Komentowana treść: ACA 630 - recenzja
[#1] Re: ACA 630 - recenzja
Dobra recenzja, świetny sprzęt.
Chciałbym więcej informacji na temat pracy tej karty i np. Maxxon Cinema 4D w liczeniu podglądu - jako ciekawostkę naturalnie.

Ach, jakże brakowało takiej karty tak w latach 1995-6!
Pracowałem z A600 w podstawowych konfiguracjach, z AmigaOS 2.1 i dyskiem.

[#2] Re: ACA 630 - recenzja
Bardzo dobra recenzja - bardzo dobra karta turbo do Amigi 600 OK

Ostatnia edycja: 13.03.11 08:49:56
[#3] Re: ACA 630 - recenzja
Kolejny dopracowany projekt z Individual Computers.
[#4] Re: ACA 630 - recenzja

@G. Kraszewski, post #3

A gdzie mozna ta karte jeszcze kupic ?.
[#5] Re: ACA 630 - recenzja
Czy nie wkradł sięmały błąd w recenzji? Może i jest dostępna wersja karty z większym taktowaniem ale czy z 64MB? Wydaje mi się że te karty posiadają 32MB
[#6] Re: ACA 630 - recenzja

@atarens, post #5

W opisie w sklepie AmigaKit stoi, że ACA 630/30 ma 64 MB SDRAM.
[#7] Re: ACA 630 - recenzja

@SzaryWilk, post #4

Zapytaj tutaj: http://www.jschoenfeld.com/home/indexe.htm
[#8] Re: ACA 630 - recenzja

@APC74, post #6

hmm, no rzeczywiście jest 64MB choc cały czas zdawało mi sie ze jest jedynie (aż;) 32MB
[#9] Re: ACA 630 - recenzja
To teraz niech zrobią coś takiego do CD32.
[#10] Re: ACA 630 - recenzja

@Duracel, post #9

do cd32 by sie przydal konwerter na gniazdo cpu od a1200, wtedy by chodzily wszystkie dostepne rozszerzenia
[#11] Re: ACA 630 - recenzja

@Skotos, post #1

Karta bardzo solidnie wykonana.Fajnie,że jeszcze są takie firmy,którym chce się to robić.
[#12] Re: ACA 630 - recenzja

@Grisza, post #11

Recka jak zwykle konkretna i rzeczowa. Marka "Strim" mówi sama za siebie. OK
Z tego co Jens napisał jest to pierwsza i ostatnia partia ACA630. Po podliczeniu wszystkiego okazało się że dopłaca do produkcji przy tej cenie detalicznej. Rzecz jasna dystrybutorzy też mają swoją marżę. Także szczęśliwi Ci co kupili. OK
Jeżeli produkcja będzie wznowiona to cena będzie sporo wyższa.
[#13] Re: ACA 630 - recenzja

@rzookol, post #10

Tylko wtedy będziesz miał podwójny wydatek.
Poza tym płyta CD32 jest bardzo ergonomiczna biorąc pod uwagę że jest odpowiednikiem A1200.

Chciało by się zatem wykorzystać i zachować po rozbudowaniu fakt posiadania AGA, 3.1 i małych gabarytów.
[#14] Re: ACA 630 - recenzja
Podoba mi się podejście Jensa do pracy. Bez wielkich fanfar (no może poza projektem widmo, czytaj Clone-A), konkursów łamigłówek produkuje dobry jakościowo sprzęt, który można kupić, ba, już nawet z drugiej ręki. Bardzo mnie zdziwiła ostatnio seria kart turbo ACA 1230. Marzy mi się, aby powstała edycja 1240/1260. Koszt kart byłby pewnie ogromny, ale patrząc ile kosztują teraz 14-letnie Blizzardy 1260 z pewnością wiele osób by kupiło nową kartę.
[#15] Re: ACA 630 - recenzja

@G. Kraszewski, post #3

Eee tam dopracowany!
Wsadzasz jeszcze Indivision ECS, więc demontujesz wewnętrznego flopka (bo się już nie mieści), ustawiasz zworkę na "bez flopka" lub "zewnętrzny flopek" (jeśli akurat masz takowy) i PCMCIA NIE DZIAŁA!
Ech życie. :(
[#16] Re: ACA 630 - recenzja

@Kitech, post #15

hmm a moze warto zglosic ten blad ?
[#17] Re: ACA 630 - recenzja

@HOŁDYS, post #16

Błąd jest już znany. Niestety, do jego poprawy konieczne jest odesłanie karty do producenta (szczegóły w artykule :) ).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem