Komentowana treść: pci.library 9.6 beta
[#1] Re: pci.library 9.6 beta
Jak predkosciowo wypada taka pamiec? Pewnie nie jak w kartach na zlaczu procesora?
[#2] Re: pci.library 9.6 beta

@pawelini, post #1

Ktoś gdzieś pisał że jest to ok.10MB/s. Jeśli się mylę, to proszę o poprawkę.
[#3] Re: pci.library 9.6 beta

@waldiamiga, post #2

tak, okolo 10 mb/s
wychodzi wiec ze lepiej kupic medka + radka niz to nowe rozszerzenie pamieci
[#4] Re: pci.library 9.6 beta

@pawelini, post #1

swietna wiadomosc :) Elbox Respect :)
[#5] Re: pci.library 9.6 beta

@rzookol, post #3

A ile wyciąga pamięć na kartach PPC? Odwykłem trochę od amigowej numerologii, ale mimo wszystko 10MB/s wydaje mi się strasznie mało...
To dysk, nawet w Amidze na kontrolerze SCSI, wyciąga więcej (chociaż wiadomo, że ma dłuższy czas reakcji itp. itd.)...
[#6] Re: pci.library 9.6 beta
Wiadomosc bardzo dobra. Ja jednak troche przymarudze ;)
Wiadomo ze w Radeonach podpietych do Medka w Amigach klasycznych pracujacych pod OS3.x nie ma sterownikow pod 3D, wiec dalej bede sie trzymal Voodoo3. Pytanie: czy nie dalo by sie zrobic karty PCIowej pracujacej tylko jako rozszerzenie pamieci? Taki klasyk z 512MB na DDRach (tak wiem, szczyt rozpusty) bylby wypasem :)
[#7] Re: pci.library 9.6 beta

@Phibrizzo, post #6

A po co Ci 512MB na DDRach dostępne jedynie przez szynę o przepustowości cirka 10MB/s?
[#8] Re: pci.library 9.6 beta

@Marek Szyprowski, post #7

Dla +50 do lansu ;)
A na serio, jak taka karta wyszla na Zorro3 do duzych Amig to nikt sie nie pytal czemu na DDR (czy tez SDRAM) a nie na SIMMach.
Ponadto w Radeonach na pewno sa jakies szybkie uklady pamieci wiec takie pytanie nie ma zbytnio zadnego znaczenia.
A jesli Ci chodzi dlaczego tak duzo, to wiesz rozni ludzie rozne rzeczy robia.
[#9] Re: pci.library 9.6 beta

@Phibrizzo, post #6

Nie wiem, jak w Mediatorze - ale w ZORRO można było wpiąć dwie karty i Amiga obie obsługiwała. Możliwe, że z Medkiem też tak można - Voodoo do obrazu, Radeon jako rozszerzenie.
[#10] Re: pci.library 9.6 beta

@APC74, post #9

no właśnie o to samo miałem zapytać. Sam mam voodoo, wiec moze Radka tylko jako rozszerzenie RAMu dokupić ? ;)



Ostatnia edycja: 18.12.10 19:33:50
[#11] Re: pci.library 9.6 beta
Teoretycznie na Vooodoo też da się zaalokować pamięć karty dla OS a część zostawić np dla Picasso. Tak przynajmniej wynika z mojej korespondencji z Elboxem. Rozważałem ZoRRam ale jeśli to zadziała to raczej zostanę przy pamięci z karty gfx pod warunkiem że OS4.1 będzie albo rozsądnie chodził na mojej konfiguracji albo potrafił będzie obsłużyć Mediatora i kartę w podobny sposób (w to akurat raczej wątpię). W ten weekene zamierzam postetować taki setup na Voodoo 3.

Co do 2 kart graficznych to skoro - znów teoretycznie bo nie sprawdzałem - da się włożyć kartę Zorro (np CyberVision) i PCI w jeden config to być może da się jakoś uruchomić dwie różne karty (Voodoo i Radeon). W przypadku Voodoo >3 i drugiej karty może być jednak problemem zworka WINSIZE, aczkolwiek u mnie udało się uruchomić system na konfiguracji innej niż zalecania producenta. Po wymienia mejli z Elboxem wróciłem jednak do setup zalecanego przez nich.

Może warto napisać do Elboxu pytanie? Swoją drogą mam nadzieję że będą oni testować 4.1 dla klasyków.

BTW: Brawa dla Elboxu za ciągły support :)
[#12] Re: pci.library 9.6 beta
wazniejsza sprawa bylyba poprawki do sterow p96 dla kart voodoo, ze nie wspomne o sterach w3d dla redeona, bo jak sie okazuje za to akurat panowie nic nie moga.

zreszta niestety samym niszczesciem jest wybor standardu gfx, dokonalem dzis paru testow porownawczych cgx i p96, przy czym okazuje sie ze cgx gromi p96 bodajze o faktor 10. testy musza zostac zweryfikowane ale jak to sie potwierdzi to masakra dla p96.
[#13] Re: pci.library 9.6 beta

@wawrzon, post #12

Znaczy CGX3 (bo chyba tylko taki obsługuje Voodoo) gromi P96 2.1 (próbowałeś innych wersji, najnowsza bodaj jest jakaś alfo-beta 2.2)?
Z tego co ja patrzyłem testy testami, a w praktyce jest bardzo podobnie, przy czym CGX4 jest szybszy w grach. Testowałem to pod Zorro II.
[#14] Re: pci.library 9.6 beta
Jeszcze dodam taka ciekawostke po chyba umknela. Juz jakis czas temu pojawila sie tez nowa wersjia FastEthernet.device w wersji 1.25.
[#15] Re: pci.library 9.6 beta
Firma Elbox w stworzyla taki nieoficjalny Mediator Multimedia CD 2.1 zawierajacy:

pci.library 9.7
FastEthernet.device 1.25
Virge.card 1.13

Do pobrania na stronie
http://www.elbox.com/downloads_mediator.html

[#16] Re: pci.library 9.6 beta
Jeszcze troche i bedziemy miec sterownik dla Radeon HD5450 512MB PCI, ktory bedzie potrafil wykorzystac moc GPU jako komprocesora pod AmigaOS do roznych rzeczy dekodowanie dzwieku mp3, dekodowanie DVD, divx itp. :
[#17] Re: pci.library 9.6 beta

@Pawelek, post #16

Jeszcze troche i bedziemy miec sterownik dla Radeon HD5450 512MB PCI


Pod AmigaOS 3 to raczej wątpliwe...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem