko łamanie dżojstika.

Z ukłonami
Des
Ps. Ale że się komuś chce Scalosa rozwijać... W sumie szacun, czapka z głowy i w ogóle.
[#14] Re: Scalos 41.7

@Tomski, post #10

Bez "czterdziestki"i minimum ośmiu megasów RAM nawet nie próbuj walczyć z Magellanem, bo się tylko zirytujesz, nic więcej.

Szacunek
Des
[#15] Re: Scalos 41.7

@Des, post #14

Przesada. Ja byłem szczęśliwym użytkownikiem Magellana mając Blizzarda 1230-IV (68030 @ 50 MHz) i 16 MB pamięci fast.
[#16] Re: Scalos 41.7

@Des, post #14

Podobnie jak Krashan uzywałem długo Magellana z 68030 50 MHz. I było bardzo szybko, podejrzewam, że na słabszych konfiguracjach też chodziłby dobrze.
Co w Magellanie ma być niby tak obciążające procesor?
[#17] Re: Scalos 41.7

@Des, post #14

Mi na 028 i 8 MB hulał ja ta lala i to w 32 kolorach, w 64 troszkę wolniej, ale dało się pracować.
[#18] Re: Scalos 41.7

@Des, post #14

na 030@40mhz 32fast, monitor vga przy 64 kolorach, spokojnie sobie z magellana korzystam.
[#19] Re: Scalos 41.7

@Des, post #13

Mnie właśnie zależy na Amidze Mocno Klasycznej. Z tym, że mam legalną wersję DOpus5.5 i to chyba jeszcze nie jest Magellan. Jestem w trakcie załatwiania turbo 030/50 - nie wiem co to za model jeszcze. Na pewno zainstaluje wersję 5.5 gdy tylko zdobędę turbo.
[#20] Re: Scalos 41.7

@Tomski, post #19

Właśnie dla testu zainstalowałem go na UAE i działa jakoś lepiej niż poprzednie wersje. Jak tylko będę miał dostęp do mojej A1200 to potestuję. A tego Opusa 5.5 to można skądś legalnie zassać?

Pozdrawiam
[#21] Re: Scalos 41.7

@Thom/CT, post #20

Przyłączam się do pytania, tyle się naczytałem jaki to 5.5 / Magellan jest rewelacyjny ale tak zasadniczo to nawet nie wiem co to jest i gdzie to nabyć
[#22] Re: Scalos 41.7

@Logan, post #21

Directory Opus Magellan II v5.82 jest dołączony do AmiKIT - jest to pełna wersja (z opóźnionym startem jeżeli nie jest zarejestrowana).
[#23] Re: Scalos 41.7

@Thom/CT, post #20

Opus 5.5 z tego co pamiętam był dołączony do płytki Magazyn Amiga tej z Eureki.

A dokładniej to MACD nr 11 w polskiej wersji.

Ostatnia edycja: 20.03.10 15:58:13
[#24] Re: Scalos 41.7

@Logan, post #21

Kupiłem AmigaFuture nr 82. Jest tam wersja 5.5. Z tego co wiem to można upgrade'ować do wyższej wersji po opłaceniu licencji. Na Aminecie są pakiety upgrade'ujące aż do wersji 5.8 z tym, że brakuje właśnie wersji upgrade'u z 5.5 do kolejnej-5.6-(tu trzeba zapłacić) a z tej wersji 5.6 to już jest darmowy upgrade. Jeśli się mylę to na pewno ktoś to sprostuje:D.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem