Komentowana treść: Polskie Pismo Amigowe #3
[#61] Re: Polskie Pismo Amigowe #3

@HOŁDYS, post #17

Po prostu nie chce mi sie czytac o mosach aosach4.1
Blizej mi do C&A Fan fajny designe swietne artki o C64 i Amidze .


A ja nie chcę piętnasty rok z rzędu czytać opisu SuperFroga, przepisu na zrobienie gradientu w DeluxePaint czy wsadzaniu pod klapkę A1200 8MB RAM. :) To było ciekawe ale 15 lat temu. Dla mnie platformy amigowe to nie niedzielna nostalgiczna rozrywka.
[#62] Re: Polskie Pismo Amigowe #3

@Dorrr, post #47

Dałem to do oceny znajomym od DTP i cóż korekt jest masa.

Ja niestety nie miałem jeszcze czasu dokładniej poczytać artykułów, bo mam koszmarnie ciężki okres w domu i pracy. Jednak na pierwszy rzut oka skład DTP wygląda naprawdę w porządku. Nawet chciałem za to pochwalić składającego ale postanowiłem wstrzymać się do momentu gdy dokładniej poczytam pismo. Zaznaczam, że ekspertem w DTP nie jestem ale jednak w takim mini-wydawnictwie pracowałem 8 lat więc skład tak zupełnie obcy mi nie jest. Ciekawy jestem zastrzeżeń prawdziwych ekspertów od DTP. Czy to faktycznie są jakieś sensowne zarzuty czy po prostu czepianie się. :) Prawdę mówiąc doczepić można się do wszystkiego. Dla jednego font będzie za duży dla innego za mały...
[#63] Re: Polskie Pismo Amigowe #3
No i następny przypadek tajemniczy, pewna pani Dorota zrobiła przelew. Mało że nie podała adresu do wysyłki, to nawet nie ma adresu nadawcy przelewu! Oczywiście nazwisko nie pasuje do żadnego zamówienia... Osobę zamawiającą proszę o kontakt.
[#64] Re: Polskie Pismo Amigowe #3

@G. Kraszewski, post #63

Dlaczego formularz nie dziala w ten sposob ze jesli sie nie wypelni odpowiednich pol to zostanie to zakomunikowane i wyslanie formularza zostanie wstymane?
[#65] Re: Polskie Pismo Amigowe #3

@Phibrizzo, post #64

Problem nie tkwi w formularzu. Cała sprawa odbywa się następująco: ktoś poprawnie wypełnia formularz, wpisując swoje imię, nazwisko i adres wysyłki. Następnie ten ktoś prosi o przelanie pieniędzy inną osobę, o innym zupełnie nazwisku i innym adresie zamieszkania. W tytule przelewu osoba wpłacająca nie podaje ani nazwiska zamawiającego, ani adresu wysyłki. Proszę zauważyć jakie są tego skutki:

1. Nie mam żadnej szansy dopasować zamówienia do przelewu.

2. Jedyna możliwość kontaktu z osobą wpłacającą pieniądze to zwykła poczta, a w przypadku pani Doroty, która nie podała swojego adresu w przelewie, znam tylko imię, nazwisko i numer rachunku...

W takich przypadkach, o ile ten, kto wypełniał formularz i poprosił kogoś nierozgarniętego o wpłatę, nie skontaktuje się ze mną i nie wyjaśni sprawy, nie mam żadnej szansy na realizację zamówienia. Pierwsza sprawa (z postu #54) na szczęście już została wyjaśniona, druga na razie wciąż jest tajemnicą.

Ostatnia edycja: 20.09.10 17:24:44
[#66] Re: Polskie Pismo Amigowe #3

@G. Kraszewski, post #65

Wątek mi się rozwija. Kolejnym bohaterem jest pan Grzegorz z Górnego Śląska. Kłopot w tym, że na przelewie nazywa się inaczej niż na zamówieniu. Różnica to raptem jedna litera, ale jaką mam gwarancję, że to ta sama osoba? Adresy z zamówienia i przelewu są z różnych miast. Również proszę o wyjaśnienie sprawy mailem.
[#67] Re: Polskie Pismo Amigowe #3

@G. Kraszewski, post #66

Dlatego w pewnym sensie dobrym pomysłem byłoby wysyłanie zamówień z formularza, po którego zatwierdzeniu każdy dostaje wygenerowany losowo kod (można i w bazie zapisywać, by się nie powtarzały kody, choć przy np: już 5 znakach szansa ta maleje do minimum). I ten kod podaje się w tytule przelewu. Wtedy też numer przelewu skojarzyć można z danymi adresowymi i sprawa jest załatwiona. Na stronie zaś należy zaznaczyć na samym początku, że proszę kod w tytule przelewu wpisać, może też iść po prostu na skrzynkę e-mail dodatkowo.

Czekam z niecierpliwością więc na numer i na opinie Czytelników :). No i na ankietę ;).

Odnośnie artykułów odnoszących się do sprzętowych rzeczy, mógłbym opisać dwie rzeczy dotyczące Commodore 64: jak podłączyć stację 1541-II do Amigi + software warty uwagi i jak połączyć Commodore 64 przez user port do Amigi (wraz z własnym rozwiązaniem "gdy nie mamy wtyczki typu user port") + software warty uwagi. Nie wiem jednak czy kogokolwiek by to zainteresowało ;).
[#68] Re: Polskie Pismo Amigowe #3

@BagoZonde, post #67

mógłbym opisać dwie rzeczy dotyczące Commodore 64:

Wydaje mi się, że takie artykuły są znakomicie dopasowane do profilu tematycznego C&A Fan, natomiast do profilu PPA chyba mniej. Niemniej, to czytelnicy decydują, jeżeli zdecydują, że chcą czytać na ten temat, to czemu by nie.
[#69] Re: Polskie Pismo Amigowe #3

@G. Kraszewski, post #65

Grzesiek wybacz ale jeżeli w mailu zwrotnym po wypełnieniu jest napisane W tytule przelewu proszę wpisać "PPA" nr 3.
Po wpłynięciu na konto pieniędzy zostanie przesłana mailem informacja.
. To nie dziw się że masz takie "wybrakowane" wpłaty. Najlepiej gdyby to brzmiało W tytule przelewu proszę wpisać "PPA" nr 3 oraz dokładny adres osoby zamawiającej gazetę........
[#70] Re: Polskie Pismo Amigowe #3

@BagoZonde, post #67

ludzie jak widać nie pamiętają o podaniu swoich danych, a co dopiero by było gdyby mieli podawać jeszcze jakiś kod. ludzie generalnie mają tendencję do wyczyniania cudów jeżeli chodzi o płacenie za coś przelewem, wiem z doświadczenia.
[#71] Re: Polskie Pismo Amigowe #3

@TomK, post #69

Nikt z nas nie wpadł na to, że jedni ludzie będą płacić za innych. Poza tym, tak jak pisze Quaint, nie na każdego odmieńca znajdzie się mechanizm, bo i tak wymyślą coś, czego Twój mechanizm nie obejmie. Zajmuję się płatnościami i choćby nie wiem co wymyślać, co miesiąc trafia się 0,1% przypadków, których ludzki rozum nie ogarnia. Wesoła twórczość, i to nie tylko Polaków, jest tak owocna, że żaden system nie będzie doskonały.

Dla mnie jest logicznym następstwem fakt, że jeżeli płacę za kogoś, to w tytule powinien podać za kogo, gdyż wpłacający zamówienia nie robił. Jeżeli ktoś tego nie pojmuje, to powinien nie brać się za realizowanie płatności.
[#72] Re: Polskie Pismo Amigowe #3

@mailman, post #71

to moze w PPA#4 napisac artykul jak dokonac przelewu bankowego za kogos :D OK
[#73] Re: Polskie Pismo Amigowe #3

@MDW, post #60

W sumie ta druga strona medalu się zgadza, z punktu widzenia nie klasyka. Ale chociaż skromną 1 stronę, nie więcej poświęcić symbolicznie dla klasyków...

Tym bardziej że z tego co widzę to co raz więcej firm produkuje rozszerzenia do Amig klasycznych... więc to w sumie jest tam jakaś nowość a nie odgrzewany kotlet po raz n-ty.
[#74] Re: Polskie Pismo Amigowe #3

@TomK, post #69

Grunt to zachować spokój. Przypadek numer 2 został również wyjaśniony. Pozostaje na razie przypadek 3. Pieniądze nie zginą w każdym razie. Dodam że podobna sytuacja miała miejsce przy numerze #2, a więc pół roku temu, przy czym zamawiający... zapomniał o całej sprawie. Niemniej nic nie zginęło, wpłata została odnaleziona w historii konta, a zamawiający dostanie dwójkę wraz z trójką.

A pisanie zbyt długich "instrukcji wpłacania" nie ma sensu, bo... nikt ich nie będzie czytał.
[#75] Re: Polskie Pismo Amigowe #3

@bombermax, post #73

Tym bardziej że z tego co widzę to co raz więcej firm produkuje rozszerzenia do Amig klasycznych...

Jeżeli ktoś z czytelników zakupi taki produkt i zechce napisać artykuł na jego temat, np. ilustrowany zdjęciami, to na pewno wydrukujemy go w piśmie. Jest w nim obecnie sporo artykułów na temat Amigi klasycznej, nie mamy w redakcji "klasykowstrętu".
[#76] Re: Polskie Pismo Amigowe #3

@G. Kraszewski, post #75

(...)nie mamy w redakcji "klasykowstrętu".

To fakt, redakcja zupełnie nie walczy z Amigą Classic. Moim zdaniem na całym ppa.pl nie ma ani jednej osoby która miałaby "klasykowstręt". Co najwyżej "klasykoznudzenie" jak na przykład ja. :)
[#77] Re: Polskie Pismo Amigowe #3

@G. Kraszewski, post #68

Zgadzam się z powyższym. Taka tematyka pasuje, ale do C&A. W PPA skupiłbym sie bardziej na "współczesności", a nie na nostalgicznym odgrzewaniu artykułów sprzed dwóch dekad.
[#78] Re: Polskie Pismo Amigowe #3

@Adam_K, post #77

Racja, też jestem tego zdania, zresztą w sumie na PPA stworzyłem taki dział ;). Chciałem to jedynie nieco rozszerzyć, ale w sumie nie ma co odgrzewać kotletów. Więc pozostaje mi tylko rysować historię, bo z tematu Amigi - no niepopularnie rzecz ujmując - WYPADŁEM (!).
[#79] Re: Polskie Pismo Amigowe #3
O PPA pojawił się już njus na Amigaworld.net :D
Może świat się trochę zainteresuje ;)
[#80] Re: Polskie Pismo Amigowe #3
Za Odrą piszą o gazetce :P

http://www.amiga-news.de/de/news/AN-2010-09-00046-DE.html
[#81] Re: Polskie Pismo Amigowe #3

@MaveRick, post #80

taa... [Kommentare: 0]. Z kolei na AW.net - 2 comments. Pewnie niektórzy Polacy mieszkający za granicą zamówią sobie PDFa. Dobre i to.
[#82] Re: Polskie Pismo Amigowe #3

@Adam_K, post #77

napisałem symboliczna strona.. czy to tak dużo? Przytaczasz współczesność w której tak naprawdę brak Amigi :) dobrze o tym wiesz kolego ;) A jeśli mowa o współczesności to numer powinien składać się tylko i wyłącznie z tematu odrodzenia Commodore - USA ... klasykowstręt jednak gdzieś tam się ujawnia.. a stwierdzenia i temu podobne typu odgrzewanie kotletów temu świadczą OK
[#83] Re: Polskie Pismo Amigowe #3

@bombermax, post #82

Bombermax: jeżeli interesuję Cie klasyka, czemu nie napiszesz jakiegoś artka? Sporo się dzieje w klasykowym świecie, jest trochę hardware który można by opisać. "Pióro" w dłoń !
[#84] Re: Polskie Pismo Amigowe #3

@pampers, post #83

chciałbym i to bardzo. Tym bardziej, że mam naprawdę sporo czasu i nie wiem co z nim zrobić. Tylko to redakcja musi się wypowiedzieć. Z tego co wiem to mam dar wyszukiwania ciekawych, klasycznych tematów. Ale tak jak to napisałem wcześniej góra rozdaje karty ;)
[#85] Re: Polskie Pismo Amigowe #3

@bombermax, post #84

Skrybnij do Mailmana z tematem, on tu rozdaje karty :)
[#86] Re: Polskie Pismo Amigowe #3
Pismo super, a grafika Lazura po prostu prześliczna i baaardzo przypomina mi czasy papierowych magazynów amigowych. Właśnie takie scenowe motywy graficzne powinny być na okładce PPA #4 i późniejszych, a nawet może towarzyszyć całemu pismu (obok grafiki Bartka Żołyńskiego) !!!! Uwierzcie mi, bardzo oddaje to klimat Amigowy (szczególnie "Szninkiel i Yon" :D ) Gorące pozdrowienia dla tych co włożyli swój wkład w pismo!!!!! Czekam na jeszcze !!!!!
[#87] Re: Polskie Pismo Amigowe #3

@Minniat, post #86

Na chwilę obecną "jeszcze" stoi pod ogromnym znakiem zapytania. Są tylko cztery artykuły do nowego numeru i w obecnej sytuacji na pewno nie pojawi się on w przewidywanym terminie. Apeluję o nadsyłanie artykułów.
[#88] Re: Polskie Pismo Amigowe #3

@Minniat, post #86

bardzo oddaje to klimat Amigowy (szczególnie "Szninkiel i Yon":D)

Szninkiel i Yon to raczej klimaty Rosińskiego niż Amigi. :) Lazur to tylko ręcznie "zeskanował". Do dzisiaj nie mogę zrozumieć jak kogoś takie przepixlowywanie mogło bawić. Na szczęście w pewnym momencie scena odeszła od kopiowanych obrazków. Powoli traciłem resztki szacunku do scenowych grafików gdy widziałem jak kolejny "ręczny skan" wygrywał compo.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem