Komentowana treść: Ruszają beta testy AmigaOS 4.1 dla "klasyków"
[#1] Re: Ruszają beta testy AmigaOS 4.1 dla "klasyków"
zabijcie super froga.

ps wspaniała wiadomość
[#2] Re: Ruszają beta testy AmigaOS 4.1 dla "klasyków"
Czy ktoś z czytelników PPA załapał się?
[#3] Re: Ruszają beta testy AmigaOS 4.1 dla "klasyków"

@DRACOX, post #1

ps wspaniała wiadomość


Pod warunkiem że będzie 3D dla BVision/CVisionPPC. Jeżeli nie będzie, to ja tam wspaniałości nie widzę. ;)
[#4] Re: Ruszają beta testy AmigaOS 4.1 dla "klasyków"

@madman15, post #2

Podobno, zdrajca rzookol
[#5] Re: Ruszają beta testy AmigaOS 4.1 dla "klasyków"

@AmiChris, post #4

...i podobno ktoś o nicku ze wzorem alkoholu, albo jakoś tak :)
[#6] Re: Ruszają beta testy AmigaOS 4.1 dla "klasyków"

@Andrzej Drozd, post #5

C3H6 to jest wzór propenu (zwanego też propylenem) i nie jest to aklohol tylko bezbarwny gaz palny.
[#7] Re: Ruszają beta testy AmigaOS 4.1 dla "klasyków"

@G. Kraszewski, post #6

Ahhh, racja. Pomyliło mi się z innym kolegą który ma wzór bimbru. :)
[#8] Re: Ruszają beta testy AmigaOS 4.1 dla "klasyków"

@G. Kraszewski, post #6

Chyba, że miał na myśli cyklopropan, wzór sumaryczny ten sam :)

P.S. Czy było już oficjalnie ogłoszone rozpoczęcie fazy beta testów systemu AmigaOS 4.1 w wersji dla Amiga One X1000? Parę razy była informacja o programie, to wiem, ale mi chodzi o takiego newsa jak ten.
[#9] Re: Ruszają beta testy AmigaOS 4.1 dla "klasyków"

@recedent, post #8

Nie było, ponieważ na beta X1000 to jeszcze z rok zaczekamy. A na gotowy komp, przypuszczam że 3 lata.
[#10] Re: Ruszają beta testy AmigaOS 4.1 dla "klasyków"

@Andrzej Drozd, post #9

Czyli gdzieś po premierze Natami 2 ;)
[#11] Re: Ruszają beta testy AmigaOS 4.1 dla "klasyków"

@parallax, post #10

Oczywiście. :D
[#12] Re: Ruszają beta testy AmigaOS 4.1 dla "klasyków"

@madman15, post #2

Tak i wygląda na to że będzie kilka osób z Polski :)
[#13] Re: Ruszają beta testy AmigaOS 4.1 dla "klasyków"

@parallax, post #10

duke nukem forever wyjdzie niedlugo... cos musi przejac niechlubna palecze w sztafecie oczekiwania i opoznien, natami team az sie pali by zajac to zaszczytne miejsce. natami 2? niech natami wogole wyjdzie kiedys :D
[#14] Re: Ruszają beta testy AmigaOS 4.1 dla "klasyków"

@G. Kraszewski, post #6

Swoja droga intrygujace dlaczego ktos wybral taki nick? Pobiezne (do 15 stron) wyszukiwanie w google daje w rezultacie mase informacji na temat tego jakze waznego zwiazku chemicznego, blagania o rozwiazanie zadan a jedyna inna informacja sa posty z PPA Az dziw, ze ludzie nie prosza tutaj o rozwiazanie zadan czy zestaw malego chemika...

Nawet jest strona facebookowa - tak, tak zwiazki chemiczne tez uzywaja facebooka

A pomijajac ewentualne zlosliwosci - czy ktos z testujacych moglby poszukac jakis informacji o AmidzeONE X1000. Chocby w formie easter egg-a. Bo w sumie to dosc dziwne, ze wciaz jej nie ma. Chyba, ze skupili sie na wersji dla klasykow, po podaniu ceny nowej AmigaONE i reakcjach na nia.

Ewentualnie moge domniemywac tylko jakies wynikle trudnosci, lub rzeczywiscie zaczeli na powaznie projekt dopiero w zeszlym roku.

Ostatnia edycja: 22.01.11 20:15:07
[#15] Re: Ruszają beta testy AmigaOS 4.1 dla "klasyków"

@ruberum_ignis, post #14

Pewnie dlatego, że z tym związkiem i nie tylko, w postaci płynnej, mam sporo do czynienia o doświadczenia :D I nie, nie jestem chemikiem :D

PS. Wskazówką jest postać płynna pewnie ale cicho sza!

Odnośnie X1000 a betatesterów AOS4.1 dla klasyków - co ma piernik do wiatraka, a?

Ostatnia edycja: 22.01.11 20:47:29
[#16] Re: Ruszają beta testy AmigaOS 4.1 dla "klasyków"

@ruberum_ignis, post #14

moglby poszukac jakis informacji o AmidzeONE X1000. Chocby w formie easter egg-a. Bo w sumie to dosc dziwne, ze wciaz jej nie ma.

Ja tam się wcale nie dziwię.
[#17] Re: Ruszają beta testy AmigaOS 4.1 dla "klasyków"

@c3h6, post #15

PS. Wskazówką jest postać płynna pewnie ale cicho sza!

A da się na tym jeździć na instalacji LPG? :P
[#18] Re: Ruszają beta testy AmigaOS 4.1 dla "klasyków"

@Andrzej Drozd, post #17

Ledwie ciepło ale wciąż nie gorąco :P
Ale dobrze Andrzej kombinujesz (LPG) :D

Ostatnia edycja: 22.01.11 20:49:35
[#19] Re: Ruszają beta testy AmigaOS 4.1 dla "klasyków"

@c3h6, post #15

Podejrzewam że niewiele osób testujących AOS na klasykach przystąpiło do programu X1000 i odwrotnie. Z pewnością są osoby w obu programach ale to mniejszość bo w końcu każda z tych grup ma inne zainteresowania i cele.
[#20] Re: Ruszają beta testy AmigaOS 4.1 dla "klasyków"

@alekc, post #19

Zgadza się. Przynajmniej u mnie. X1000 mnie nie interesuje, klasyk owszem :)
[#21] Re: Ruszają beta testy AmigaOS 4.1 dla "klasyków"

@c3h6, post #18

Ale przecież LPG to propan i butan, związków nienasyconych raczej nie ma zbyt wiele w LPG. Cyklopropanu zresztą też.
Chyba że chodzi o jakiś proces przemysłowy związany z przeróbką rafinatów ropy naftowej...
Uchyl więcej tego rąbka tajemnicy :)
[#22] Re: Ruszają beta testy AmigaOS 4.1 dla "klasyków"

@wali7, post #21

Nie do końca. LPG to angielska nazwa skroplonego gazu (petroleum - przetworzonego w rafinerii), to że u nas takie określenie się przyjęło tylko dla propanu i butanu? Co robić :D A VCM, isopropan, isobutan (czynniki typu R-xxx), etylen?

A jeszcze jedno. Nie mówimy o związkach nienasyconych w LPG. Bo samo LPG jest nienasycone. To nie są składniki związku tylko baza, coś samoistnego.

Ostatnia edycja: 22.01.11 22:33:33
[#23] Re: Ruszają beta testy AmigaOS 4.1 dla "klasyków"

@wali7, post #21

Ajć, zapomniałem jeszcze Ci sprostować...
Chodzi o Twoje zdanie:
"Chyba że chodzi o jakiś proces przemysłowy związany z przeróbką rafinatów ropy naftowej..."

No właśnie...Te związki otrzymasz tylko w wyniku przeróbki ropy naftowej, crackingu itp....
[#24] Re: Ruszają beta testy AmigaOS 4.1 dla "klasyków"

@c3h6, post #23

No, sio już z tymi niezwiązanymi z newsem komentami. Zanim znowu ktoś zacznie kogoś prostować z chemii organicznej i technologii przerobu produktów ropopochodnych.
[#25] Re: Ruszają beta testy AmigaOS 4.1 dla "klasyków"

@recedent, post #24

Sorki :)
[#26] Re: Ruszają beta testy AmigaOS 4.1 dla "klasyków"

@c3h6, post #22

Dzięki za wyjaśnienia. Z petroleum się nie do końca zgadzam, po ang. petroleum to właśnie ropa naftowa, a więc liquified petroleum gas to "skroplony gaz z ropy naftowej". A składa się prawie wyłącznie z propanu i butanu.
Ale rozumiem, że masz coś wspólnego z propylenem :)

A co do meritum wątku: nie kupię OS4.1 dla klasyków. Ale niech sobie testują ;)
[#27] Re: Ruszają beta testy AmigaOS 4.1 dla "klasyków"

@wali7, post #26

To może objaśnij skrót LNG :)
Petroleum oznacza przerób z ropy naftowej. Skroplonego gazu z ropy naftowej nigdy nie uzyskasz i to mogę zagwarantować :) Żle rozszyfrowałeś skrót Liqueified Petroleum Gas. Ta nazwa oznacza gas pozyskany z ropy (a nie ropę) a następnie skroplony. W jakich celach się go skrapla to pewnie doczytałeś. :) I nie, nie składa się z prp/but, poczytaj o crackingu ropy, co z niej się uzyskuje :)
[#28] Re: Ruszają beta testy AmigaOS 4.1 dla "klasyków"

@c3h6, post #27

LNG to przecież skroplony gaz ziemny, składa się głównie z metanu, przez co ma sporo niższą temp. wrzenia.
Sprawdziłem jeszcze raz Wikipedię, i z niej wynika, że LPG to Liquified Petroleum Gas. A składa się głównie z propanu i butanu (wg Wiki), które w warunkach normalnych również są gazami, stąd gaz ten musi ulec skropleniu w celu zmagazynowania (w odróżnieniu od LNG wystarczy go tylko poddać kompresji). A co do jego źródeł to Wiki twierdzi, że 60% LPG pochodzi bezpośrednio z wydobycia, a reszta to efekt procesów przetwórczych, czylki jak piszesz takze krakingu.
A co do wiedzy, to z przetwórstwa ropy naftowej jestem cienki, w końcu pracuję jako biochemik/biolog molekularny, a nie specjalista-technolog od ropy naft.
[#29] Re: Ruszają beta testy AmigaOS 4.1 dla "klasyków"

@wali7, post #28

Kiedys pewien piesniarz spiewal cyt. ropa lała mi sie z ucha. Moze cos w tym jest? Moze trzeba podazyc ta sciezka, bez wzgledu na wyksztalcenie/zawod?
[#30] Re: Ruszają beta testy AmigaOS 4.1 dla "klasyków"
Zagazować Was na kilka dni?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem