Komentowana treść: Qt 4.7 alpha
[#1] Re: Qt 4.7 alpha
Świetna wiadomość OK
[#2] Re: Qt 4.7 alpha
ooo QuickTime na Amidze :):):) ;)
[#3] Re: Qt 4.7 alpha
ciekawe czy da się zrobić port QT bez używania *.so (wzglednie bibliotek statycznych), czy dla rzeczy w CPP *.so są jedyna drogą
[#4] Re: Qt 4.7 alpha

@rzookol, post #3

Pewno można, tylko za jaką cenę?
Skoro oryginalne biblioteki nie wspierają prawie nic z c++,
to najlepiej dać sobie z nimi spokój po prostu.
Przecież nie ma sensu, żeby człowiek siedział dodatkowe pięć czy dziesięć lat,przelewając z pustego w próżne,
tj. na siłę pakując bibliotekę w c++ do formatu bibliotek sprzed 25 lat.
MOS Team powinien wziąć przykład z twórców Amiga Os 4, i dorobić *.so w MOS.



[#5] Re: Qt 4.7 alpha

@zxcvb8000, post #4

Nie potrzeba *.so w Mosie. Zwykle shared liby spelniaja swoja funkcje znakomicie. W takiej formie w jakiej to jest w os4 to jest nieporozumienie ale kazdy robi to co lubi.
[#6] Re: Qt 4.7 alpha

@AmiChris, post #5

Może i tak, ale nie zmienia to faktu, że shared liby jakie są w AmigaOSie nie są już tak znakomite dla Qt. Przynajmniej według autora portu.
[#7] Re: Qt 4.7 alpha

@zxcvb8000, post #4

wszystko fajnie ale morphos ma obsluge #?.so od dawna, pewnie nawet wczesniej niz mial ją os4 :)

po prostu jest niewykorzystywana (nie liczac portu quaka2 z 2005 roku)

i moje pytanie nie dotyczylo filozoficznego podejscia nad pakowaniem cpp do #?.library tylko technicznego. czy sie da?
[#8] Re: Qt 4.7 alpha

@rzookol, post #7

http://utilitybase.com/forum/index.php?action=vthread&forum=7&topic=1874 - ciekawe.. jakoś przeoczyłem...
[#9] Re: Qt 4.7 alpha
czy ktoś z userów os4 może powiedzieć na ile ten port jest zgodny z Amiga Style Guide od commodore ?
[#10] Re: Qt 4.7 alpha

@rzookol, post #9

Książka o którą pytasz:

"AMIGA User Interface Style Guide"
by Commodore-Amiga (Author), Dan Baker (Author), Mark Green (Author), David Junod (Author).

Została wydana w 1991 roku.
Jest raczej nie aktualna.
W najlepszym razie opisuje gadtools plus zestaw 12 klas BOOPSI wbudowanych w ROM 2.04.
(http://gega.homelinux.net/AmigaDevDocs/lib_12.html).

Gadtools jak wszystkim wiadomo, to w MOS/AOS/AROS nakładka na własne zestawy klas BOOPSI.
Czyli tu temat jest nieaktualny od lat.

A klasy BOOPSI które Commodore dawało w standardzie, jest ich w sumie tak mało, że trudno tu w ogóle mówić o jakimś stylu.
Jak mamy tak naprawdę tylko 3 gadgety - przycisk, string i suwaczek, to w sumie do tego każdy obecny system pasuje.

Tak że ciężko powiedzieć czy Qt pasuje do wizji Commodore z roku 1991, jak w zasadzie Commodore wtedy niczego nie zdefiniowało.

Ja bym się skłaniał że nie można powiedzieć że nie pasuje.

[#11] Re: Qt 4.7 alpha

@zxcvb8000, post #10

Przejrzałem dodatkowo materiały z DevCon 93.

Piszą w rozdziale "Future Directions", że właśnie Gadtools ma być w przyszłości nakładką na klasy BOOPSI.
Zestaw gagdetów jaki ma być w przyszłości:

-buton
-checkbox
-radiobutton
-popup gadget - ma wyglądać i działać jak typowy combobox z innych systemów, gagdet cycle do wywalenia
-listview
-scroller
-slider
-textentry
-filereq - poniższe trzy w zasadzie jako lista
-fontreq
-screenmode
-calendar
-pager
-fuelgauge

Wytyczne prawie nic nie mówią na temat wyglądu, opisują działanie gagdetow.
Moim zdaniem wytyczne Commodore pasują do wszystkiego, zarówno MUI jak i Reaction jak i Qt.
[#12] Re: Qt 4.7 alpha

@zxcvb8000, post #10

W najlepszym razie opisuje gadtools plus zestaw 12 klas BOOPSI wbudowanych w ROM 2.04.

Ta książka nie opisuje ani GadTools ani BOOPSI.

Gadtools jak wszystkim wiadomo, to w MOS/AOS/AROS nakładka na własne zestawy klas BOOPSI.

GadToolsy pojawiły się w systemie 2.04 (1990), BOOPSI w systemie 3.0 (1992).
[#13] Re: Qt 4.7 alpha

@G. Kraszewski, post #12

BOOPSI w systemie 3.0 (1992).


BOOPSI pojawiły się w systemie 2.04, najstarsza wersja jaką znalazłem jest z 1.5.90.
[#14] Re: Qt 4.7 alpha

@zxcvb8000, post #13

Hmm, fakt, z datatypami mi się skojarzyło za szybko.
[#15] Re: Qt 4.7 alpha

@zxcvb8000, post #10

ta ksiazka jest prawie calkowicie aktualna, czytales ja ?
jest tam dokladnie opisane to co nazywamy look&feelem amigowym
[#16] Re: Qt 4.7 alpha

@rzookol, post #15

Niestety nie udaje mi się jej znaleźć w internecie.
W Amazonie jest za śmieszną cenę $668.21.
Wystaw gdzieś skany, to pogadamy.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem