Komentowana treść: U-Boot 1.3.1d dla Sam440ep i Sam440ep-flex
[#31] Re: U-Boot 1.3.1d dla Sam440ep i Sam440ep-flex

@Hellena, post #30

No to cierpisz strasznie, sądząc po platformie z jakiej klepiesz komentarze. W pracy windowsowy mobbing, po powrocie do domu windowsowy masochizm. Nie pogubiłeś się już czasem?
[#32] Re: U-Boot 1.3.1d dla Sam440ep i Sam440ep-flex

@przemysław, post #31

w robocie mi za to placa ,wiec moge pocierpiec , w domu uzywam Ami
[#33] Re: U-Boot 1.3.1d dla Sam440ep i Sam440ep-flex

@zyga64, post #19

Efika była sprzętem przemysłowym nie wymagano od niej wysokich osiągów.


ZTCW SAM również oprócz kierunku AOS4, jest/była sprzedawana na rynek przemysłowy.
[#34] Re: U-Boot 1.3.1d dla Sam440ep i Sam440ep-flex

@pinior, post #33

ZTCW SAM również oprócz kierunku AOS4, jest/była sprzedawana na rynek przemysłowy.

Masz jakieś konkretne informacje na ten temat? Np. przykład zastosowania Samanthy w przemyśle?
[#35] Re: U-Boot 1.3.1d dla Sam440ep i Sam440ep-flex

@G. Kraszewski, post #34

Opieram się na informacjach, zasłyszanych/przeczytanych na amigowych forach (chyba na EXECu) któure ukazywały się podczas gdy SAM była projektowana.

PS. Ta płyta nazywa się SAM, Samantha to nazwa wymyślona przez userów.
[#36] Re: U-Boot 1.3.1d dla Sam440ep i Sam440ep-flex

@pinior, post #35

Mam właśnie takie wrażenie, że te przemysłowe zastosowania to plotki, za którymi nie stoją żadne konkrety. Jak dotąd nikt takich konkretów nie był w stanie przedstawić.
[#37] Re: U-Boot 1.3.1d dla Sam440ep i Sam440ep-flex

@G. Kraszewski, post #36

Plotki nie plotki, pamiętam, że czytałem też o tym w jakimś wywiadzie z twórcami SAM, oni chyba nie plotkują.
A jakie zastosowania przemysłowe miała Efika, jeśli można zapytać?

Ostatnia edycja: 23.02.11 17:52:04
[#38] Re: U-Boot 1.3.1d dla Sam440ep i Sam440ep-flex

@pinior, post #37

Nie wiem.
[#39] Re: U-Boot 1.3.1d dla Sam440ep i Sam440ep-flex

@G. Kraszewski, post #38

płacz
[#40] Re: U-Boot 1.3.1d dla Sam440ep i Sam440ep-flex

@G. Kraszewski, post #36

Oczywiście, że to plotki. Plotki zrodzone chyba tylko z faktu wykorzystania proca typu embedded z kontrolerem pamięci, usb, pci itp. Co prawda patrząc z baaaaardzo daleka można dostrzec jakieś podobieństwa do referencyjnej płytki z AMCC 440EP, ale nigdzie tam nie widziałem integracji z GPU i paru innych ficzerów.
[#41] Re: U-Boot 1.3.1d dla Sam440ep i Sam440ep-flex

@pinior, post #37

Głównym odbiorcą Efiki była firma Freescale to tak na marginesie
[#42] Re: U-Boot 1.3.1d dla Sam440ep i Sam440ep-flex

@pinior, post #37

Próba wykorzystania Efiki w dość ciekawym projekcie, choć nie wiem co z tego wyszło: [URL=www.resnet.trinity.edu/mmeador1/PrototypeReport.pdf]link[/URL]

Obiło mi się jeszcze o uszy jakieś zastosowanie w systemach do nawigacji, ale tu linkiem nie sypnę.
[#43] Re: U-Boot 1.3.1d dla Sam440ep i Sam440ep-flex

@pinior, post #37

http://projects.powerdeveloper.org/program/efika
[#44] Re: U-Boot 1.3.1d dla Sam440ep i Sam440ep-flex

@pinior, post #37

"CP-1 celownik programowalny zawierający nowatorskie rozwiązania w zakresie określania parametrów ruchu celu. Specjalnie zaprojektowany układ mikroprocesorowy, z procesorem PowerPC Motorola MPC5200 metodą kolejnych przybliżeń wylicza odległość do spotkania pocisku z celem. Informacje o celach jak i inne parametry wyświetlane są, za pomocą matrycy projekcyjnej, na półprzepuszczalnej płycie widzianej przez celowniczego w nieskończoności.. Współpracujemy w tym temacie z Wydziałem Uzbrojenia i Lotnictwa WAT i firmą Prexer. W 2004/2005 roku wdrożenie do produkcji seryjnej finansowane będzie ze środków Ministerstwa Nauki i Informatyzacji, CP-1 zgłoszony został do ochrony patentowej."

http://www.xserwis.com.pl/index.php?dzial=nowe_technologie&kat=27
http://www.wmt.wat.edu.pl/ism/zss/foto/wicko20006_2.jpg

[#45] Re: U-Boot 1.3.1d dla Sam440ep i Sam440ep-flex

@pinior, post #37

Może teraz, żeby nie było Ci głupio, jakieś przykłady zastosowania przemysłowego SAM?
[#46] Re: U-Boot 1.3.1d dla Sam440ep i Sam440ep-flex

@luk, post #45

Witam.
A były jakieś zastosowania Efiki? Bo ja w linkach widzę Motorola Lite5200 z procesorem PowerPC MPC5200.
[#47] Re: U-Boot 1.3.1d dla Sam440ep i Sam440ep-flex

@Drako^lM, post #41

Właśnie, stać ich było na taki badziew jak Efika w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy, podesłali w kilkaset miejsc, żeby zareklamować ten szajs, a dzięki temu, że Freescale w zamówieniu sporo wzięło to i takiego narzutu na sprzęt nie było dzięki czemu nie dość, że ten złom naprawdę drogi w produkcji nie był to jeszcze cena była zbita mocno, tylko co to za porównanie: Efika nie może marzyć o byciu desktopem, SAM jako desktop PPC dla systemu AOS sprawdza się całkiem nieźle, według mnie konstrukcje oparte na 440 są o wiele bardziej udane niż te na 460, właśnie przez spore ograniczenia samego SOCa mimo większej wydajności.
[#48] Re: U-Boot 1.3.1d dla Sam440ep i Sam440ep-flex

@przemysław, post #5

Po raz kolejny jakieś problemy ze zrozumieniem pojęcia poprawiania osiągów i eliminowania błędów swojego produktu - ująłem nieprofesjonalnie celowo - ale te firmy z rynku x86 są głupie po co wydawać aktualizacje biosu, przecież jak pojawił się w produkcie jakiś błąd to nie użytkownik się męczy a co ich to obchodzi, no niestety pewnie dla Ciebie dla nas jak najbardziej dobrze ale firmy np. produkujące mainboardy dla x86 czy ACube na rynku PPC tego w d#pie nie mają i dbają trochę o swojego klienta.
[#49] Re: U-Boot 1.3.1d dla Sam440ep i Sam440ep-flex

@Batory, post #46

Z tego co wiem - Drako stosował Efikę gdzieś w wodociągach, monitorowanie tego i owego czy coś (ale to on by się musiał wypowiedzieć).
[#50] Re: U-Boot 1.3.1d dla Sam440ep i Sam440ep-flex

@Batory, post #47

Efika nie jest badziewem tylko płyta przemysłowa i tam więcej nie potrzeba .
Pozatym dzięki temu ze kosztowała 99 $ moża było szukać też innych zastosowań dla tej płyty.
[#51] Re: U-Boot 1.3.1d dla Sam440ep i Sam440ep-flex

@madman15, post #49

No dalej jedna działa w miejskich wodociągach . I z tego co mi wiadomo to 4 sztuki są też w MPEC Chełm ;)

PS: i w paru miastach w Polsce też są używane do tych celów ;)

Ostatnia edycja: 24.02.11 18:13:30
[#52] Re: U-Boot 1.3.1d dla Sam440ep i Sam440ep-flex

@Drako^lM, post #50

Może określę to inaczej: płyta w porządku jeśli chodzi tylko o zastosowania przemysłowe ew. terminal, cichy serwerek, choć tu bałbym się uruchomić jakikolwiek system nixowy z okienkami, nawet xfce, responsywność doprowadziła by mnie zapewne do szału, jeśli już to musiałbym się bawić w trybie tekstowym. Jeśli chodzi o nawet mało wydajny desktop to całkowita porażka ze względu na 128MB, może systemowi MorphOS to wystarcza do uruchomienia siebie samego oraz przegladarki ale co dalej... mamy tu mieć taki przypadek Windows w wersji Starter bodajże czyli maksymalnie uruchomione 3 programy? Ficzery samego układu SOC pominę bo w nowszej, mocniejszej i droższej SAM 460 wygląda to podobnie tragicznie, tylko tam przy o da się to o wiele łatwiej ominąć.
[#53] Re: U-Boot 1.3.1d dla Sam440ep i Sam440ep-flex

@Batory, post #52

Ależ nikt tu nie twierdzi, że Efika to jakaś wspaniała maszyna dla MorphOS-a. W palecie dostępnego sprzętu to najsłabszy wybór. Dla mnie była desktopem przez prawie dwa lata, ale wcale się nie zmartwiłem, jak się przesiadłem na PowerMaca...
[#54] Re: U-Boot 1.3.1d dla Sam440ep i Sam440ep-flex

@G. Kraszewski, post #53

Ejże, panowie. O Efice proszę tylko w kontekście porównania do SAM440 z najnowszym U-Bootem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem