Komentowana treść: Wesołych Świąt od Stefkosa
[#1] Re: Wesołych Świąt od Stefkosa
Ja już przesłałem Stefkosowi świąteczne życzenia wraz z crashlogiem Transfera z serdecznymi pozdrowieniami spod adresu $00000000.
[#2] Re: Wesołych Świąt od Stefkosa
fantastycznozajebista wiadomość
[#3] Re: Wesołych Świąt od Stefkosa

@G. Kraszewski, post #1

dziekuje serdecznie

musze chyba zrobic porzadek z tymi maszynami, na jednej mam invzero na drugiej nie i potem takie kwiatki wychodza a poprawienie tego to chwila przeciez.

p.s.porzadek zrobimy po swietach:)
[#4] Re: Wesołych Świąt od Stefkosa

@stefkos, post #3

Gdybyś miał kiedyś chwilę czasu i dodał obsługę SFTP do Transfera byłoby bardzo fajnie ;).
[#5] Re: Wesołych Świąt od Stefkosa

@strim, post #4

Stefkos jest już molestowany przeze mnie od dłuższego czasu w tym temacie

Dzięki za Twoją pracę Stefkos!
[#6] Re: Wesołych Świąt od Stefkosa
Brawo ten pan.

@all
Nie zapomnijcie kliknac buttona paypal na stronie stefkosa :) bo naprawde warto.
[#7] Re: Wesołych Świąt od Stefkosa
stefkos a gdzie wersja dla AmigaOS4.X !!! jak tak mozna byc bezczelny i nie zrobic portu na tak znakomity system !!!
jestes drugi po MDW do odstrzalu przez Exec.watch
[#8] Re: Wesołych Świąt od Stefkosa

@HOŁDYS, post #7

jestes drugi po MDW do odstrzalu przez Exec.watch

Kto by się takimi bzdetami przejmował :)
[#9] Re: Wesołych Świąt od Stefkosa
Łomatko, Legion?! Jak tylko wrócę do domu to odpalam. Resztę też potestuję. Dzięki wielkie, Stefkosie!

P.S. A łer is nowy Sketch, łer iz? Dopiero na święta Zmartwychwstania Pańskiego?
[#10] Re: Wesołych Świąt od Stefkosa

@recedent, post #9

Sekcz jest czescia MOS'a, aktualizuje go od czasu do czasu. Teraz nawet bedzie go wiecej....znaczy sie czasu:)
[#11] Re: Wesołych Świąt od Stefkosa
Jako SS fighter domagam się screenshotów pod każdym newsem o nowym programie :) Musiałem biedny wchodzić na stronę Stefkosa, żeby zobaczyć jak Transfer wygląda...
[#12] Re: Wesołych Świąt od Stefkosa
Nawzajem udanych i szczęśliwych Świąt :)
[#13] Re: Wesołych Świąt od Stefkosa
Uruchomiłem Legion i działa. :) Zastanawiam sie jak ta wersja Legionu powstała skoro pierwowzór został napisany w AMOSie. Autorzy wersji dla Windows przepisywali to od zera zgodnie ze źródłami amosowymi? Uffff, koszmarna robota. Jeżeli tak było to pełen szacun. :)
[#14] Re: Wesołych Świąt od Stefkosa
Brakuje publicznej wersji Rise Of The Triad, choćby tej brudnej :D
Pogram sobie w Legion, bo nigdy w "klasyczną" wersję nie ciupałem.
Aaa.... czy ktoś może , w ramach świątecznego odpoczynku zerknąć na źródła Shadow Warrior i skompilować to na MorphOSa? :). Ładnie proszę.



Ostatnia edycja: 22.12.10 15:26:10
[#15] Re: Wesołych Świąt od Stefkosa
Dzięki Stefkos za prezenty świąteczne. Życzę też samych radości.
Na taki "transfer" czekałem.
Pytanie: co zrobić aby "Legion" był na cały ekran? Czy potrzeba mieć zdefiniowaną rozdzielczość 320x280? Mam najmniejszą 640x480, ale kaszani mi się grafika. W okienku jest wszystko za małe. A jako, że mało gram, to wzięła mnie chęć pogrania w tę grę.
[#16] Re: Wesołych Świąt od Stefkosa

@AS, post #15

Ja również dziękuję Stefkosie za tak zacne prezenciochy i życzę również wesołych świąt, a także smacznej choinki :)
[#17] Re: Wesołych Świąt od Stefkosa

@AS, post #15

Uch... Pograłem chwilę w "Legion" i... muszę stwierdzić, że gra wymaga jeszcze trochę pracy.

1. operacje na przyciskach w "ekwipunku", czy "Akcji w terenie" powodują przesuwanie samych przycisków/wysuniętego "okienka" o parę pikseli w górę. Z czasem (jak dobrze motamy w ekwipunku) gubimy się gdzie są te wszystkie kwadraciki mają być. Zwłaszcza, że nowe rysują się na "starych, lekko przesuniętych".
2. podczas "Akcji w terenie" każde przerwanie akcji (kliknięcie myszką) powoduje mrugnięcie ekranu na czarno. Wkurzające.
3. Ludziki (chłopi) mimo antialiasingu w jednej fazie ruchu nie są wygładzani. Bodajże jak przystają na chwilę.
4. Niestety udało mi się dość szybko zawiesić grę (bodajże piąty dzień czasu gry). Akcja w mieście, śmierć chłopa - tło czarne, widać tylko postacie. Gra nie odpowiada. Grab tutaj jak kto ciekawy.

@AS: Zmień sobie w pliku konfiguracyjnym domyślną rozdziałkę fullscreena na jaka Ci tam odpowiada.

A teraz... Kolejne testy :)
[#18] Re: Wesołych Świąt od Stefkosa
Legion OK hula
SMS - się przetestuje ;P
Transfer - bardzo ciekawy program :)

I Wesołych Świat :)

[#19] Re: Wesołych Świąt od Stefkosa
Ja jestem zachwycony Legionem. Jedna z lepszych gier PL czasów A500.
Jest jeden problem. Zapis stanu gry. Jakoś nie ga się zpisać ....
[#20] Re: Wesołych Świąt od Stefkosa

@waldiamiga, post #14

Do dogadania, ale po swietach:)
[#21] Re: Wesołych Świąt od Stefkosa

@AS, post #15

A nie lepiej fullscreen, konfig jest w katalogu z gra...trzeba edytowac recznie.
[#22] Re: Wesołych Świąt od Stefkosa

@recedent, post #17

1. To bylo testowane przeze mnie oraz grxmrx'a...zostalo poprawione, przynajmniej tak twierdzilismy.
2. Sprawdze to chociaz to moze byc...czesc emulacji AMOS'a w kodzie:)
3. Nie udalo mi sie namierzyc tego przez releasem a uwazalem to za maly problem by nie puscic gry w swiat.
4. Problem moze byc w engine albo w braku pamieci. Na czym odpalasz gre? ile pamieci zostaje karcie grafiki?
[#23] Re: Wesołych Świąt od Stefkosa

@MaveRick, post #19

Zobacz czy w katalogu z gra jest katalog archiwum .
Wiekszosc paczek przygotowywalem by mialy ten katalog no ale mogl sie wkrasc blad:)
EWentualnie zglos co i jak dokladniej i sprawdze.
[#24] Re: Wesołych Świąt od Stefkosa

@stefkos, post #22

czesc emulacji AMOS'a w kodzie

Rety, emulacja AMOSa? :) Na czym to polega? Jak to wygląda?
[#25] Re: Wesołych Świąt od Stefkosa

@MDW, post #24

wyglada marnie... uwierz
[#26] Re: Wesołych Świąt od Stefkosa

@stefkos, post #21

Dzięki, nie zauważyłem go wczesniej. Przełączałem poprzez SDL, ale kaszaniła się grafika.
[#27] Re: Wesołych Świąt od Stefkosa

@stefkos, post #23

Ad. nie zapisywanie stanu gry.

Tak, folder archiwum jest.

Odpalilem Soopium. Klikam na przycisk Zapis Gry i Snopium wywala odrazu 6 linijek błędu Legion.exe
Teraz jak klikne na przycisk PustySlot i pojawia sie kursor do wpisania nazwy "sejwa" Snopium wywala caly czas to samo i linijki z bledem leca na leb na szyje. w 1 sek wywala z 10x Błąd Legion.exe (tylko ten jeden plik). Innych błędów nie widać.

P.S. Giera lepiej chodzi w oknie jak na FullScreen
P.P.S. Bardzo dobra gra! Stefkos - dzięki. Prosimy o poprawe i dalszy "szlif" gry. "Warta zachodu"

Ostatnia edycja: 23.12.10 01:12:51
[#28] Re: Wesołych Świąt od Stefkosa
Transfer jest świetny. Widać, że inspirowałeś się ATC. Właśnie zassałem serwery z ATC. Przydałoby się w guide napisać ludziom który konkretnie plik trzeba zassać, żeby nie musieli zgadywać. Dzięki Stefkos :D
[#29] Re: Wesołych Świąt od Stefkosa

@R-Tea, post #28

siadaj i pisz :)
[#30] Re: Wesołych Świąt od Stefkosa

@MaveRick, post #27

Sefkos. Znalazlem problem z zapisem stanu gry. Katalog archiwum jest w katalogu Legion a powinien byc w nastepnym katalogu legion z gra a nie z portem :)
Czyli trzeba stworzyć katalog archiwum w Legion/Legion.

Znalazłem inny dziwny problem... Jesli zacznę skakać po katalogach gry Legion i zacznę przełączać w oknie na Lista-Iknony i WszystkiePliki-Miniatury-Ikony to Mos wiesza się :) i to jest tylko w tym katalogu Legion.

Dziwne.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem