Komentowana treść: AmigaOS 4.1 dla Sam460ex
[#1] Re: AmigaOS 4.1 dla Sam460ex
Zatem nieprawdą jest to, co podejrzewali niektórzy - że Hyperion do spółki z A-Eonem "ubił" ACube.

Cóż, pogratulować. Czekamy na ruch "z drugiej strony" ;)
[#2] Re: AmigaOS 4.1 dla Sam460ex
Bardzo cieszy taka wiadomość!.
Choć to było raczej do przewidzenia, że AmigaOS będzie na tym pracował.
Teraz czekamy na ruch ze strony MorphOS Team. "Kontratak" musi być.
[#3] Re: AmigaOS 4.1 dla Sam460ex

@recedent, post #1

Zatem nieprawdą jest to, co podejrzewali niektórzy - że Hyperion do spółki z A-Eonem "ubił" ACube.


Było by to co najmniej nie rozsądne, gdyby Hyperion potraktował ich z "buta". ACube to firma, która już ma doświadczenie i jak mniemam
wywiązała się partnersko, czego o A-EON powiedzieć jeszcze nie można, na razie. To byłyby jakiś biznesowy absurd.

Recedent, przyznam się, że też niecierpliwie czekam na "druga stronę" ;)

[#4] Re: AmigaOS 4.1 dla Sam460ex

@XaVeR, post #2

eeee, no przeciez wiadomo nad czym pracują:
eMac, PowerBook i PowerMac G4
[#5] Re: AmigaOS 4.1 dla Sam460ex

@rzookol, post #4

No dobrze, płyta Sam460ex ma być do kupienia we wrześniu. A te porty o których wspominasz? No właśnie. Sam więc widzisz, że symetrii chwilowo nie ma.
[#6] Re: AmigaOS 4.1 dla Sam460ex

@recedent, post #5

Zakup tej plyty ma chyba jedynie sens, jezeli X1000 bedzie bardzo drogi. Przynajmniej 2 x nix ta 460.
[#7] Re: AmigaOS 4.1 dla Sam460ex

@recedent, post #5

no wiem, masz racje - jest in plus dla morphosa

Morphos Os4
sreenshoty + +
konkretna data wydania - -
dostępność sprzetu teraz + -


Ostatnia edycja: 14.05.10 10:49:36
[#8] Re: AmigaOS 4.1 dla Sam460ex

@rzookol, post #7

"wrzesień tego roku" za mało konkretny? Dodaj podpunkt "data wydania w przybliżeniu do miesiąca" i będzie remis.

A w ogóle to zmykajmy stąd na forum z takimi tekstami zanim moderator się obudzi.
[#9] Re: AmigaOS 4.1 dla Sam460ex

@recedent, post #8

The release date is still targeted for September.

słówko "still" oznacza, że termin September odnosi się do wcześniejszych newsów czyli tych o samej płycie głównej, nie ma podanej daty wydania systemu
[#10] Re: AmigaOS 4.1 dla Sam460ex
normalnie geniusze w tej naszej pozal sie boze firmie ja nie wiem dlaczego nowe ami dalej nie mogli robic ci od sam ja sie nie zdziwie jak kazda nowa amiga bedzie z innej firmy,na szczescie nat ami rusza i teraz tez beda usieli na to zareagowac.
[#11] Re: AmigaOS 4.1 dla Sam460ex

@rzookol, post #9

No tak, możesz mieć rację. W końcu 440 początkowo była sprzedawana bez systemu (o ile dobrze pamiętam).
[#12] Re: AmigaOS 4.1 dla Sam460ex

@sand, post #6

Jeśli SAM to ma być lowend a X1000 rozwiązanie klasy highend a nie pojawi się żaden powalający na kolana software który dodatkowo byłby dostępny tylka dla tej plafromy systemowej to faktycznie. Ale jeśli tą samą znikomą liczbę poważnych aplikacji będzie można uruchomić na jednym i drugim komputerze to ja zdecydowanie wybiorę SAM. W końcu blendera można uruchomić na wielu innych platformach.
[#13] Re: AmigaOS 4.1 dla Sam460ex

@SzaryWilk, post #10

@ SzaryWilk

Im więcej czytam Twoich wypowiedzi tym mniej z nich rozumiem. Proszę: buduj zdania z uwzględnieniem przynajmniej interpunkcji skoro nie potrafisz budować zdań stylistycznie.

Swoją drogą jestem ciekawy czy msz problemy w realu podczas bezpośredniej komunikacji z innymi ludźmi?
[#14] Re: AmigaOS 4.1 dla Sam460ex

@rzookol, post #4

Gdzieś wyczytał, że eMac. Potwierdzili PowerBooka i PowerMacaG4. Chyba przespałem z eMac. Mało wiadomo co bedzie w MOS2.5... Jedynie wiadomo, że bedzie na w/w sprzęcie. Ja jakoś nigdzie nie mogę się dowiedzieć czy będzie już WiFi, bo jakoś nie wyobrażam sonie Powerbooka bez WiFi. MiniMac prosi się o WiFi...
A na temat to duże brawa, że się nie wypieli na SAM... Maja już prawie X1000 i jakoś nie przykryła im oczu na cały świat. Brawo.
[#15] Re: AmigaOS 4.1 dla Sam460ex

@taurus, post #13

Mogliby wyprodukować kompletny komputer, a nie samą płytę. Baw się później w dobieranie części, ale dobre i to.
[#16] Re: AmigaOS 4.1 dla Sam460ex

@parallax, post #15

Dobieranie podzespołów samemu nie jest takie złe. Dzieki temu mam czerwono-czarną obudowę, czerwoną klawiature, czerwoną myszkę, a w środku oczywiście siedzi czerwona płyta główna, czerwony laminat z kartą graficzną ;)
[#17] Re: AmigaOS 4.1 dla Sam460ex

@alekc, post #12

W końcu blendera można uruchomić na wielu innych platformach.

Ale Blender spokojnie będzie na tym chodził. Jak będzie to miało min. 256MB RAM, jakiegoś Radeona i sterowniki 3D do niego to problemu nie będzie. Oczywiście wszystko zależy co się w nim będzie robiło. Ale tak to zawsze można stworzyć projekt, którego nie będzie się dało edytować na najmocniejszej maszynie świata. :) Myślę jednak, że do naszych amigowych zastosowań to Blender na tym będzie zupełnie normalnie używalny.
[#18] Re: AmigaOS 4.1 dla Sam460ex

@parallax, post #15

Mogliby wyprodukować kompletny komputer, a nie samą płytę. Baw się później w dobieranie części, ale dobre i to.

Jak nie chcesz się w to bawić to takie np. eFunzine dobierze wszystkie podzespoły za odpowiednią (pewnie wcale nie taką dużą) cenę. Myślę, że ci co potrafią to niech robią płytę, a dodatkami mogą się już zająć obojętne jakie firmy. To potrafi wielu...
[#19] Re: AmigaOS 4.1 dla Sam460ex

@taurus, post #16

No dobra, to ma swoje plusy, ale mogłoby być do wyboru- sama płyta, lub kompletny komputer :D

P.S. A pokój w jakiej masz tonacji kolorystycznej? Też w czerwonej? :D
[#20] Re: AmigaOS 4.1 dla Sam460ex

@MaveRick, post #14

@taurus:

Nie próbuj rozumieć SzW, czy z nim dyskutować. Od razu zlew na misia.

@MaveRick:

port na eMaca był pokazany na jakimś skandynawskim meetingu (link, anyone?), przez jednego z "rdzeniowych deweloperów" systemu. Inna rzecz, że 2.5 chyba nie będzie obsługiwał żadnej nowej platformy sprzętowej (a raczej będzie to "bugfix release"), a już na pewno nie PowerMaca. Miejmy nadzieję, że nieunikniona premiera Amiga OS4.x na Sam460 sprawi, że MOSTeam zczworzy (bo zdwoić już zdwoił) wysiłki :). Ale - jak już wspominałem, nie jest to kwestia do dyskusji pod tym newsem. Widzę, że chęci do dyskusji są. Może malutki wąteczek "Co z tym 2.5" na forum?
[#21] Re: AmigaOS 4.1 dla Sam460ex

@parallax, post #19

Zgadłeś! Mam też dwa czerwone samochody i ...głosuję na czerwonych OK
[#22] Re: AmigaOS 4.1 dla Sam460ex

@parallax, post #15

Ludziom się nie dogodzi. Zapowiedzieli X1000 jako kompletny komputer i od razu podniosły się głosy, że drogo, że kupiliby samą płytę itp. Teraz płyta, znowu źle, że lepiej jakby był cały komputer. No nie dogodzi się, ni w ząb.
[#23] Re: AmigaOS 4.1 dla Sam460ex
To moze tak,zadam takie proste pytanie dlaczego x1000 nie moze produkowac firma ktora wyprodukowala sam ?.

ps:Juz sie nie moge doczekac tych tlumaczen.
[#24] Re: AmigaOS 4.1 dla Sam460ex

@MDW, post #17

Właśnie o to mi chodzi, że można. Mi blender działa na SAM440, choć się wiesza. Nie jest to praca komfortowa bo też SAM440ep nie była stworzona do takich zastosowań. Ale ponieważ nie używam Blendera to czekam raczej na 460 niż na X1000 ze względów finansowych.
[#25] Re: AmigaOS 4.1 dla Sam460ex

@rzookol, post #7

A od kiedy nie możesz kupić Pegasosa, Sam lub AOne dla AOS 4. Możesz tak samo choćby jak używki dla morphosa więc piszesz bzdury jak mało który.
[#26] Re: AmigaOS 4.1 dla Sam460ex

@Bully Boys, post #25

Odnoszę wrażenie, że rzookolowi chodziło o "sprzęt, na który dany system jest zapowiedziany". Wtedy ma rację - X1000 ani Sam460 kupić jeszcze nie można. PowerMaca G4, eMaca, czy PowerBooka można. Ale to z jego strony takie trochę sztuczne szukanie przewagi, bardziej zaczepka. Skuteczna, jak widać po Twoim poście.
[#27] Re: AmigaOS 4.1 dla Sam460ex

@SzaryWilk, post #10

jak czytam twoje opinie nt prowadzenia biznesu , to sie nie dziwie ze twoj biznes juz splajtował :)
[#28] Re: AmigaOS 4.1 dla Sam460ex

@parallax, post #15

brandowaną bude klawiere i mysz od x1000 ponoc bedzie mozna zakupic osobno ,a wiec nie bedzie problemu by w nowy "amigowy" garniak wsadzic samante 440ep, 440flex ,460 , a1 we wszystkich wariantach czy tez pegaza 2.
[#29] Re: AmigaOS 4.1 dla Sam460ex

@DRACOX, post #28

nie bedzie problemu by w nowy "amigowy" garniak wsadzic samante 440ep, 440flex ,460 , a1 we wszystkich wariantach czy tez pegaza 2.

A nawet, przy odrobinie uporu i majsterkowiczowskiego zacięcia - Maca mini .
[#30] Re: AmigaOS 4.1 dla Sam460ex

@G. Kraszewski, post #29

wiesz , ja widziałem jak w obudowe od xbox 1 upchali peceta mini-atx, core 2 duo ,2 dyski twarde naped dvd, i niskoprofilowego GF9800 GT :) , pierwotnie w zalozeniu chcieli tam wsadzic maca pro ,ale okazalo sie ze plytka kilka cm za duza . wiec nie takie rzeczy ludzie robią .jak znajdzie sie masochista to i a500 tam zainstaluje.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem