Komentowana treść: Edytor 32-bitowych ikon w wersji 1.0
[#1] Re: Edytor 32-bitowych ikon w wersji 1.0
Ech ikonki i ikonki i jeszcze raz ikonki :(

Może by tak grę jakąś a nie ikonki :(



AAaaa......

tak zapomniałem... Bardzo Świetna Wiadomość :(

Ostatnia edycja: 05.01.11 18:08:03
[#2] Re: Edytor 32-bitowych ikon w wersji 1.0

@(V)(I)mothe(P), post #1

Hmm nie rozumiem skąd ta reakcja. Przecież Robert jest jednym z niewielu ludzi, którzy chcą robić teraz gry na Amigę.
[#3] Re: Edytor 32-bitowych ikon w wersji 1.0

@strim, post #2

A przepraszam - tak mnie jakoś naszło - zły dzień :(

....


Zresztą tak czy siak gier nadal brak :(

Ostatnia edycja: 05.01.11 19:17:05
[#4] Re: Edytor 32-bitowych ikon w wersji 1.0

@(V)(I)mothe(P), post #1

Ładnych ikonek nigdy za wiele ;) W systemie AOS4.0/4.1 są różne style GUI, różne tapety, ale nie ma możliwości zmieniania stylu ikonek, obowiązuje tylko ten standardowy. Fajnie gdyby powstały zestawy na kształt MagicWB, NewIcons itp. znane z klasyka, tylko że dla systemu AOS4.x i w true-color.

Mam nadzieję, że mój program jak go jeszcze trochę rozbuduję umożliwi stworzenie takich nowych zestawów ikon. Byłoby super, sam spróbuję narysować jakiś zestaw. Obecnie dodaję jeszcze funkcje do programu i optymalizuję go.
[#5] Re: Edytor 32-bitowych ikon w wersji 1.0

@Minniat, post #4

Trzeba ludzi z inicjatywą popierać, nawet jak się nie skorzysta z tego co robią, dlatego SZACUN za to, że Ci się chce. OK
[#6] Re: Edytor 32-bitowych ikon w wersji 1.0
Ehh biedni użytkownicy AOS 4.1 Niestety nudę trzeba czymś zabić i jest troche pocieszenia na wydane kilka tysięcy złotych a ikonki odrazu robią się kolorowe
[#7] Re: Edytor 32-bitowych ikon w wersji 1.0

@Minniat, post #4

Szacun tym większy że jesteś chyba jedynym polskim programistą (no, jest jeszcze Grzegorz) który pisze coś pod OS4/4.1.
[#8] Re: Edytor 32-bitowych ikon w wersji 1.0

@Minniat, post #4

Mam nadzieję, że mój program jak go jeszcze trochę rozbuduję umożliwi stworzenie takich nowych zestawów ikon.


Zastanawia mnie tylko jedno - dlaczego tak uparcie ignorujesz poprawki i ulepszenia sugerowane przez konrada na forum exec.pl - to zamierzone zachowanie? :)
[#9] Re: Edytor 32-bitowych ikon w wersji 1.0

@krismiszcz, post #6

A Tobie najbardziej przeszkadza to wydane kilka tysiecy do ktorych sie nie dolozyles. Co za zal.

To takie straszne ze ludzie chcieli czegos za kase by ktos kto to zrobi mial z tego korzysc. Nie lepiej wszystko robmy 4free, zadzwon do blizzarda by diablo 3 bylo darmo.

Ostatnia edycja: 05.01.11 23:47:12
[#10] Re: Edytor 32-bitowych ikon w wersji 1.0

@szuler, post #8

@Szuler

Proszę nie generalizować. Zależy o które zmiany chodzi. Na niektóre się zgadzam, na niektóre nie i podaję przyczynę. Tak się złożyło, że zebrałem już trochę wcześniej prósb z forum Amigans.net i jestem powściągliwy w przyjmowaniu kolejnych, dopóki nie spełnię tych dotychczasowych.
[#11] Re: Edytor 32-bitowych ikon w wersji 1.0

@Minniat, post #10

Z mojej strony gratulacje, wlasnie sobie sprawdzilem mospainta z roku 2003/2004, wtedy wygladal...no wygladal podobnie, bebechy mial tylko inne (bazujac na tym co piszesz)
[#12] Re: Edytor 32-bitowych ikon w wersji 1.0

@krismiszcz, post #6

Jak nie wiesz o czym piszesz to po co piszesz...?
[#13] Re: Edytor 32-bitowych ikon w wersji 1.0

@reactor, post #12

Widocznie nudzi sie na swoim firmowym pececie z linuxem
[#14] Re: Edytor 32-bitowych ikon w wersji 1.0

@waldiamiga, post #7

eee, no przeciez wydalem SCANdala na os4

[#15] Re: Edytor 32-bitowych ikon w wersji 1.0
A po co ten program ma możliwość rysowania ? Czy nie wystarczył by import gotowych obrazków w różnych formatach dla ikonki otwarta/zamknięta i zapis do formatu ikon. Pisanie kodu odpowiadającego za rysowanie to strata czasu, a przeciętny program graficzny i tak będzie miał większe możliwości.
[#16] Re: Edytor 32-bitowych ikon w wersji 1.0

@Sventevith, post #15

Ma możliwość rysowania bo w przyszłości może z tego wyrosnąć jakiś większy program do obróbki grafiki (jest realizowany w projekcie OpenAmiga). Import gotowych obrazków w dowolnym formacie rozpoznawanym przez datatypy już jest.
[#17] Re: Edytor 32-bitowych ikon w wersji 1.0

@Minniat, post #16

ladowanie przez datatypy to jakies 10-20 linijek kodu:) no moze wiecej
[#18] Re: Edytor 32-bitowych ikon w wersji 1.0

@stefkos, post #17

Nawet mniej jeśli używa się klasy bitmap.image ;) Wtedy wystarczy proste makro.
[#19] Re: Edytor 32-bitowych ikon w wersji 1.0

@Minniat, post #16

Dla mnie to strata czasu TV Painta i tak nie przegonisz.
[#20] Re: Edytor 32-bitowych ikon w wersji 1.0

@rzookol, post #14

eee, no przeciez wydalem SCANdala na os4

Wybacz że Cię nie wymieniłem, po prostu nie wiedziałem o tej wersji :)
[#21] Re: Edytor 32-bitowych ikon w wersji 1.0

@Sventevith, post #19

Zwróć uwagę, że Robert za tę stratę czasu może wziąć pieniądze - tak więc dosyć opłacalna ta strata czasu. Poza tym, jest takie zapotrzebowanie gdyż uruchomiono bounty - widać TV Paint nie wystarcza.
[#22] Re: Edytor 32-bitowych ikon w wersji 1.0

@mailman, post #21

Ale ja nie mam nic, przeciwko. Tylko Ja osobiście nie wpłacił bym na to bounty. Skoro mogę ikonki zrobić w dobrym graficznym programie. Jedynie co potrzebne to konwerter do formatu ikon.

Nawet jeśli by na tym nie zarabiał, nie nam decydować co zrobi ze swoim wolnym czasem. Chcialem jedynie powiedzieć, że są o wiele bardziej potrzebne programy, a przy niedoborze programistów robienie programu którego funkcjonalność da się zrealizować o wiele lepiej już istniejącym softem jest stratą czasu.

Gdybym był zgryźliwym mógł bym powiedzieć, że z drugiej strony co pozostaje userom OS4 poza zabawami z ikonkami Przecież to esencja Amigowania.

Ostatnia edycja: 08.01.11 15:41:42
[#23] Re: Edytor 32-bitowych ikon w wersji 1.0

@Sventevith, post #22

Na tzw. normalnym rynku komputerowym nie pisze się programów "bo są potrzebne" tylko dlatego, że klienci chcą za nie zapłacić. Jeżeli jest na coś bounty to dlaczego się po te pieniądze nie schylić? Tym bardziej, że jak widać Minniat sobie z tym zadaniem bez problemu poradził (programu nie testowałem, ale opinie są raczej pozytywne).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem