Komentowana treść: Hexen 2 dla AmigaOS 4.x
[#31] Re: Hexen 2 dla AmigaOS 4.x

@reactor, post #29

Wydaje mi się, że wyraziłem się jasno odnośnie sytuacji w komentarzach. Ty jednak potrzebujesz czasu na przeanalizowanie.

Za OT, pomimo ostrzeżenia - blokada komentowania do poniedziałku.
[#32] Re: Hexen 2 dla AmigaOS 4.x

@taurus, post #30

Kolega z kolei otrzymuje również blokadę pisania do poniedziałku. Po pierwsze, dając mu chwilę na wytrzeźwienie, po drugie za ciągnięcie OT i obrażanie innych.
[#33] Re: Hexen 2 dla AmigaOS 4.x
Ma ktos link do pliku pak1.pak?
[#34] Re: Hexen 2 dla AmigaOS 4.x

@Jupiler, post #33

[#35] Re: Hexen 2 dla AmigaOS 4.x
Świetnie że wyszła kolejna pozycja dla AOS 4.x - w końcu kiedyś siłą Amigii były właśnie gry i grafika. Przy tak niewielkiej ilości softu dla 4.x każdy nowy port jest mile widziany.

Uruchamiał może ktoś to już na SAM440 - czy trzeba mieć jednak mocniejszy sprzęt?
[#36] Re: Hexen 2 dla AmigaOS 4.x

@alekc, post #35

To jest kwestia jakości portu. Hexen 2 chodzi na podrasowanym silniku Quake. Natomiast Heretic 2 (którego wcześniej pomyliłem z Hexenem 2), chodzi na zwykłym silniku Quake. Jednak w grach tych jest wiecej przestrzeni i elementów, więc to nie będzie chodzić dokładnie jak Quake.

A oto fragment recenzji/opisu z 2001 roku na WP.

"Należało by w między czasie wspomnieć o grafice. Można powiedzieć krótko jest extra, jeśli posiada się kartę 3Dfx. Mamy takie efekty jak przezroczysta woda, półprzezroczyste powierzchnie, itp. Na słabszym sprzęcie to jest coś około 16 MB Ram, Procesor 120 MHZ i 3Dfx gra chodzi beznadziejnie, ale jak trochę wzmocnicie parametry Procka i Ramu to w rozdzielczości 640x480 będzie wam śmigać."

Hmmm, to w 2001 ludzie jeszcze używali Pentiumów 120 :P
Tak czy inaczej gra powinna chodzi na zwykłym klasyku z PPC i BVision/Radeonem, troche wolniej niż Heretic 2. Ale OK.
Na Sam tymbardziej.
No, ale wszystko zależy od portu i wątpię że będzie on optymalizowany tak jak to robiło się na klasykach. Jeżeli Sam tego nie uciągnie, to będzie śmiech na sali za port. :)
[#37] Re: Hexen 2 dla AmigaOS 4.x

@Korni, post #5

> od tego czasu kilka wersji UHexena2 też wyszło, ale już nie pod MorphOSa.

A szkoda... bo albo jest trochę bugów w obecnie dostepnej werji UHexen2 pod MorphOS, albo wersja danych którą mam nie jest w pełni obsługiwana. Gra mi się wywala przy wejściu do piramidy.
[#38] Re: Hexen 2 dla AmigaOS 4.x

@G. Kraszewski, post #25

Nom, recedent jest baaaardzo porządny ;) I moim skromnym zdaniem, powinien zostać moderatorem wszystkich moderatorów ;)

Fajnie, że coraz więcej gier wychodzi na naszego Workbencha OK A jedynka też jest przeportowana?

Ostatnia edycja: 08.08.10 15:49:58
[#39] Re: Hexen 2 dla AmigaOS 4.x
Niezła gierka, dosyć zaawansowana jak na amigowe warunki. Fajnie, że wyszła na Amigę.
[#40] Re: Hexen 2 dla AmigaOS 4.x

@Kiv_Master, post #39

Genialny avatar
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem