Komentowana treść: Wystąpienie Bena Hermansa i braci Frieden
[#1] Re: Wystąpienie Bena Hermansa i braci Frieden
Nie wiedziałem, że Ci bracia to bliźniacy pomysł
[#2] Re: Wystąpienie Bena Hermansa i braci Frieden

@Minniat, post #1

No bez jaj - dziesiątki (jeśli nie setki) razy o tym wspominano na PPA.
[#3] Re: Wystąpienie Bena Hermansa i braci Frieden
Podsumowanie tego co powiedziano. Jeżeli coś przekręciłem lub niedosłyszałem, przepraszam. Straszne głosy w tle utrudniały zrozumienie niektórych wypowiedzi.

Ben Hermans potwierdził wydanie AmigaOS 4.1 dla Amig klasycznych, który raczej nie będzie ograniczoną, czy uszczuploną wersją tego systemu. Firma nie chce tracić bazy użytkowników wersji klasycznej, która jest całkiem spora (pytanie 6 w sesji Q&A). Nie znana jest jednak cena (pytanie 3 w sesji Q&A).

Thomas Frieden poinformował o zmianach, nad którymi obecnie pracują w systemie. Planowane jest m.in. usunięcie bariery 2 GB fizycznej pamięci jaką pozwala zaadresować obecnie kernel. W Sam460ex i X1000 ma to ograniczenie już nie istnieć. Ogólnie planowane jest również pozbycie się z systemu tzw. Forbid/Permit.

Ben Hermans poinformował, że celem w dziedzinie grafiki jest pełna implementacja OpenGL i obsługa najnowszych kart graficznych. Z tego względu zdecydowano się na port Gallium. Hans-Joerg opowiadał na temat tego elementu, który ma zastąpić obecnie istniejący podsystem 3D oraz starą graphics.library. Panowie liczą, że implementacja tego podsystemu przyczyni się do wielu nowych funkcji takich jak wyświetlanie ekranu na wielu monitorach, przenoszenie pomiędzy nimi okien itp., czy tworzenie interfejsu użytkownika na bazie kompozycji obrazu.

W sesji pytań i odpowiedzi Ben Hermans przyznał, że celem dla nich są użytkownicy, którzy są zaznajomieni z systemem i używali Amigi w przeszłości. Nie widzą jednak AmigaOS jako systemu, który może konkurować z wiodącymi systemami. Jest raczej dla hobbystów i chcą go po prostu jak najbardziej dostosować do obecnych realiów. Pytanie piąte dotyczyło USB 2.0. Działa całkiem w porządku, choć nadal są pewne drobne problemy z niektórymi urządzeniami. Pytanie 6 i 7 dotyczyło wolumenu sprzedaży wersji klasycznej OS 4.1 i w podtekście poruszono temat, czy nie jest planowana jakaś nowa płyta procesorowa PPC (wychwycił ktoś słowo, do którego Ben Hermans przyrównał Sharka?) dla klasyka. Nie zaprzeczono, nie potwierdzono. Gdyby tak się miało stać Hyperion Entertainment nie będzie nikogo dyskryminował i będzie starał się to również wspierać. Liczy się raczej to, aby osoby z klasykami zobaczyły na co stać system i być może zachęcić ich do kupna lepszych, szybszych maszyn. Pytanie 7 - wydaje mi się, że chodziło o rozwój Workbencha, a Ben stwierdził, że są ważniejsze rzeczy (ale nie mam pewności). Pytanie 8 - dotyczyło porównań OS 4.1 między X1000, Sam 440, AmigaOne. Hans-Joerg stwierdził, że na razie jest na to trochę za wcześnie.

----

Zobaczcie jakie stare dziadki siedzą na sali, zwłaszcza za tym kolesiem co na początku sesji Q&A zadał dwa pytania!
[#4] Re: Wystąpienie Bena Hermansa i braci Frieden

@Minniat, post #1

A zwróciliście uwagę na szerokie audytorium? (jest kilka ujęć z sali, kiedy zadawane są pytania)... średnia wieku na oko znacznie powyżej 50 lat + kilka ciekawych postaci (Strażnik Teksasu w koszulce z boing ballem, ortodosyjny Żyd w jarmułce itp.). :)
[#5] Re: Wystąpienie Bena Hermansa i braci Frieden

@respector, post #4

ortodosyjny Żyd w jarmułce itp.)

Mówisz o tym, co zadał dwa pytania na początku sesji Q&A? Mi się wydaje, że to chyba tylko tak padało światło, choć przy drugim pytaniu gdy się odchylił też miałem takie wrażenie.

Ale brodaty jankes i dziadek za nim po prostu wymiatają. Czy kojarzy ktoś ich ksywki?
[#6] Re: Wystąpienie Bena Hermansa i braci Frieden

@mailman, post #5

Mówisz o tym, co zadał dwa pytania na początku sesji Q&A? Mi się wydaje, że to chyba tylko tak padało światło, choć przy drugim pytaniu gdy się odchylił też miałem takie wrażenie.


Tak - o nim. Też sądziłem, że mi się wydawało, więc przy drugim pytaniu się specjalnie przyjrzałem :)
[#7] Re: Wystąpienie Bena Hermansa i braci Frieden

@respector, post #4

Co tu dużo gadać. Średnia wieku społeczności amigowej pewnie oscyluje koło tych 5 dych. Czas leci, a my niestety nie młodniejemy .
[#8] Re: Wystąpienie Bena Hermansa i braci Frieden

@JaCoP, post #7

a kolejna Amiga bedzie dla seniora, z duzymi przyciskami, wielkimi ikonami i portem do aparatow sluchowych ;)
[#9] Re: Wystąpienie Bena Hermansa i braci Frieden

@respector, post #6

A czy to nie jest ten Bill Panagouleas z DiscreetFX?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem