Komentowana treść: Jak Amiga pokonała trolla...
[#1] Re: Jak Amiga pokonała trolla...
:D
[#2] Re: Jak Amiga pokonała trolla...
Niesamowite OK
[#3] Re: Jak Amiga pokonała trolla...
Szczerze powiem ze z poczatku myslalem o tym, ze opisano jak zostal pokonany pewien trol z czerwonego forum a tutaj taka niespodzianka z amiga 1000.
[#4] Re: Jak Amiga pokonała trolla...
o/ o/ o/ Amiga FTW!
[#5] Re: Jak Amiga pokonała trolla...
wow
[#6] Re: Jak Amiga pokonała trolla...

@AmiChris, post #3

Też tak pomyślałem, ciekawe dlaczego? Może przez ta akcje z antiamigaworld.

Ostatnia edycja: 16.05.10 19:00:18
[#7] Re: Jak Amiga pokonała trolla...

@Ender, post #6

Dokladnie ale jego obluda byla znana od dawna. Dobrze, ze inni poznali sie na nim.
[#8] Re: Jak Amiga pokonała trolla...

@AmiChris, post #7

@ender + @amichris

teraz wy tu trollujecie.
[#9] Re: Jak Amiga pokonała trolla...
Wynika z tego, ze to tworcy pierwszego amigaosu moga wystapiac do sadu z pozwem... ;)
[#10] Re: Jak Amiga pokonała trolla...

@nimrod7, post #8

ke? To juz nie mozna napisac jakie sie mialo odczucia po przeczytaniu tytulu?
Jak widac nie bylem jedyny.

[#11] Re: Jak Amiga pokonała trolla...

@reactor, post #9

Też tak sobie pomyślałem, ale te ich patenty mogły już wygasnąć (o ile w ogóle patentowali takie rzeczy wtedy).
[#12] Re: Jak Amiga pokonała trolla...
amerykańskie prawo patentowe - większego hamulcowego nie widziałem. króluje Jobs, jest praojcem patentów.

skrajnie uelastycznione prawo własności zdegenerowało rynek i rozwój technologii. Jest narzędziem do wyłudzania, elementem szantażu i kagańcem zakładanym przez dużych mniejszym, ale ambitniejszym.
[#13] Re: Jak Amiga pokonała trolla...

@nimrod7, post #12

To prawda, jednakze jest swiatelko w tunelu poniewaz, mozna uzasadnic uzycie pewnego rozwiazania jako wolnego od patentow tak jak w tym przypadku motywujac to amiga ;)

ps.
Taka mala dygresja, okazuje sie ze m$ to pikus w porownaniu do jobsa.
[#14] Re: Jak Amiga pokonała trolla...

@AmiChris, post #10

Zlew na misia wymiotuje
[#15] Re: Jak Amiga pokonała trolla...
Ach te słynne dragowanie ekranów! Wiedziałem, że świat jeszcze o nim usłyszy. ;)
A tak BTW, to czy jakiś Windows dorobił się już idei ekranu? :P Odkąd pamiętam pod Windowsem odpalenie gry na pełnym ekranie w innej rozdzielczości niż pulpit demolowało ikony i rozmiary otwartych okien, co udowadniało, że to nadal był pulpit, tylko że pod spodem. :P
[#16] Re: Jak Amiga pokonała trolla...

@Mario, post #15

Gry DOSowe działały ładnie w fullscreenie w dowolnej rozdzielczości bez demolki pulpitu ;)
[#17] Re: Jak Amiga pokonała trolla...

@Marek Szyprowski, post #16

Windows = krok wstecz? ;)
[#18] Re: Jak Amiga pokonała trolla...
Wchodzę, patrzę, czytam, i myślę sobie, to o mnie a tu taki njus o A1000 i jakimś pozwie :)
[#19] Re: Jak Amiga pokonała trolla...
Ale takie łapanie na patenty to nic nowego, parę lat temu jakaś śmieszna mikro firma stwierdziła, że Sony i M$ w swoich padach używają bezprawnie patentu, który był niby jej własnością. Chodziło o wibracje w padach do PS2 i pierwszego Xboxa. Wtedy M$ po cichu dogadał się z firemką i poszedł na ugodę a Sony się postawiło i musiało zapłacić 90 Mln. dolarów kary ;)
[#20] Re: Jak Amiga pokonała trolla...

@Mario, post #15

@ Mario
Ach te słynne dragowanie ekranów! Wiedziałem, że świat jeszcze o nim usłyszy.

A propos dragowania ekranów. Czy wprowadzono to już na stałe w nowym MorphOS 2.x czy nadal potrzebny jest do tego programik-łatka Dragon?
[#21] Re: Jak Amiga pokonała trolla...
Swoją drogą to Jobsowi się nie dziwię.. Mając firmę w takim systemie prawnym trzeba patentować by chronić się przed szantażem innych wielkich..
[#22] Re: Jak Amiga pokonała trolla...

@AmiChris, post #3

A mi się wydawało że chodziło o Ciebie, szkoda że się myliłem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem