Komentowana treść: SCANdal 1.5
[#1] Re: SCANdal 1.5
Nice ;)
[#2] Re: SCANdal 1.5
yay!
[#3] Re: SCANdal 1.5
wow
[#4] Re: SCANdal 1.5
awesome!
[#5] Re: SCANdal 1.5

@Drako^lM, post #1

amazing, strasznie przestraszna wiadomość :D
[#6] Re: SCANdal 1.5
No i potestowałem po prezentacji na AmiWaWie i tak:
Podłączyłem Epson Perfection 3200 Photo i jak ustawiłem conf wg tego co pokazuje trident - skaner jest rozpoznawany. Udaje mi się zeskanować obraz poprawnie, zapisać i jest ok. Ale jeśli próbuje zeskanować drugi raz, to program mi się wiesza. Pomaga tylko restart komputera.
[#7] Re: SCANdal 1.5
Dzięki rzookol! :)
[#8] Re: SCANdal 1.5

@AS, post #6

dobrze, że coś ruszyło,
spróbuj może z tym devicem, to ostatnia wersja:
http://brain.umcs.lublin.pl/~rzookol/download/e2/Epson2.device

[#9] Re: SCANdal 1.5

@rzookol, post #8

Dzięki! Z tym ostatnim devicem jest dobrze. Skanowałem po kilka razy, zmieniałem rozdzielczości i było dobrze. Raz się zawiesił jak po skanowaniu w 300 dpi kolor zmieniłem na 150 i odcienie szarości.
Mam pytanie: czy nie można ustawić programu, aby po uruchomieniu można było zapisać ustawienia, a tak mam zawsze 150 dpi i czarno-biały - trzeba przed skanowaniem wszystko ustawiać.
[#10] Re: SCANdal 1.5

@AS, post #9

no wlasnie to zostalo dodane w wersji 1.5 SCANdala :)
łączysz się ze skanerem kliknieciem na przycisk albo masz autołączenie w tooltypach/prefsach gui. W tym momencie menu dotyczące zapisywania projektów stają się aktywne. Wybierasz "Zapisz projekt jako domyślny" i ...
... właśnie obczailem, że archiwum z programem nie ma katalogu Projects i się nic nie zapisze, lama ze mnie :). A więc tak, stwórz katalog Projects w katalogu SCANdala i wybierz wspomnianą opcję w menu. Zapisze się plik z nazwą zależną od nazwy Twojego skanera i potem podczas łączenia się ze skanerem SCANdal automatycznie odczyta preferencje i poustawia opcje. Oczywiscie mozna także zapisywania projekty niedomyślne - do tego są pozostale opcje zapisywania projektów - pokazuje sie okienko asl, wybieramy nazwe i zapisujemy.
[#11] Re: SCANdal 1.5

@rzookol, post #10

Dzięki, teraz jest bardzo dobrze. Nareszcie mam dobre skanowanie na Pegu.
[#12] Re: SCANdal 1.5
Do jakich skanerów dostępne są sterowniki. Mam na myśli skanery USB ?
[#13] Re: SCANdal 1.5

@Sventevith, post #12

http://library.morphzone.org/Skanowanie_ze_SCANdalem#Obs.C5.82ugiwane_skanery
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem