Komentowana treść: Schematy płyty głównej Nemo
[#1] Re: Schematy płyty głównej Nemo
Sformułowanie z newsa jest bardzo nieprecyzyjne. W istocie A-Eon nie udostępnił żadnych schematów. Są tam dwa obrazki tzw. "layouty" pokazujące rozmieszczenie elementów po obu stronach płyty (bez podania jakichkolwiek danych tych elementów) oraz diagram pokazujący orientacyjnie sposób podłączenia Xeny do reszty komputera, bez śladowego wszakże opisu linii sygnałowych chociażby. Mamy więc do czynienia z kolejnym zagraniem marketingowym, pytanie kiedy A-Eon przejdzie od słów do czynów pozostaje otwarte od 436 dni.
[#2] Re: Schematy płyty głównej Nemo

@G. Kraszewski, post #1

Za kolejne x dni bedzie można policzyć ile dziennie wyprodukowali tych płyt.
[#3] Re: Schematy płyty głównej Nemo

@G. Kraszewski, post #1

Sformułowanie z newsa jest bardzo nieprecyzyjne.


Tak, newsman znowu nawalił.;)


Mamy więc do czynienia z kolejnym zagraniem marketingowym, pytanie kiedy A-Eon przejdzie od słów do czynów pozostaje otwarte od 436 dni.


Może i nigdy ale to tylko problem amigowców. ok, racja
[#4] Re: Schematy płyty głównej Nemo

@Batory, post #3

Może i nigdy ale to tylko problem amigowców.

Ja jestem Amigowcem, ale to nie jest mój problem. Jest to problem ludzi którzy chcą kupić X1000. Nikogo więcej.
[#5] Re: Schematy płyty głównej Nemo

@ede, post #2

Automaty do montażu SMD cały ich zapas procesorów zamontują na płytach w jeden dzień...
[#6] Re: Schematy płyty głównej Nemo

@Andrzej Drozd, post #4

O, dokładnie.
[#7] Re: Schematy płyty głównej Nemo
fajny pomysl z tymi podpisami :)

ps. bede wiedzial komu ew. zlozyc reklamacje jak plyta bedzie sie nonstop z niczego wywalac :P

Ostatnia edycja: 19.03.11 13:19:33
[#8] Re: Schematy płyty głównej Nemo

@1989, post #7

Reklamację będziesz mógł złożyć firmie, która sprzedała Ci komputer o ile nie upłynie okres gwarancji :) Swoją drogą to bardzo interesujący temat jeśli chodzi o serwisy sprzętu nowo-amigowego. Skoro są schematy to powinni znaleźć się i serwisanci, którzy naprawiali by te komputery. Nie może być sytuacja, że jeśli komuś nie daj Boże popsuje się AmigaOne nie ma żadnej możliwości naprawy sprzętu. Teraz tak jest, że te osoby są pozostawione bez pomocy. Musi coś się poprawić w tej materii. Ze względu na niszowość sprzętu powinni otworzyć chociaż jeden punkt w Polsce serwisujący AmigaOne. Jakiś czas temu na Allegro szły schematy C64 przeznaczone dla serwisantów z najczęściej występującymi usterkami, przydałoby się coś takiego i dziś.
[#9] Re: Schematy płyty głównej Nemo

@Minniat, post #8

Skoro są schematy

Jakie schematy? Jedyny komputer nowo-amigowy, do którego wypuszczono jako tako kompletne schematy, to Pegasos 2... Te trzy obrazki z A-Eonu są bezwartościowe z punktu widzenia elektronika serwisanta. Zresztą, na serwisowanie X1000 jeszcze chyba za wcześnie, skoro nie jest dostępna w sprzedaży?


Ostatnia edycja: 19.03.11 13:41:25
[#10] Re: Schematy płyty głównej Nemo
Hmm... ciężko się odnieść w jakiś sposób entuzjastycznie na temat tego newsa, tak zastanawiając się to nic tu nie ma takiego odkrywczego, ba - w ogóle nic to nie daje a wręcz można sobie pomyśleć ze to jakieś ,, jaja,, są !? a do Wielkanocy jeszcze trochę czasu zostało ?

Ostatnia edycja: 19.03.11 13:57:15
[#11] Re: Schematy płyty głównej Nemo

@Minniat, post #8

jak moga byc serwisanci, jak nie ma jeszcze plyt :). pewnie ew. uszkodzone plyty bede odsylane przez sprzedawce do producenta.
[#12] Re: Schematy płyty głównej Nemo

@Minniat, post #8

Ze względu na niszowość sprzętu powinni otworzyć chociaż jeden punkt w Polsce serwisujący AmigaOne.
Biorąc pod uwagę, że w Polsce sprzeda się tylko parę sztuk X1000 otwieranie jakiegokolwiek serwisu moim zdaniem mija się z celem.
Pozatym jak kogoś stać na zakup X1000 to na naprawę i wysyłkę za granicę raczej powinien mieć pieniądze.
[#13] Re: Schematy płyty głównej Nemo

@G. Kraszewski, post #1

Są też ścieżki... zerknij w media trochę wcześniej od layout tyle że z tego i tak nic konkretnego nie można wywnioskować ;)
[#14] Re: Schematy płyty głównej Nemo

@abcdef, post #13

Są też ścieżki...

Są, ale to jest ilustracja z wersji R1 płyty, czyli tej pokazywanej w czerwcu w Anglii. No i tak, jak napisałeś, do schematów ma się to nijak.
[#15] Re: Schematy płyty głównej Nemo

@Leon, post #12

Jestes tego pewien? Przepuszczam, ze to osoby wezma na nie kredyt :D
[#16] Re: Schematy płyty głównej Nemo

@AmiChris, post #15

A jesteś tego pewien? Bo ja jestem pewien, ze raczej Ty im na to nie dasz. Śpioch
[#17] Re: Schematy płyty głównej Nemo

@Batory, post #16

A ty sobie kupisz za gotówkę czy na raty?
[#18] Re: Schematy płyty głównej Nemo

@Andrzej Drozd, post #17

Za Twoje na pewno. No sorry, raz, że g#wno Cię to obchodzi, dwa, że g#wno Cię obchodzi czy sobie kupię. ;)
[#19] Re: Schematy płyty głównej Nemo
Tylko się nie pozabijajcie przez te obrazki, bo plujecie na siebie jak zawsze. Kto chce kupi, kto nie chce to nie. Nie wiecie co będzie jutro, a snujecie plany... .
[#20] Re: Schematy płyty głównej Nemo

@Batory, post #18

Proponuję zmienić to słownictwo z rynsztoka, ponieważ jest to bardzo niesmaczne przy kolacji. ;)
[#21] Re: Schematy płyty głównej Nemo
Tyle komentarzy, a nikt nie napisał, że to "wspaniała wiadomość"
[#22] Re: Schematy płyty głównej Nemo

@przemysław, post #21

Bo to nie jest wspaniała wiadomość. ;) To jest co najwyżej taka wiadomość, po przeczytaniu nagłówka której można pomyśleć "aha... fajnie." i przewinąć stronę do następnej wiadomości.
[#23] Re: Schematy płyty głównej Nemo

@Batory, post #18

Ale mnie obchodzi poziom dyskusji. Ban na 48h na uspokojenie się.

--
Moderator
[#24] Re: Schematy płyty głównej Nemo
Zastanawia mnie, czy ta Xena mogłaby pomieścić to co ma mieć zaprogramowane w FPGA NATAMI. Hmm, no specjaliści odpowiedzcie laikowi ;) W sumie to mogłoby być coś faktycznie ciekawego, takie połączenie klasyki z NG.
[#25] Re: Schematy płyty głównej Nemo

@Ender, post #24

Układ Xena ma 400 MIPS. Czyli nie dużo, ale zawsze to dodatkowy koprocesor. Napewno się przyda do jakichś mniej wymagających multimedii.
[#26] Re: Schematy płyty głównej Nemo

@Andrzej Drozd, post #25

400 MIPS to jest top speed Freescale Coldfire V4e; dedykowany konfigurowalny układ tej mocy obliczeniowej trochę potrafi. Może nie od razu full hd x.264 z denoise i de-block, ale...
[#27] Re: Schematy płyty głównej Nemo

@abcdef, post #26

Czyli takie FPGA Arcade Replay albo Minimig AGA, teoretycznie dałoby radę się zaimplementować? Jeżeli tak to pozostaje mieć nadzieję, że ktoś to zrobi, a nie będzie to tylko "ozdoba" płyty głównej. Gdyby dobrze to zrobić, to realne zainteresowanie tym sprzętem mogłoby chyba wzrosnąć, pytanie czy na tyle, żeby warto zmniejszyć cenę. Sterowanie robotami jak było na jakimś filmiku to raczej porażka, po co to komuś w Amidze NG.
[#28] Re: Schematy płyty głównej Nemo

@Ender, post #27

Nie chcę palnąć głupoty, ale wydaje mi się, że Xena i FPGA to dwie różne bajki. Jak będą,
odpowiednie narzędzia i UAE JiT to może ktoś skompiluje emulację chipsetów na Xenę.

Z tym, że to tylko w teorii. Nie wiadomo czy wydajnoścowo to się opłaci i jak ta Xena bedzie współdziałać z pamięcią i CPU.

Ostatnia edycja: 20.03.11 10:00:39
[#29] Re: Schematy płyty głównej Nemo

@ede, post #28

Tak. To nie FPGA tylko mikrokontroler wielowątkowy z bardzo szybkim reagowaniem na zdarzenia na I/O. Do czego to się w komputerze może przydać zasadniczo nie mam pojęcia, ale programistą systemowym nie jestem.
[#30] Re: Schematy płyty głównej Nemo

@abcdef, post #29

No to zonk. W takim razie to raczej zbędny gadżet.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem