Komentowana treść: Raport z postępu prac nad płytą główną Nemo
[#31] Re: Raport z postępu prac nad płytą główną Nemo
Zieew, popcorn juz zimny a mi sie spac chce. Obudzcie mnie jak x1000 bedzie w sprzedazy bo kolejne obsuwy juz sa nudne. Jak bedzie w sklepach to sie pomysli.
[#32] Re: Raport z postępu prac nad płytą główną Nemo
Próbuje mocno wierzyć w ten projekt, ale realizm podpowiada, że trochę "pachnie" tu ściemą . Tyle lat doświadczeń robi jednak swoje. No ale pożyjemy, zobaczymy.

Ziew Pampersa jak najbardziej na miejscu moim zdaniem.

Ostatnia edycja: 10.03.11 22:46:32
[#33] Re: Raport z postępu prac nad płytą główną Nemo

@rzookol, post #30

A to co znowu? Prowokacja spod ręki rzookola? Nie może to być. Niech no ktoś tylko odważy się pociągnąć tę "uczoną dysputę" dalej...
[#34] Re: Raport z postępu prac nad płytą główną Nemo

@recedent, post #33

Mam nadzieje, ze to jest na temat. Dlaczego oni nazwali plyte glowna Nemo ?! Przeciez to sie kojarzy co najmniej z Verne i rebeliami lub chocby z gdzie jest nemo.

A dawanie takich nazw moze byc niebezpieczne . Zwlaszcza jesli chcieliby ja sprzedac jakiemus bogaczowi.

Juz lepiej byloby sprobowac z nazwami chocby z Chin. Albo pobawic sie w Bhutan i nazwac plyte DwuSercowy Smok.

Tak na marginesie - czy oni wogole beda probowac sprzedac to w Chinach? A sadze, ze brak znajomosci aktualnej sytuacji Amigi moglby sprawic, ze przy odpowiedniej promocji i nazwie znalazloby sie 100-200 nowobogackich Chinczykow, ktorzy by to kupili...
[#35] Re: Raport z postępu prac nad płytą główną Nemo

@ruberum_ignis, post #34

Bo miało się kojarzyć z Nemo. Zresztą były tez inne nawiązania (np. do "Odyseja kosmiczna 2010"). Wogóle w czasie akcji "puzzle" było dużo symboliki (tej wierszowanej zagadki do dziś chyba nikt nie rozkminił).
[#36] Re: Raport z postępu prac nad płytą główną Nemo

@adam_mierzwa, post #35

Nemo oznacza po łacinie "nikt" (stąd zresztą wzięło się to w powieści Verne'a). Ciekawe, hmmm....

Ostatnia edycja: 10.03.11 23:42:45
[#37] Re: Raport z postępu prac nad płytą główną Nemo

@wali7, post #36

Nom, strasznie. Teraz to już spisek będzie miał podwójne dno a może nawet poczwórne zaraz
[#38] Re: Raport z postępu prac nad płytą główną Nemo

@wali7, post #36

to wiem - zbyt oczywiste . Ale dziwi mnie, ze oni znajac to znaczenie uzyli jej dla nazwania plyty. Albo chodzilo o dowcip, ze nic nie wyprodukuja, albo to naprawde dosc ciekawa i pokrecona logika, ze sa taka tajna sila rynku komputerowego. Ukrycie, ale majacy pewne sily i srodki, jak kapitan Nemo by zwyciezac zlo etc. i konkurencje nowoczesnymi/super osiagnieciami.
[#39] Re: Raport z postępu prac nad płytą główną Nemo

@recedent, post #33

to już nie można mieć złego zdania o Hyperionie ?
oceniam ich działalność "polityczną/oficjalną" jaką złą, chyba mogę wyrażać własne zdanie na ppa ?

btw. jak ktos chce dowolnego przykladu takiego zachowania to pierwszy z brzegu: wypuszczenie gplowych zrodel quake2 na aminet z adnotacją "i tak sie ich nie da skompilowac"
[#40] Re: Raport z postępu prac nad płytą główną Nemo
HAAHAHHAHAHAHAHAHA HAHAHAHAHAHAHAHAHA HAHAHAHAHAHAHAHAHA HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH. biedactwa slupkow nie dostali i mieli dylemat czy w highendowym sprzecie dac od razu 5.1 czy moze 2.0 i 5.1 przez sledzia. jaja jak berety normalnie. high end i w najlepszym przypadku 5.1 podczas gdy pecet z lidla czy innej biedronki ma 7.1 :D
przez pol roku wielcy konstruktorzy nie mogli isc do byle sklepu elektronicznego i tam kupic tych kilkudziesieciu (czy nawet kilkuset - to dla optymistow) slupkow zeby plyty zrobic. ba, nie mogli plyt przetestowac i wyprodukowac bo brakowalo 1 (jednej) czesci ktora mozna bylo dodac pozniej i ktora w niczym nie byla do testow tych 5 prototypow potrzebna - glosniki do testu mozna podlaczyc na 10 innych sposobow. rany boskie albo to jest gigasciema albo nad tym nemo pracuja totalni amatorzy.

ale debesciarskie poklosie newsa to bielski i kakus z kolegami dla ktorych nawet news o tym ze hermans zwial z kasa na karaiby bedzie dobrym newsem bo bedzie o x1000.

i jak dla mnie absolutne mistrzstwo swiata w tym roku: BIELSKI diagnozujacy choroby psychiczne na podstawie komciow pod newsem.

jeden news a tyle radosci, no po prostu swietna wiadomosc!

a przeciez fraje^W sorki, testerzy juz plyty testuja i OS i linuxa nawet na to juz skrobia. szkoda ze plyta nie maja, moze by im szybciej i latwiej poszlo.

Ostatnia edycja: 11.03.11 06:24:54

Ostatnia edycja: 11.03.11 06:27:27
[#41] Re: Raport z postępu prac nad płytą główną Nemo

@Valwit, post #40

diagnozujacy choroby psychiczne

Niech pisze. Im więcej tego rodzaju popisów, tym mniejsza jego wiarygodność. Osoby traktujące go poważnie można policzyć na palcach jednej ręki, o czym się już przekonał próbując zabłysnąć poza swoim mikrośrodowiskiem.
[#42] Re: Raport z postępu prac nad płytą główną Nemo

@rzookol, post #39

@rzookol: To nie jest odpowiednie miejsce, żeby przedstawiać listę "błędów i wypaczeń" firmy Hyperion. Nie jestem pewien, czy to w ogóle miejsce, żeby o tej firmie wspominać, skoro w treści newsa jest informacja o systemie Linux, a nie AmigaOS 4.x. Zdaje mi się więc, że dział "Pręgierz" byłby jak najodpowiedniejszy.

@Valwit: Poprawnie byłoby jednak "Bielski" z dużej. Nie uważasz? Imię też nie zawadzi. Cokolwiek o nim myślisz, wypadałoby jednak pewnych reguł przestrzegać. Wiem, możesz sobie pomyśleć "czuba znowu się czepia", ale mnie to razi.
[#43] Re: Raport z postępu prac nad płytą główną Nemo

@Valwit, post #40

Taa z tymi PC99 to już jest horror, no cóż, widać wszędzie może się pojawić problem. Niestety jak zwykle tylko Valwit nie założył firmy produkującej sprzęt Hi End PPC dla rynku Amigowego i nie pokazał wszystkim, że nie ma żadnych problemów a jak jakieś są to patrz punkt pierwszy. BACZONOSC. Valwit w ciagu godziny konstruuje i produkuje płytkę Nemo 3, brak CPU nadrabia wkładające w jego miejsce GPU nVidia 4 MX, których ma pod dostatkiem - a każdy problem można obejść. SPOCZNIJ. HAHAHAHAHA
[#44] Re: Raport z postępu prac nad płytą główną Nemo

@recedent, post #42

@Valwit: Poprawnie byłoby jednak...

Jesteś pewny, że to pisał Valwit? Forma wypowiedzi zupełnie nie pasuje mi do tej postaci. Valwit zawsze dbał o poprawność tekstu, formę, gramatykę, raczej nie było literówek. No i jeszcze ten InternetExplorer7. :) Coś mi tu brzydko pachnie. :) No ale niby nick i konto się zgadzają. No nic, chyba świat się zmienia.

Ostatnia edycja: 11.03.11 10:47:49
[#45] Re: Raport z postępu prac nad płytą główną Nemo

@MDW, post #44

MDW: też fakt chociaż ta przekorność w wypowiedzi wskazuje jednak na niego, a reszta to albo kac albo efekt wypluwania z siebie słowotoku w piśmie, w mowie wyglądałoby to jako niezrozumiały bełkot, w piśmie wygląda to właśnie tak, chociaż mogłoby jeszcze gorzej.

Ale wróćmy do tematu, który podjął Valwit i do jego pomysłu, żeby płyty do betatesterów - bo o tej partii tu piszemy - miała trafiać wybrakowane, nawet bez jakiegoś drobnego elementu, który można by potem zrobić domoróbką. Przecież to byłby wtedy skandal, gdyby ten fakt wyszedł na światło dzienne od jakiegoś mądrego betatestera - byłby taki potok błota na ppa, że z wejścia na portal od razu można by się zachlapało latającym dokoła szambem i pomyjami. Innymi słowy Valwit proponuje rozwiązanie problemu, które z pewnością by potem krytykował i zmieszał tą sytuację z błotem. To jest hipokryzja. Czy tak światli ludzie jacy piszą na ppa w świetle informacji o sprzęcie z A-Eon muszą stawać się hipokrytami?
[#46] Re: Raport z postępu prac nad płytą główną Nemo

@rzookol, post #39

Oczywiście, ze możesz tak samo jak ja mogę mieć zdanie, ze Phase 5 czyli generalnie bPlan, czyli zespół, który stworzył płyty główne Pegasos i Efika dla Genesi i dla systemu MorphOS to złodzieje. Ale przecież temat wcale nie dotyczy - jak już ktoś słusznie zauważył - Genesi czy Hyperionu więc nie bardzo rozumiem czemu o tym wspominasz, nie możesz założyć tematu na wątku i tam zacząć kolejnego brednioserialu?
[#47] Re: Raport z postępu prac nad płytą główną Nemo

@Batory, post #46

To jest ostatnie ostrzeżenie. Dla Ciebie, rzookola i wszystkich, którzy chcieliby się jeszcze wypowiadać poza tematem. Zaraz polecą bany.
[#48] Re: Raport z postępu prac nad płytą główną Nemo
Dla mnie opóźnienie 25 dni to żadne opóźnienie. Amigowy świat przyzwyczaił mnie do opóźnień rzędu 5-10 lat. :) Gdybym miał ten sprzęt kupować to takie opóźnienie zupełnie by mnie nie zmartwiło. Oczywiście pod warunkiem, że za 25 dni nie pojawi się komunikat o kolejnym opóźnieniu, a potem o kolejnym, kolejnym...
[#49] Re: Raport z postępu prac nad płytą główną Nemo

@recedent, post #47

Nie rozumiem czemu uważasz, że wypowiadam się poza tematem, sam mącisz i wypisujesz mój nick bez powodu.
Skoro moja wypowiedź dotyczyła tego, że w zapewnienia firm, w których znajdują się osoby z Hyperionu nie należy ufać to ma się to idealne do tematu tego newsa. W skrócie:

if (w firmie znajduje sie osoba z hyperionu) then
nie należy ufać tej firmie w jej zapewnieniach

Z tego wynika:
nie należy ufać w wiadomości o X1000

Ostatnia edycja: 11.03.11 12:02:37
[#50] Re: Raport z postępu prac nad płytą główną Nemo

@MDW, post #48

Zgoda, 25 dni to żadne opóźnienie. Tylko że opóźnienie nie wynosi 25 dni. Po wyemitowaniu puzzlowej zagadki padały śmiałe stwierdzenia o dostępności X1000 w czerwcu 2010. Później, gdy życie wylało kubeł zimnej wody na głowę pana Dickinsona, betatesty miały się zacząć w październiku. Teraz Varisys zapowiedział wyprodukowanie serii betatesterskiej na około połowę kwietnia. Jak będzie naprawdę, przekonamy się.
[#51] Re: Raport z postępu prac nad płytą główną Nemo

@G. Kraszewski, post #50

W sumie nie ma się o co spierać, tylko pogratulować krzykaczom którzy zrobili megaflejm rok temu. Dopóki będziemy trzymać się pewnej zasady i pewnemu przysłowiu, to wszystko będzie OK.


'Gdy Amigowcy czekają, tam brody siwieją'


I ta zasada obowiązuje także Natami. :)
[#52] Re: Raport z postępu prac nad płytą główną Nemo

@G. Kraszewski, post #50

A to prawda. W takim razie X1000 jest prawdziwą Amigą, bo opóźnienie jest prawdziwie amigowe. :)
[#53] Re: Raport z postępu prac nad płytą główną Nemo

@recedent, post #42

piszę z nazwiska, tak samo jak on. co do wielkiej litery, generalnie się zgadzam, ale bywaję sytuacje...

MDW: zwalę to przekornie na karb wczesnej godziny i bólu trzewi ze śmiechu po przeczytaniu newsa. A za tekst o amigowości x1000 z powodu opóźnienia masz u mnie kolejnego plusa :) kakuś musiał właśnie to mieć na myśli przekonując wszytskich że x1000 to Amiga. Nie wiem tylko jak pogodzić z Amigą łgarstwa o testach skoro płyty nie istnieją i zakasowanie kilkunanstu tysięcy € przedpłat. To pasuje raczej do bandy oszustów znanych ostatnio jako Amiga Inc. niż ś.p. C=.

Ostatnia edycja: 11.03.11 17:20:49
[#54] Re: Raport z postępu prac nad płytą główną Nemo

@rzookol, post #49

Trochę pokrętne tłumaczenie, ale faktycznie zapomniałem, że Ben Hermans jest jednym z głównych rozgrywających w A-EON. Mimo wszystko wypowiedź: "Nie ufam Hermansowi" byłaby bardziej na miejscu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem